Jump to content
BulForum.com

Edno Turnir4e


Recommended Posts

Ta takaaaa ako ima jelae6ti da si napravim edno systezanie sys stari video karti4ki da zapovqda.Ideqta e dosta dobra spored men i si mislq 4e dosta hora imat nqkoq stara video karta ( dosta stara ) :) .I taka ,no neka izmislim po koi pokazateli i kak to4no 6te gi zbivame video kartite ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne moje li da ima nqkolko "Klasa" primerno:

1 Klas 1-4MB PCI

2 Klas 8-16MB PCI

(predlagam systezanieto da e do 16MB karti zashtoto po na goe veche e bezsmisleno, apak i krygozora stava mnogo golqm) A i zadyljitelno trqbva da ima i AGP klasi :)

1 Klas 1-4MB AGP (ne zavsimo kolko e 1x,2x,4x(ako ima 4X shtoto me symnqva :) )

2 Klas 8-16MB AGP ( ot tezi moje da se razdeli i v zavisimost ot AGP 2x ili 4x)

 

I taka za vsqka klasa shte se poqvi otdelen pobeditel :D A pozvoleno li e da se pravat kakvito i da modove za da moje da se podobri prozivoditelnosta na video kartata?

Ama ima i drgu che ima znachenie i kakva e i konfiguraciqta :D I to golqmo znachenie. Spored men nqma da stane mnogo ravnostoen turnira zashtoto ako primerno az testvam video karta 4MB PCI na 2.2 GHz procesor i 512MB ram DDR 400MHz a nqkoi na 500MHz sys 128MB ram na (133MHz,100MHz,66MHz) to e mnogo qsno che shte vadi poveche taq karta koqto e na po dobrata konfiguraciq nezavisimo dali e po slaba po princip :D

Link to comment
Share on other sites

Tochno ot tova idva problema :D Zashtoto vse shte se postvat rezoltati ama dali shte sa realni? To zatova se pravi testa na edna i syshta konfiguraciq za da se vidi razlikata :D Emi moje testovete da se pravat na edno i syshto PC :wir samo nqkoi trqbva da si predostavi shtaigata za testove, vse nqkoi shte ima poveche ot 2 komputara :D Ne zavisimo kakyv e vajno e testa da se pravi na edna i syshta sistema :tongue Ama edva li nqkoi shte se navie da si predostavi shtaigata da se testva. Ta Mai izliza che toq tournament nqma da go byde. Ei strahotna ideq mi doide :woot Ami v toq turnir moje da ima ogranichenie i na konfigoraciqta primerno do 1000MHz (ne zaisimo kayv e procesora makar che ima golqmo znachenie shtoto AMD rulezzzzzz :rolleyes: ) I primerno opredeleniq test da se pravi s opredeleno kolichestvo ram :D Mai e ne osyshtestvim varianta za ravnostoen turnamet. Ama kato se po obsydi shte se nameri nachin :D

Link to comment
Share on other sites

Ami togava neka kolektivno da se opredeli konfiguraciqta s kakvi harakteristiki da e :D I da zapochva turnira :D

Az sym ZA. Ako triabva shte nosia kartata pri niakoi koito e podbral podhodiashtata konfiguracia i taka test shte e na edna i syshta mashina i niama da se poluchava IZMAMA :P :P :P

 

EDIT:

 

Eiiii i za nagrada triabva da se pomisli :P

Link to comment
Share on other sites

Aide da sloja pyrviq rezoltat ot 3DMark 2001 :D specifikacii na video kartata RIVA TNT 2 M64 16MB AGP 4X Core 125MHz Ram 135MHz / ne e clockvana, samo ohlajdaneto e modnato, smeneno e s po hubavo, ama gre poveche ot AMD na 2GHz :woot ) Ta rezoltata na video kartata na default na marka samo razdelitelnata e promenena na 800x600@32BIT 100Hz i vadi 1200 tochki :D sys sistemata sys DURON-a ot signaturata mi. Ami tova e drugo shte pokajat li kakvo mogat "zverovete" im :D

 

EDIT: Eto i snimki ot 3DMakr 2001 1209.JPG 1212.JPG

Link to comment
Share on other sites

Като ще са стари видеокартите може пък по-ниска производителност да се гони вместо по-висока :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...