Jump to content
BulForum.com

търся книгата "Архипелага ГУЛаг"


kicko

Recommended Posts

"Архипелага ГУЛаг" на А. Солженицин беше издаден преди няколко години на български, изданието беше с твърди корици, черно на цвят с червени букви доколкото си спомням, 2 тома

 

Проблема е, първо, че съм чел само Том 1-ви, и второ, че искам да я имам тази велика книга.

 

Ако някой случайно я има и може да ми даде информация за името на издателството, годината на издаване и др. такива библиографски данни които биха ми помогнали в търсенето и по книжарници и книжни борси, ще съм му много благодарен. Защото сега като питам някъде и отговора обикновенно е въпрос "От кое издателство е?".

 

Също така бих я купил на старо ако някой предлага, или пък бих се зарадвал на електронен вариант на български (на руски я имам).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Az si spomniam 4e si q kupih ot sergiite do po6tata ama staro izdanie. No tova be6e predi okolo 4 godini. No vse pak moje da q nameri6 v niakoi sergii s takava naso4enost (stari knigi). E verno moje da ne e tolkova zapazena ama vse pak. Ako ti se zanimava moje6 da proveri6. Otdelno ima edna knijarnica mnogo gotina koiato priema poru4ki i moje6 da probva6 tam. Davam ti koordinatite no niakoi ot tiah moje da ne sa verni 6toto mi e stara vizitkata

 

Knijarnica "Sofia T"

ul."Abadjiiska" N7

tel 267-265 , 271-305

ofis 273733

e-mail sofia_t@gbg.bg

 

:music

 

Dano q nameri6 6tom ti haresva tolkova

i dano sam ti pomognal s toia post

Aide

Uspeh

Link to comment
Share on other sites

Knijarnica "Sofia T"

ul."Abadjiiska" N7

tel 267-265 , 271-305

ofis 273733

e-mail sofia_t@gbg.bg

Там ще ти я намерят. Дори и да я нямат в момента. Остави си телефона, ще ти звъннат като я намерят. Най-добрата книжарница в града от години насам.

Link to comment
Share on other sites

благодаря много, при първа възможност ще мина от там да попитам

 

Sotko, ако не те затруднявам, може ли да ми кажеш издание и издателство на твоето копие ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако ти е нужна на руски,мисля че имам линк към книгата.Имах я записана електронно на руски,но сега не мога да я намеря.Ако обаче е важно или те интересува - ще потърся.

Link to comment
Share on other sites

имам я на руски, мерси

 

а в книжарницата спомената по-горе ме изгледаха с насмешка и ме попитаха "Да не би да са давали наскоро нещо по телевизията по въпроса, че всеки за тази книга пита?"

Link to comment
Share on other sites

Предполагам,че интереса към книгата е породен от това,че е включена в конспекта на завършващите специалност Руска филология и много хора вместо да се мъчат да я четат на руски,предпочитат да е на български,че е по-лесно.А това,че ще завършат и няма да знаят езика е без значение-важна е дипломата.Пиша това със сигурност-имам познати,които точно сега също търсят книгата.Електронно издание на български няма-остават вариантите-да ти я даде някой,да я вземеш от позната библиотекарка или да я потърсиш в София-на пл."Славейков",в подлеза срещу входа на Софийски Университет или в книжарницата вътре в същия Университет.

Пожелавам успех в намирането й,а ако е за изпити,а не за обща култура,може да се намерят и теми за книгата/герои,проблеми и прочие.../

Който търси упорито-ще намери!

Link to comment
Share on other sites

В София пратих един приятел да пита, каза че се намира за 60 лв. !!!

Аз може да съм фен, ама чак пък толкова....

Не ми трябва за изпит или нещо такова, приключих вече с тези неща. Просто много ми хареса първи том, дори бих казал че стана една от любимите ми книги. Чел съм и други неща на Солженицин - Ракова болница и Един ден на Иван Денисович - много ми допада чувството му за хумор.

Link to comment
Share on other sites

Всичко това съм го чел,на на руски-там хумора най-добре се улавя,само че според мен философските изводи преобладават.Даже руснаците имат форуми,в които трудовете на Солженицин и на някои други писатели- дисиденти водят до изводи от рода-"какво става с нашите ценноссти,къде е нашата гордост,защо вече не сме велика нация и прочие..."

Щом държиш да имаш книгата на български,май че най добрият вариант е да пуснеш обява в раздела Купувам-Продавам/ако не си го сторил вече/ и да я потърсиш на старо на разумна цена.

Желая успех!

Link to comment
Share on other sites

майката на приятелката ми работи в Хермес, ще и кажа да разпита 

 

Няма смисъл да се пита в Хермес-ето сайта им-може да се провери.Те изобщо не издават подобни книги.

 

http://www.hermesbooks.com/catalog.php

 

Между впрочем книгата намери ли се?

На мен ми е интересно,защото и аз се интересувам от литература и съм прочел доста от руската литература/къде по необходимост,къде от интерес/.

Пишете как се развиват нещата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...