Jump to content
BulForum.com

The X-Files


Infernum

Recommended Posts

Гледах всичките 9 сезона на "Досиетата Х" и много се зарибих,много ми харесаха.

Много ме е яд , че засега не смятат да снимат нови серии :(

Моля,ако имате някаква информация за бъдещето на сериалчето, споделeте тук :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също изгледах деветте сезона и като изключим лекото забозване на сюжета с работата за извънземни и т.н. останах ужасно впечатлен.

Въпреки че в последните два сезона Дейвид Духовни почти не се вясваше, мога спокойно да кажа, че сериалът не издъхна откъм идеи и послания.

 

Може би единственият минус за сериала (не от него самия :р) се изразява в двата пълнометражни филма след това. Ама тях викам да не ги коментираме тук. ;D

 

 

Хай' сега да завърша с култовата реплика на агент Джон Догет от 8ми сезон, дето чак за подпис си я слагам навсякъде.. :

 

 

 

I'll take the bad as long as I can remember the good.

Link to comment
Share on other sites

Сериала е уникален, ама тряя да си играат Мълдър и Скъли. Те са емблемата на Досиетата Х. ПОследните серии с Догет и Рейес и новия им директор там не помна как са казваше го нямаше тоя импулс, който внася Мълдър. Четох някъде че Картър мисли да продължава сериала с нови агенти, ама съм скептично настроен. Квито и яки да са им сценариите без Мълдър Скъли и Скинър евентуално продължение ша е само бледа сянка на сериала от 90те.

"Въпреки че в последните два сезона Дейвид Духовни почти не се вясваше, мога спокойно да кажа, че сериалът не издъхна откъм идеи и послания."

Тва е леко глупаво твърдение за фен на Досиетата Х. То целия сериал са върти около Мълдър. Тва е неговия живот, неговата борба. Той е основния персонаж и сичко са върти около него (основното сюжетно действие де, не говора за страничните паранормални историйки дето секи може да си ги разследва). И като отказа да снима повече ги намъкнаха ония двамата нови с чисто комерсиална цел. Ама вече и като Андерсън са отказа няма накъде.

Link to comment
Share on other sites

Досиетата Х си е класика в жанра много го харесвам.Мисля че ще има нови епизоди ще се поровя и ако намера нещо ще пиша.

 

Мерси много :)

На всяка цена пиши , ако намериш нещо!

Link to comment
Share on other sites

Тва е леко глупаво твърдение за фен на Досиетата Х. То целия сериал са върти около Мълдър. Тва е неговия живот, неговата борба. Той е основния персонаж и сичко са върти около него (основното сюжетно действие де, не говора за страничните паранормални историйки дето секи може да си ги разследва). И като отказа да снима повече ги намъкнаха ония двамата нови с чисто комерсиална цел. Ама вече и като Андерсън са отказа няма накъде.

 

Не съм казал, че сериите са станали по-добри или нещо такова, а че не са се провалили отвсякъде като идея.

 

Разбира се, че Мълдър е основния персонаж в Досиетата, ясно е, че той прави половината (ако не и повече) игра в сериала, това никой не го оспорва. Но не можеш да кажеш, че и сериите с Догет и Рейес си имаха добрите страни и някои от тях наистина бяха добре измислени.

Идеята ми е, че нещото, заради което човек може да е "фен" на тоя сериал не би трябвало да бъде Мълдър. Ясно, той е такъв и такъв, обаче ако всичко беше толкова за него, за борбата и живота му, не трябваше ли The X Files да бъде преименувано на The Mulder Files? ;)

 

No offence, надявам се, че ми разбра гледната точка. :)

 

 

А колкото до идеята за нови серии, аз лично нямам нищо против. Не че бих ги възприемал като "Досиетата Х", ясно е, че такива екстри не са в наличност, но в случай, че хората имат готини идеи, то нека си ги развиват - така и така името не е това, което прави един филм/сериал добър. :)

Link to comment
Share on other sites

Ауе сериала до кой сезон го даваха пп Канал 1.

Аз последно си спомням как Мълдър полудя и Скъли намери някакъв кораб на некъв бряг.

Това от кой сезон е,че не ми се гледат наново всички серий

Link to comment
Share on other sites

Ауе сериала до кой сезон го даваха пп Канал 1.

Аз последно си спомням как Мълдър полудя и Скъли намери някакъв кораб на некъв бряг.

Това от кой сезон е,че не ми се гледат наново всички серий

Тази серия и аз съм я гледал , ама не мога да се сетя от кой сезон беше. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Филмът е класика, естествено че Д. Духовни прави филма, тая роля все едно за него е направена :) Някой ще каже ли как са пълнометражните филми спрямо сериала, защото не съм ги гледал, а се чудя. Интересни ли са?

Link to comment
Share on other sites

На мен лично Пълнометражните филми не ме впечатлиха толкова много. нещо като по-дълга серия. имам и няколко книги на Досиетата, но сериала е №1

Link to comment
Share on other sites

Не е лош, но има прекалено много filler-и, които не винаги са интересни. На 4ти сезон съм и си почивам малко, че ми идва в повече бавното действие.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И аз съм много голям фен на досиетата - те са си класика, The Best!

Ся съм на 3 сезон, ма просто ги гледам бавно да има за повече време( :D ).

Относно последните сезони с Догет и Рейес няма да са същите естествено, ма кат ги изгледам ще ги коментирам.

А пък за продължение - не може да има. Не че не може, но просто с други агенти няма да е толкова интересно като с Мълдър и Скъли! ( не че ко има наистина нови сезони няма да са глеадт :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Това сериалче го следях едно време по Канал 1 и ме кефеше доста,но от тогава е минало доста време и съм го позабравил,та реших да си го припомня. :)

Искам да ви питам за тези двата пълнометражни филма.Сериала ли трябва да се изгледа първо или филмите?Предполагам сериала,но гледам,че последния 9-ти сезон е правен 2001-2002,а двата филма са посредата на сериала 1998 и 2001.Викам,че може да има някаква пряка връзка.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаете за това?

The X-Files: I want to believe

Според мен няма да е добър...ама от толкова време не съм виждала Молдър и Скълииии :woot

И аз мернах в imdb докато преглеждах инфо за сериала и филмите...

Дано да не е бозица,с която да се печелят само пари,но щом старите кучета пак са на линия - едва ли :P

Link to comment
Share on other sites

Нали знаете за това?

The X-Files: I want to believe

Според мен няма да е добър...ама от толкова време не съм виждала Молдър и Скълииии :woot

Ох, старата любов ръжда не хваща! В един момент бях помислила, че съм ги преживяла, но не... Айде на кино!!! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...