Jump to content
BulForum.com

Един съвет за смяна на програмата?


asd

Recommended Posts

Не съм много нов във фитнеса,но до сега тренирах кажи речи на зула без особена програма-всички мускули на тренировка :P .184 сантиметра 82 кила съм,но искам да сваля малко коремчето и от гърдите(тъй де сещате се :P ).От две седмици тренирам по следната програма

 

Понеделник-Трицепс и гръб

Вторник-Почивка

Сряда-Бицепс и гърди

Четвъртък-Почивка

Петък-Крака,корем и рамо

Събота и неделя-Почивка

 

Кажете дали е добра програмата?И другото е-в сайта на bb-team гледах програма за отслабване.Горе долу прилича на моята,но при мен нещата са разделени

 

http://www.bb-team.org/workout/1282

 

Кажете някой-друг съвет как да сваля някое-друго кило,но по възможност да не стане така,че да загубя прекалено много от масата си,защото не искам да стана някфа хърба :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Еми зависи от колко време ходиш на фитнес :P щото аз права така : 2 дена хода - 1 не хода, ама теб те гледам, че през ден ходиш :lol: ако искаш прави като мен де, ама твое си решение :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали това ще ти помогне,но при мен много помага (за съжаление,аз се опитвам пък да кача килца).Аз си правя всички възможни упражнения през ден (разбирай - трицепс , бицепс , рамена , корем , крака , гърди и малко гръб и всичко тва наведнъж) и ми е доста трудно да кача и полвин кило :cry

 

ПС Бтв 6-7 обиколки на Гребната с колело или тичайки (около 2-3 седмици) са мнооого отслабващи ! ! !

Link to comment
Share on other sites

имай предвид че мускулната маса тежи повече от мазнините,така че мене ако питаш килограмите са ти добре просто тренирай по-яко

 

D-Devil666Hell тва дето го правиш да жулиш всички мускулни групи на един път не ми се струва добра идея

Link to comment
Share on other sites

имай предвид че мускулната маса тежи повече от мазнините,така че мене ако питаш килограмите са ти добре просто тренирай по-яко

 

D-Devil666Hell тва дето го правиш да жулиш всички мускулни групи на един път не ми се струва добра идея

Девил-аз така загубих кажи речи два месеца :bgrin: .Значи аз знам,че килограмите са ми добре и затова не искам да свалям,но пък тфа момче дет хода с него ми вика-Първо тряа да се свали и тогава да се качва мускул,а други ми казват като теб,че просто трябва да се тренира по-яко ;) .

 

zlobil-кой тип кардио да наблягам и него да го включа като обикновенна тренировка ли?Живея на 10 мин път от гребната с байк,но нямам време да въртя там.Та как да направя?Примерно след тренировка всеки ден на велоергометара да въртя полвин-един час или да го включа като и него в програмата в събота?

 

И още един въпрос.В bb-team-a пишеше,че колата и фантата е силно препоръчително да се спрът и да се заменят с изотонични напитки(IsoTon на Nutrim) .Тоя IsoTon мога ли да си го пия гат искам,примерно на даскало,или вкъщи по едно шишенце или трябва преди тренировка?И въобще добре ли е да се пие такова нещо :unsure:

 

П.П.Много благодаря за всички отговори до сега и за предстоящите.Не ходя от две-три седмици,но има неястни неща още :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

еми имай предвид че с бягането се сваля и мускул , в смисъл и с въртенето на колело/велоергометър също се сваля но по-малко от колкото с бягането , моят съвет е да си въртиш колело по 20-30 мин след тренировка ако си постоянен резултатите няма да закъснеят

 

а моето мнение относно изотона е че това е боклук , не ти го налагам но аз предпочитам водата пред изотона ;)

Link to comment
Share on other sites

еми имай предвид че с бягането се сваля и мускул , в смисъл и с въртенето на колело/велоергометър също се сваля но по-малко от колкото с бягането , моят съвет е да си въртиш колело по 20-30 мин след тренировка ако си постоянен резултатите няма да закъснеят

 

а моето мнение относно изотона е че това е боклук , не ти го налагам но аз предпочитам водата пред изотона ;)

Благодаря ти много.Заначи от петъка почвам всеки път след тренировка по 20-30 мин на колелото.А за IsoTon-a и в залата подочувам такива мнения,но исках да питам и тук :) .А някакви храни от,които да се ограничавам-за шоколада,сладоледа и сладките неща по принцип знам.Но нещо друго основно?

Link to comment
Share on other sites

абе темата за ограничаването е доста дълга и широка за жалост хранителните режими не са ми особено силна страна така че няма да мога да ти помогна....

Link to comment
Share on other sites

абе темата за ограничаването е доста дълга и широка за жалост хранителните режими не са ми особено силна страна така че няма да мога да ти помогна....

Достатъчно ми помогна :) .Ами ще си ям както си ядох до сега и ще си правя кардио-то по 3-4 пъти на седмица и ще видим резултатите :) .Пак много благодаря на всички за съветите

Link to comment
Share on other sites

А някакви храни от,които да се ограничавам-за шоколада,сладоледа и сладките неща по принцип знам.Но нещо друго основно?

 

А бе ти тия работи ако спреш, си шест ;) Избягвай да плющиш и след 7 часа вечерта. Т'ва е най, най-повърхностното, което може да се каже, щото както писа zlobil, храненето е адски обширна тема. Както и най-важната част от хранителния режим и тренировката - постоянството. Без него положението е "мИжи да те лъжа".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
еми имай предвид че с бягането се сваля и мускул , в смисъл и с въртенето на колело/велоергометър също се сваля но по-малко от колкото с бягането , моят съвет е да си въртиш колело по 20-30 мин след тренировка ако си постоянен резултатите няма да закъснеят

 

а моето мнение относно изотона е че това е боклук , не ти го налагам но аз предпочитам водата пред изотона ;)

 

Няма да е лошо преди всяка тренировка по 15 мин да върти или бяга за да може да раздвижи кръвта както трябва пък и ще загрее добре :)

Link to comment
Share on other sites

да ама преди тренировка се гори повече мускул от колкото ако върти след това , може да загрее с разтягане и други такива колелото не е препоръчително според мене , разтягането е къде къде...

Link to comment
Share on other sites

Аз преди тренировка въртя по 5-10 минути на колелото и след тфа се потя се едно ша изназям вода за Африка :D .От тренировка се връщам килограм по-нисък и откакто правя кардио и се храня по-правилно съм свалил 2 килограма,но изглеждам доста по-добре и стегнат.Незнам дали си внушавам,но който ме види се ми казва,че мн съм отслабнал и то не че съм отслабнал ами че съм се стегнал,а то това е моята цел :) .Сладко не ям от няколко седмици-само днес си позволих 2-3 бисквити.Газирано също не пия.Само сладоледа ми е слабост и чат пат(мн рядко) си зимам по-един по-малък(не Boss или Magnum ами по-малки грамажи) и наистина резултатите не закъсняват :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...