Jump to content
BulForum.com

fitnes programa


KoLEto

Recommended Posts

taka zna4i az sum na 16 godini 66 kilograma 178 visok . hodq na fitnes ot okolo 2 meseca i predi sum hodil no ne redovno . purviq mesec i poluvina hodih 3 dni i pravih po 2-3 uprajneniq za gurdi grub ruce korem i kraka s dve dumi pravih vsi4ko . produljavam da si hodq po 3 puti na den no po4ustvah 4e ne6to ne napredvam i smenih programata na tazi

 

 

ponedelnik

 

lejanka-4x8

lejanka ot poluleg-4x8

povdigane na dumbeli ot poluleg-4x8

flais-3x8

bicepsovo sguvane na 6tanga ot stoe6-3x8

dumbeli ot sede6-3x8

koncentri4no sguvane-2x8

korem

 

srqda

 

 

 

murtva tqga-4x8

4ukove s 6tanga-4x8

me4ka-4x8

6tanga za trapec-3x10

6tanga s tesen hvat za triceps-3x8

frensko-3x8

razguvane na trapec za tripeceps-2x8

 

 

petuk

 

 

lejanka-4x8

lejanka ot poluleg-4x8

dumbeli ot poluleg-4x8

flais-3x8

ramenna presa-3x8

helikopter-3x8

korem

 

 

taka tova e 1 sedmica vtorata - gurba otiva na mqstoto na gurdite i se polu4ava 2 puti grub i 1 gurdi i se reduvat sedmicite !!! ocenete i kajete ako nqkade gre6a ili me popravete pls !!! ili ako cqloto e gre6no mi kajete nqkva druga programa za 3 dni !! ama da neblegnem na gurdi i grub pls !!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

а защо ти е със твоят малък стаж да тренираш някоя мускулна група 2 пъти седмично сигурен съм 100% че претренирваш и затова нямаш успех а и като за 2 месеца стаж защо правиш по 2 групи на тренировка , моя съвет е всяка тренировка да ти е отделна мускулна група да кажем :

1 ден - гръб

2 ден - почивка

3 ден - гърди

4 ден - почивка

5 ден - ръце (бицепс+трицепс)

6 ден - почивка

7 ден - рамо + крака

 

стават 4 дни седмично но ти гарантирам че ще имаш много по голям успех от колкото с моментната ти програма

Link to comment
Share on other sites

e dobre ama s drugite porgrami ne6to ne moga da po4ustvam 4e digam i si mislq 4e ni6to ne stava i az za tva si napraih taq !!! ama za po gornata deto seki den otdelna grupa ne e li mnogo malko imam predvid 4e za da ne pretreniram trqq da praa po 3 uprajneq a tva za edin den ne e li malko ?? spored dobra e ama ako 6te se prai po 5 ili 6 uprajneniq za muskolna grupa ?? vie kvo mislite i daite ako moje nqkvi drugi programi po koito vie ste trenirali i sa vi se otrazili dobre !!! :( :blink:

Link to comment
Share on other sites

не мога да чатна закво правиш 2 пъти гърди :blink: виж на злобил упражненията са доста по-балансирани. аз лично правя гърди/бицепс, гръб/трицепс, рамо/крака.

Link to comment
Share on other sites

наистина къде забравяш краката, трапеца, предмишницата - те също са важна съставна част от тялото на човек.

Link to comment
Share on other sites

taka sq pitah razni hora i 4etoh 4e nai dobrata programa e tazi s koqto ti samiqt se 4ustva6 nai dobre na men taq programa mi deistva super !!! taka 4e 6te 4akam nqkoi drug da si kaje mnenieto za sega ;) i ne zabavqite da si pi6ite va6ite programi ot koito nai mnoo ste dovolni :D !!!

Link to comment
Share on other sites

оффф пич по къв начим трябва да ти го обясна че тая програма не е за тебе ?!?!

ето ти една примерна :

1 ден - гръб

набирания на скрипец широко от пред (или скрипец евентуално ако не можеш да се набираш)

долен скрипец

мъртва тяга

гребане с дъмбел

чукчета

подвигане на рамената с дъбели или щанга за трапеца

2 ден - почивка

3 ден - гърди

нормална лежанка

горна лежанка

долна лежанка

флайс или кросовър

4 ден - почивка

5 ден - ръце

сгъване на ръцете от стоеш с прав лост

концентрично сгъване

ското сгъване

френско сгъване

разгъване на скрипец

лег с тесен хват

6 ден - почивка

7 ден рамо + крака

тука за краката си избираш какво да правиш но гледаш да натовариш всяка част на крака , като свършиш краката - рамо

разтваране на дъмбели в страни

изнасяне на дъмбели пред тялото

раменни преси с дъмбели

 

 

правиш на всяка мускулна група по 4 серии , 1 загряваща с малко кг и 3 работни с повечко , на гърба можеш да правиш и по 5

Link to comment
Share on other sites

eee edin da me razbere kvo iskam da vi kaja mersi mnoo zlobil tva turseh :punk pu4 si a az sum malko inat ama tuka 6te otstupq tvoita pove4e mi haresva :D oba4e az vtornik i 4etvurtak imam trenirovki po kykushin i tam si natovarvam dostatu4no krakata aa ramoto da mi kaje6 kade da go sloja 6toto moga samo 3 dni da hodq na fitnes ??? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

еми.... чесно казано незнам аз рамото си го тренирам така , но може да го вместиш в тренировката за гърди , но ако ще го правиш там по-добре махни флайса и прави само долна горна и средна лежанка , това ти е напълно достатъчно

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз ще се възползвам от темата.Аз си ходя още от някъде Ноември месец,но поради травма на пръста трябваше да прекъсна и пак продължих от Февуари.До Април си ходих редовно,прекъснах и сега от две седмици си ходя пак.Като тези две седмици правя следната програма.

Понеделник-трицепс и гръб

Вторник-почивка

Сряда-Бицепс и гърди

Четвъртък-почивка

Петък-крака,корем и рамена

 

Много съм доволен от програмата.Усещам добро натоварване,макар,че поради прекъсването миналата седмица имах зверска мускулна треска на всички тренирани групи мускули.Вече нямам този проблем.Нещо да кажете?

Link to comment
Share on other sites

И аз да се обадя.Злобил ти каза мн добра програма не е нужно да се пренатоварваш за да растеж.

Аз тренирам така:

Първа седмица:

Понеделник:Гърди,бицепс

Вторник:почивка

Сряда:Гръб,трицепс

Четвъртък:почивка

Петък:Рамо,предмишница

Втора седмица:

Понеделник:Гърди бицепс

Вторник:почивка

Сряда:Гръб,Трицепс

Четвъртък:почивка

Петък:Почивка

Димек правя рамо през седмица.Не ме упреквайте и казвайте че програмата не е добра защото не правя крака това е лично мой избор защото там имам проблеми и не ми е възможно да ги правя.От тук написаните неща виж как ще се чустваш и направи някаква комбинация.Висок си колкото мен но си по лек с 15кг.Което ме води до мисълта че си сравнително клиоштав(без да те убиждам организъм)Прави по 6 повторения с по големи килограми ,а за гръб повече повторения.Това е моя съвет от там нататък ти си знаеш. ;)

Link to comment
Share on other sites

но ако ще го правиш там по-добре махни флайса и прави само долна горна и средна лежанка , това ти е напълно достатъчно

и да правиш рамото след гърдите :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

е не е задължително да се напъва на 100кг-ма , важното е в началото да свикне със самото упражнение така че няма проблем да си почне да си прави още от сега

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...