Jump to content
BulForum.com

Проблем с малка мрежа


Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с една малка мрежа от 4 компютъра. Значи нa всеки 1 от компютрите съм инсталирал WIN XP SP2, като на 1 от тези 4 компютъра има 2 LAN - карти. В първата идва нета от GGbit, а втората е свързана със Switch, който поделя нета с останалите 3 компютъра. И 4-те компютъра си ползват безпроблемно интернета и са си Share - нали необходимите папки, но проблема идва от там, че този компютър, в който реално идва нета от доставчика неможе да види останалите 3 компютъра, нито пък те него. Sharing-a м/у останалите 3-те компютъра е идеалка, но незнам как да направя така, че да се виждат и с 4-тия. Моля за съвет !!!!

Link to comment
Share on other sites

Znachi 1vo trqbwa vsichki pc-ta da sa v edna workgroup-a. Ako ne se poluchava i ne se vijdate prosto pishesh //IP-to

Primerno IP-to na dadenoto pc e 192.168.0.1 pishesh v Explorer-a //192.168.0.1 . Taka trqbwa da stane. ;) Uspeh

Link to comment
Share on other sites

Ще опитам, макар че мисла че резултата ще е сащия. А иначе ми казаха че са идвали от GGbit и са вкарали някви настройки (казаха ми някви резервни или сервизни не съм сигурен ) и после е нямало връзка с мрежата. А иначе преди това този компютър си е бил 6+ . След като са му вкарали тия ми ти настройки, мрежата е изчезнала, а на мене не ми идва на акъла какви ще да са тези настройки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...