Jump to content
BulForum.com

Пак за температурата на CPU то...


Recommended Posts

Надявам се, че някои ще ми даде малко...пояснения...:)

Имам едно дърто Palomino 1700+ на дъно GB 7VRX на 333... не мога му оправя температурите на тая гад....значи имам Evercool CUD 725 дето на саита им казва, че може да разсее 3200+ а моя без да го клоквам държи 55 градуса при 95 % idle... ако го охлаждам софтуерно държи 42 С ..... А кутията си ми е обширна с 2 вентилатора допълнително- един вкарващ и един вадещ....Дотук ясно.

Проблеми:

не ми е топъл радиатора ( на пипане) не ми забива, работи си стабилно под различни " мощни" програми и игри но си минава до 70С ( е как става другите охладители да държат 35-55 С а моя....

има си паста ( Titan- blqh! ), но прочетох тук там, че на Giga Byte дъната си послъгвали с температурите ама ако на моя не лъже?

Въпроси:

как да разбера къде е проблема ( сваляне- качване на кулъра с нова паста?)

и като следствие- къде в Пловдив има магазин с избор на термо пасти ( като Arctic Silver например) а не да ми пробутват разни Titani - джуджета....

мерси предварително....

Link to comment
Share on other sites

Имам едно дърто Palomino 1700+ на дъно GB 7VRX на 333... не мога му оправя температурите на тая гад....значи имам Evercool CUD 725

CPU-to mi e XP 1700+ a radiato e sashtia kato tvoita. Samo deto sam zashil edna po-goliamska perka otgore Cooler Master 80mm (na okolo 3000 oborota). Pastata, koiato sam polzval e tazi, koiato si varvi s radiatora (ne me pitai kakva e, neznam) i temperaturite v momenta sa okolo 38-40 gradusa pri polozenie cha sam overkloknal malko CPU-to. Niamam softuerno ohlazdane, imam samo oste 2 80mm-ovi ventilatora v kutiata, koto rabotiat na okolo 3000 oborota.

Spored men ili temperaturite, koito vizdash sa mente ili ima neshto drugo, koeto ne e nared.

Link to comment
Share on other sites

Spored men ili temperaturite, koito vizdash sa mente ili ima neshto drugo, koeto ne e nared.

Хм тези температури съм ги мерил по 77 начина....и BIOS и всякаква друга "мониторна" чудесия съм пробвал ама температурата си е такава...няма как да проверя кои лъже..а пък тези твоите перки са бая "едрички" колко ти държи в кутията? При мен отчита че е 34 ниска 36 нормална ( idle) и 44-46С като го "напеча"... :confused

Link to comment
Share on other sites

romel, na gibagyte, hardware monitorite im sa bokluci, bydi ubeden che te lyje, ako athlon xp vdigne 70 gradusa, shte go usetish, vervai mi ;)

ako updatenesh BIOS na dynoto, moje i da progovori istinata

---edit---

1700+ tbred raboti na ~2GHZ pri ~50 gradusa pri full cpu load pri men, s ventilator titan, ot golemite, konusovidnite, deto nqmat medna plastina otdolu(ne mu pomnq modela)

v momenta si igraq s edin 1800+ na 2GHz, idle e okoo 30 gradusa, napekan ne sym go zasekal oshte, ama ne vdiga 50 :)

Link to comment
Share on other sites

ako updatenesh BIOS na dynoto, moje i da progovori istinata

 

Искам да отбележа, че това ми е наи-последния BIOS , след него има само някаква бета, дето добявяла правилното разпознаване на ZIP устройствата...едва ли е барано нещо за такова дърто дъно , но пък и то е с Dual Bios - нищо не ми пречи да го UP -на...... а за магазина никой не се произнася, пак ли за такива неща ( подробности бе :) ) трябва да се ходи в София...

 

всъщност последния BIOS е, защото програмата за auto-update не предлага подобни допълнения.....

Link to comment
Share on other sites

romel, na gibagyte, hardware monitorite im sa bokluci, bydi ubeden che te lyje, ako athlon xp vdigne 70 gradusa, shte go usetish, vervai mi ;)

ako updatenesh BIOS na dynoto, moje i da progovori istinata

---edit---

1700+ tbred raboti na ~2GHZ pri ~50 gradusa pri full cpu load pri men, s ventilator titan, ot golemite, konusovidnite, deto nqmat medna plastina otdolu(ne mu pomnq modela)

v momenta si igraq s edin 1800+ na 2GHz, idle e okoo 30 gradusa, napekan ne sym go zasekal oshte, ama ne vdiga 50 :)

I az sam saglasen 4e ne struva monitoringa na Gygabaite

Link to comment
Share on other sites

а за магазина никой не се произнася, пак ли за такива неща ( подробности бе :)  ) трябва да се ходи в София...

tova sa izgyzici, ne ti trqbva *specialna* termopasta... tazi, koqto ti davat s ventilatora e poveche ot dobra..

