Jump to content
BulForum.com

Разделяне на филм


GLT

Recommended Posts

Имам един видеофайл, който не мога да събера на един диск. Искам да го разделя на две за да може да се събере на два диска.

Има ли някой идея как да направя това под Linux?

Link to comment
Share on other sites

neznam s kvo mojesh da go razdelish, sigyrno ima nqkoi splitter za sqkvi filove, tursi v google.com i v sourceforge.net ... moje da probwash da go arhivirash, no neznam s kakuf archiver :P nadqvam se da sm ti pomognal pone malko

Link to comment
Share on other sites

Ако се цели просто разделяне на файла на две (или на колкото си щещ), то Линукс си има вградено средство за целта - командата се нарича split и е обратното на така популярната команда cat... Виж ман страниците за подробности как се работи с нея. Но така ще получиш просто два файла, без да можеш да плейваш втория файл - ще трябва първо да ги прехвърлиш на харда и да ги "слепиш" с cat, за да можеш да гледаш целия филм... А не е това целта, ако правилно съм разбрал...

 

Искаш нещо като VirtualDub, само че за Линукс... Сори, но нямам идея. Пробвай с търсачката на адрес http://www.google.com/linux - задай за търсене "movie split" и прегледай резултата...

Link to comment
Share on other sites

Ако се цели просто разделяне на файла на две (или на колкото си щещ), то Линукс си има вградено средство за целта - командата се нарича split и е обратното на така популярната команда cat... Виж ман страниците за подробности как се работи с нея. Но така ще получиш просто два файла, без да можеш да плейваш втория файл - ще трябва първо да ги прехвърлиш на харда и да ги "слепиш" с cat, за да можеш да гледаш целия филм... А не е това целта, ако правилно съм разбрал...

 

Искаш нещо като VirtualDub, само че за Линукс... Сори, но нямам идея. Пробвай с търсачката на адрес http://www.google.com/linux - задай за търсене "movie split" и прегледай резултата...

Това, което ми идва като идея е да използвам split и така ще разделя файла на две. Но за да има movie трябва да се направи нов индекс на всяка една част. mencoder ще направи такова нещо. Значи първо split после mencoder- ще опитам така като ми остане повечко време, мисля, че ще стане.

 

Ето малко линкове на програми, които могат да свършат работа (но не ми се иска да ги ползвам):

 

ronald

mainactor_v5

avidemux

cinelerra

lives

Link to comment
Share on other sites

Ето решението. Оставете всички допълнителни програмки с шарен GUI. Истината си е само в mencoder .

 

За да обобщим от горните постинги:

 

Задача:

Имаме един видеофайл movie.avi с големина 1,3 GB, който искаме да го разделим на две части (movie-part1.avi и movie-part2.avi), така че да може да се запише на два диска (700 MB), при това без да се правят компромиси с качеството.

 

Решение:

mencoder -ovc copy -oac copy -endpos 700mb -o movie-part1.avi movie.avi

mencoder -ovc copy -oac copy -ss 700mb -endpos 700mb -o movie-part2.avi movie.avi

 

(разгледайте man на mencoder)

 

По този начин обаче ше се раздели файла на 700-ния MB.

Моя съвет е да изберете мястото на разделяне за да изглеждат завършени двете части на файла.

Просто потърсете подходящо място за среза и ще получите:

 

mencoder -ovc copy -oac copy -endpos 01:08:07 -o movie-part1.avi movie.avi

mencoder -ovc copy -oac copy -ss 01:08:07 -endpos 02:20:56 -o movie-part2.avi movie.avi

където

02:20:56 - времетраене на големия файл movie.avi

01:08:07 - място на среза

Link to comment
Share on other sites

Дай после информация стана ли и как точно - да знаем всички как се прави...

Задача: изпълнена ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...