Jump to content
BulForum.com

L-Carnitine Как да го взимам?


Dimitar_90

Recommended Posts

Как да го пия всеки ден или само в дните, които ходя на фитнес? Тренирам 2-3 пъти седмично.

Взел съм L-Carnitine 500 на Universal 60 капсули. Добър ли е, понеже не разбирам?

Link to comment
Share on other sites

юниверсъл принципно са добри добавки , точно за креатина незнам но съм почти сигурен че и той е хубав , на опаковката трябва да си пише как се приема

Link to comment
Share on other sites

момчето говори за л-карнитин, не за креатин. към въпроса - всеки ден гледай да приемаш от 2-4 гр. карнитин. в тренировъчни дни - преди тренировка и преди лягане, в нетренировъчни - сутрин преди ядене и вечер преди лягане.

Link to comment
Share on other sites

объркал съм се бе споко..... ;)

 

момчето говори за л-карнитин, не за креатин. към въпроса - всеки ден гледай да приемаш от 2-4 гр. карнитин. в тренировъчни дни - преди тренировка и преди лягане, в нетренировъчни - сутрин преди ядене и вечер преди лягане.

 

 

а ти също.

защо пишеш такив глупости

л-карнитина действа само когато тялото извършва физическа дейност като засилва топенето на мазнини тоест без физическа дейност е абсолютно безполезен за разлика от фетбърнарите точно поради тази причина взимането му в нетренировъчни дни и преди лягане е абсолютно безмислено пилеене на парички понеже няма да действа..... ;) взема се до 3-4 часа преди тренировка макар че повечето го пият 30-40мин преди това , до колкото съм се интересувал и съм говорил на тази тема с хора разбиращи тоя спорт 1.30-2 преди тренировка е най-доброто време за прием за достигане на максимален резултат

а и дозите са 5-6грама за среднонапредналите. :)

Link to comment
Share on other sites

не са глупости, защото тялото бързо свиква на л-карнитина. точно затова всекидневно тялото трябва да приема гореспоменатото от мен количество карнитин, все пак и без кардио могат да се горят мазнини, нали така? а л-карнитина помага разграждането на мазнини, така е нужен и без да се извършва аеробна дейност. допълнително към това което написах, бих подкрепил тезата си чрез личният си опит. до колкото знам злобиле ти не си се занимавал с чистене, така че не виждам смисъл да спориш, нищо лично

Link to comment
Share on other sites

не не съм се занимавал да чистя но това съм го чел на доста места че не е нужно да се приема в нетренировъчни дни понеже той НЕ ДЕЙСТВА без аеробно натоварване . а и точно защото тялото привиква се приема 3-4 седмици не смяташ ли че ако се приема по-често тялото ще привикне по-бързо ?

Link to comment
Share on other sites

така, първо искам да се извиня и на злобил, и на автора - явно съм бил в грешка. твърдението на злобил е вярно. сега като се позачетох в различни статий се оказа, че както аз, така и хората които са ме посъветвали как да приемам л-карнитина сме били в грешка. съжалявам за спора, който завързах. лека вечер ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

2-4гр ее нормално казаха ти =) тоест 4-5 хапчета ;) ..попринцип разтворим мисля че е най-добре,но няма мн значение...смятам че 1ч преди тренировката е нормално да го пиеш.

Аа и наистина ии аз някъде бях чела ии даже са ми казвали,че без физическо натоварване не действа..и смятам че има логика да е така =)

 

Ам тя темата ии последите отг били от отдавна,но аз да кажа ако някой все още го интересува =)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...