Jump to content
BulForum.com

По-бърза vs. повече видео-памет


Recommended Posts

Следния ми въпрос сигурно ще отприщи поредица от спорове ,но искам да си разясня следното:

Ще правя ъпгрейд и ми е нужен съвет от типа "кое да избера?".Харесал съм си тези две хубавици MP GF7600GS 128M DDR3 или съответно MP GF7600GS 256M DDR2.В сайта на ПИК Компютър изрично е показа на и цената на двете карти като тази с ДДР3 е по-скъпичка,НО - струва ли си парите ?Въпроса ми е дали при този клас (между нисък и среден) видеокарти има значение между повечето или респективно по-бързата памет :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хм, в такъв случай GF 7600GS 256M/DDR3/HDTV PCI-E за 276 лева с ДДС е добър избор? Гледам че хем е с DDR3, хем с 256 памет... Сега въпросът ми тук, защото не ми се отваря нова тема - как по дяволите да разбера дали това чудо ще влезе в моето дъно?

Link to comment
Share on other sites

Хм, в такъв случай GF 7600GS 256M/DDR3/HDTV PCI-E за 276 лева с ДДС е добър избор? Гледам че хем е с DDR3, хем с 256 памет... Сега въпросът ми тук, защото не ми се отваря нова тема - как по дяволите да разбера дали това чудо ще влезе в моето дъно?

 

Ако дъното ти има PCI-Express слот..... тенденция няма да не влезе.... :)

Link to comment
Share on other sites

Точно същата карта си поръчах днес - възможно най-изгодното решение ,а и е със заводско Залманче ,което я прави интересна при 'клок ;)

Системата ми е :

Core 2 Duo E6300 1.86 GHz 2MB L2 Cache 1066 FSB

1 GB DDR2800

въпросния видео ускорител - GF 7600GS 256M/DDR3 изработка на Мagic Prism

250 GB Seagate/16 (!) MB Cache /SATA2 HDD

ASUS P5B-E /P965/LGA775

400W FORTRON захранване

 

Мисля че това е една умерена инвестиция и компютърътще върши работа в следващите ~2 години

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...