Link to comment
Share on other sites

Ей тоя Dual Bios е супер яко нещо - когато аз бях с 7VTXE и си прецаках BIOSA. Хората от софия казаха че било изгоряло дъното и нямало шанс, но за да се успокоя аз взех че изтръгнах по грубия начин основния BIOS с клещи! При което другия за моя приятна изненада сработи и всичко беше ОК... така че не се притеснявай за нищо, само дето няма да можеш да update биоса pove4e щото втория чип е Read Only.

А за температурата - мисля че нещо не е наред, понеже аз съм с 1700+ клокнат на 11х133 и ми държи 45 градуса, при това съм още със стария си кулер дето е от преди 3 години и не съм го сменял въобще... Така че има нещо гнило при теб вероятно, а мониторинга на Gigabyte - sux наистина...

Link to comment
Share on other sites

Добре, дотук ясно. едно не мога да разбера- ако оставя нещата така и проклетия BIOS лъже всичко е наред ами ако не лъже ми е въпроса..няма ли идея някой как да се добера до истината...(или да го нагрея до 90С според BIOS и ако не е гръмнал значи лъже...:) )

 

tova sa izgyzici, ne ti trqbva *specialna* termopasta...

Може и да са изгъзици, но знаете че и марципана и шоколада са сладки,но едното е за предпочитане...:)

 

И извинявайте, ама някак си комично се получава: " не се плаши, GB лъжат,моя е 40С твоя 60 може да има нещо гнило ма да не ти пука...ми пука ми, защото моя процесор ще се пържи,пък може и не само той...затова се хващам за пасти и торти...:)

Link to comment
Share on other sites

не ми е топъл радиатора ( на пипане) не ми забива,

Ako naistina ne e mnogo goresht radiatora na pipane, to iavno datchika luze. Samo neznam kakvo imash predvid pod tova - "не ми е топъл радиатора".

Link to comment
Share on other sites

Samo neznam kakvo imash predvid pod tova - "не ми е топъл радиатора".

Имам в предвид, че при работеща система и температура 55С на процесора пипам радиатора и тои е направо студен което обаче може да е от лош контакт а може и да лъже датчика...пък не мога да пипна самия кристал :)

Link to comment
Share on other sites

A be ti ubeden li si che radiatora e slozen kato horata varhu CPU-to? Ia viz hubavo. Neshto mi se vidi nerealno gradusite na CPU-to da sa 55, a radiatora da e studen. Pone e dno 30-40 gradusa triabva da ima na radiatora pri 55 na CPU-to.......... ili pone az taka si mislia.

Link to comment
Share on other sites

ми така де, 30 градуса си е малко над стаина температура , не съм казал , че е леденостуден ( все пак се занимавам с хладилни инсталации :) ) А сооlera си седи надлежно закопчан- не се поклаща или нещо такова ако имаш това в предвид... ех този мръсен проблем с конденза ако го нямаше щях елементарно да го направя да държи -30С :devil

Link to comment
Share on other sites

Mozesh da opitash Burn IT funkciata (ako ne se luza taka se kazvashe funkciata) na sandra-ta. Samata sandra ia ima tuk. No imai predvid che ako datchika otchita viarno (sirech gradusite na CPU-to sa realni) mozesh da imash problemi sas zagriavaneto na CPU-to, zashtoto tazi funkcia e tochno takava, da zagree CPU-to maksimalno. Ako ti se riskuva, mozesh da pusnesh test-a i da vidish kakav ste e rezultata. TOVA OBACHE GO PRAVISH NA TVOIA OTGOVORNOST!!!Ako ne zabie znachi vsichko e OK (datchika luze) i mozesh da budesh spokoen, ako obache zabie znachi gradusite sa realni i triabva da tarsish nachin da gi namalish.

 

BTW zashto ne se zarovish vav net-a i da vidish kakvo pishe za tvoia model duno na tema temperaturi i datchici?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...