Jump to content
BulForum.com

Passat 92г. ABS двигател 1.8, комби


petst

Recommended Posts

Еми да направим сефтето на хубавия раздел. Та проблема е че в краката на шофьорското място има мазно. Изглежда от антифриз, но не съм сигурен. При педалите е сухо, но точно под стелката седи мазно... Казаха ми, че най-вероятно е спукан вътрешният радиатор:-(((. Въпроса е мога ли да се наема сам да разглобявам и да си го оправя сам? Казаха ми, че било доста сложно при фолксваген достигането до вътрешният радиатор...

Link to comment
Share on other sites

Нормално за VW,радиатора струва около 30 лв,сменя се за около 8 часа,когато го свалих за сефте,и за около 4 часа,на другата седмица на колата на един приятел,

Наистина се сваля цялото табло,за да се стигне,но се справих само наличен инструмент и книгата 'Ремонт на Пассат'

В същото време по сервизите не бяха навити за 50 лв ,за труд само,да сменят радиаторчето

Link to comment
Share on other sites

Лол. От къде мога да намеря такава книга. 50 лева само за работа, тия луди ли са. Мен и друго ме е страх де. Като го разглобя и след това сглобя това табло да не стане после всичко да дрънка и да скърца:-))).

Link to comment
Share on other sites

Не е проблем ,при мен всичко си работи :P ,единствено внимавай за жилото на скоростомера,но от вториа път го нагодих.

Книгата можеш да сис купиш от почти всяка книжарница,формат А4,твърди корици,зелена

Link to comment
Share on other sites

Еми да ти кажа и за мен е необяснимо. В казанчето антифриза седи на едно ниво..., но течността в краката ми е мазна. Не е спирачна течност, в това съм сигурен. Друго там изглежда няма...

Link to comment
Share on other sites

абе защото аз имам Голф 2 - ка 1,8 / мотора или е АБС или РП / и след предпоследния дъжд отварям вратата и опааа локвичка на гумената постелка, някъде около 30-40 гр. вода. Викам айде отиде радиатора за парното, обаче погледнах навсякъде сухо, табло, отдолу корите под волана сухо. Проверих водата нормално състояние. Поразповех се из форума на Фау Ве и открех че причина за подобен теч в купуто може да са запушение отвори на калниците , оттам се отича водата и ако са запушени водата влиза през вентилатора. Та затова те попитах дали си сигурен за малкия радиатор, виж тези отвори, като отвориш капака има 1 пластмасома корама махаш я, те са отстрани на калника, ако има събрани боклуци, може и това да е причината

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...