Jump to content
BulForum.com

Какво е DHT?


Altavia

Recommended Posts

Видях линка ти,но тъй като е на английски,нещо не го разбрах

Kаква ролята на DHT?

От там може ли да се търсят и теглет торенти?

И ако може,как е точния адрес на DTH?

Link to comment
Share on other sites

Видях линка ти,но тъй като е на английски,нещо не го разбрах

Kаква ролята на DHT?

От там може ли да се търсят и теглет торенти?

И ако може,как е точния адрес на DTH?

DHT е tracker-less торрент тракер, но не е много точно, а и звучи генерално тъпо като обяснение. Когато свалиш един торрент ако ти е позволен DHT торент клиента ти ще се свърже и потърси дали други хора извън тракера и ако има такива ще можеш да се свържеш към тях. Дали можеш или не можеш да ползваш DHT зависи от торента, който си свалил. В него се съдържа информация дали е забранено или позволено да се ползва DHT за съответния торент.

 

Защо трябва да се забранява? Защото в някои private торенти хората желаят да се свързвате и сваляте единствено с пиъри, които са регистрирани в сайта. Това означава, че никой извън сайта няма да може да ползва торентите, който са на сайта и да се свързва с хора свалящи торентите от такъв сайт.

 

Надявам се да не съм го обяснил много сложно.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за подробното обяснение.

Само 1 последен въпрос,моят торент клиент е мюторент,отдолу на лентата ми пише

DHT:296 пиъра,тoва значи че ми е разрешен DHT.

Mога ли с мюторент да търся и свалям торенти от DHT?

и въобще с кой торент клиент може да се свалят торенти от DHT?

щом аз сам свързан с DHT ТАМ има пиъри и теглет,как да се узова и аз ТАМ за да търся и свалям торенти?

Link to comment
Share on other sites

Мерси за подробното обяснение.

Само 1 последен въпрос,моят торент клиент е мюторент,отдолу на лентата ми пише

DHT:296 пиъра,тoва значи че ми е разрешен DHT.

Mога ли с мюторент да търся и свалям торенти от DHT?

и въобще с кой торент клиент може да се свалят торенти от DHT?

щом аз сам свързан с DHT ТАМ има пиъри и теглет,как да се узова и аз ТАМ за да търся и свалям торенти?

ДА, разрешен ти е DHT, но дали за даден торрент ще се ползва или не зависи от тракера, от който си го свалил. Примерно в bt.wrzru.com DHT е разрешен, макар, че това зависи от всеки уплоудер. Като се прави торрента има една отметка дали да се позволи DHT за торрента или не.

 

Не можеш да сваляш торенти от DHT тъй DHT не е сайт, всъщност за нас е едно нищо. Той е реализиран на базата на kademlia client за eMule или познатият KAD Network.

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да сваляш торенти от DHT тъй DHT не е сайт, всъщност за нас е едно нищо. Той е реализиран на базата на kademlia client за eMule или познатият KAD Network.

 

Само да доуточня. Ако намериш някакъв стар .torrent и тракерът от .torrent файла вече не обслужва този торент, тогава е възможно да намериш други хора с този файл чрез DHT.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Примерно в bt.wrzru.com DHT е разрешен, макар, че това зависи от всеки уплоудер.

 

А няма ли да е по-добре да не е така, да бъде забранено качването на такива торенти, защото на 99% от случайте на оплакващите се потребители, проблемите с некоректното отчитане на трафика се дължат точно на това.

Link to comment
Share on other sites

А няма ли да е по-добре да не е така, да бъде забранено качването на такива торенти, защото на 99% от случайте на оплакващите се потребители, проблемите с некоректното отчитане на трафика се дължат точно на това.

 

Ще сийдва по-вече.

Link to comment
Share on other sites

Когато е разрешено DHT се губи трафик и ъплода не се отчита от торент тракера на който си качил направеноя от тебе торент файл. Освен че се използва от KAD Network също така го ползват и разните му torrentspy сайтове. Демек когато е разрешено DHT торента става световно обществен а не само за определения торент тракер.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...