Jump to content
BulForum.com

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street


xxtm

Recommended Posts

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 

Режисьор:

Тим Бъртън

 

Сценаристи:Джон Логан (сценарии) Stephen Sondheim (музика)

 

По кината от:

11 Януари 2008

 

Жанр: Криминален / Мюзикал / Трилър

 

Рецензия:

Based on the hit Broadway musical which tells the infamous story of Benjamin Barker, a.k.a Sweeney Todd, who sets up a barber shop down in London which is the basis for a sinister partnership with his fellow tenant, Mrs. Lovett.

 

Филмът разказва за живота на бръснаря Бенджамин Баркър, попаднал неправомерно в затвора. След като бяга оттам, Баркър се завръща в Лондон под името Суини Тод, за да отмъсти за смъртта на детето и съпругата си.

 

sweeneytodd1_large.jpg

 

участават:

 

Johnny Depp ... Sweeney Todd

 

Helena Bonham Carter ... Mrs. Lovett

 

Alan Rickman ... Judge Turpin

 

Timothy Spall ... Beadle Bamford

 

Sacha Baron Cohen ... Signor Adolfo Pirelli

 

sweeneytodd1.jpg

 

sweeneytodd2.jpg

 

Official Movie Trailer

Link to comment
Share on other sites

Само Джони Деп може да ги играе тия по-особените роли (Едуард Ножиците , Джак Спароу) , дано филмчето да си заслужава :)

Link to comment
Share on other sites

Само Джони Деп може да ги играе тия по-особените роли (Едуард Ножиците , Джак Спароу) , дано филмчето да си заслужава :)

Освен това с Тим Бъртън са големи приятели.И Джони сам е казал, че участва с удоволстие, без да се замисля, в негови филми. (Sleepy Hollow, Edward Scissorhands, Ed Wood, Charlie and the Chocolate Factory, Corpse Bride)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пак ни учаква някакъв уникален и странен филм.Джони Деп е майстор на такива роли.Определено очаквам добро заглавие :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Филмът го гледах на кино около Коледа и бях много разочарован. Като голям фен на Burton, имах големи очаквания. Даже трябваше да гледам друг филм, но като отидохме в киното се затръшках да го гледаме него. А то нищо. Същата атмосфера като всички филми на Burton, хубава кинематография, глупава история и много кръв. Нищо ново и интересно не видях. Знам, че е базиран на мюзикъл и ариите са едно към едно запазени, но това не променя много. Никак не ми хареса музиката - да бяха си взели пак Elfman, ама не би. И така...Depp и на другаря Burton женичката са си същите като винаги. По-добре си врътнете нещо предишно, което има същите добри страни, но няма лошите...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На мен пък много ми хареса филмчето. Отдавна не бях гледал мюзикъл. А пък Джони играе се особняшки роли и много ме радва. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...