Jump to content
BulForum.com

Scooters


asd

Recommended Posts

Та преди около два месеца си зех скутер-Suzuki Katana с оптичен тунинг на Malossi :D .Та покорявам си аз сега пътищата и женските сърца :D ,обаче викам да отворя и една тема в форума защото знам,че много хора имат такива машинки и ще е добре да обменим малко инфо(за burnout,каране на задна гума и т.н.).

 

П.П.Ако темата ми е на неправилното място моля модераторите или админите да ми я преместят,защото много се чудих дали да не я сложа в Any other Sports :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами питай какво по-точно те интересува.Аз по принцип съм горе-долу лаик в областта,демек скутер съм карал няколко пъти/веднъж даже се шибнах в една кола,но беше заради техническа неизправност,за която не знех/,мотори съм карал повечко пъти и поназнайвам някои неща.предполагам,че ще се появят и някои мотористи.Ама да знаеш,че ако решиш да кантариш-задължително каска,екип/какъвто най-вероятно нямаш,но поне по-дебели дънки и здрава блузка с дълъг ръкав/,щото падането боли и може най-малко да оставиш кожа по пътя.И мятай по едно око на настилката,щото играе много кофти шеги.Абе,ако не те е шубе и не му мислиш много,може би по-лесно ще се научиш да ги правиш тези работи.Поне хора,които познавам и които разсъждават така,напредват по-бързо.Примерно мен да ме пуснеш-страх ме е,нямам желание да си насилвам късмета и не се и напъвам.Само скоростта е малко особен случай,защото на мотор някак си не усещаш какво се случва/поне аз като съм карал/ и въртиш масура здраво и става незаконно и нездравословно :(

Link to comment
Share on other sites

Ми аз каска иам,в скоро време ша търса от някъде да си купя и някое яке втора ръка.Вчера викам на баща ми ама той пича си мисли,че аз още го карам с 30-40 :bgrin: .Аз страха-не ма е мн мн страх ти кажа и сам супер навит да пробвам.Сега най-много ме интересува как мога да завартя задната гума-сиреч burnout.Като застана под пясък и като натисна предна спирачка и кат дам газ мотора почва сам да иска да праи пергели ама ако е на асфалт-тц :D .Та някой ши мой ли ми обясни къ стаа тоз номер?

Link to comment
Share on other sites

Избери си някакъв по-хлъзгав асфалт ;) и след това се изнасяш максимално напред,за да е леко на задната гума и да може да превърта.Та ако тогава не стане,може да пробваш първо да надигнеш задницата леко и като почне да върти да пуснеш.Може да сипеш и малко масло на асфалта,но да знаеш,че ще пуши ужасно много.Много важно при тези експерименти е,че трябва да държиш скутера здраво,за да не ти избяга и да го гониш :bgrin: И си приготви пари за нова гума и още някакви глупости,които ще изпаткат,ако прекаляваш с бърнаут-а

Link to comment
Share on other sites

имам едно яке uvex за продаване чисто ново обличал съм го 2-3 пъти , малко ми е на мене поръчвано е от louis.de , цената му беше 280лв с доставката за 180лв е твое ако решиш цялото естествено е с протектори (лакти , рамена , гръб) , не е кожа а гортекс

Link to comment
Share on other sites

Дейба velvet_underground!Що не ти ппрочетох поста по-рано.Вчера си зех две нови страшни гуми Pirelli :punk ама тфа не ми прече пак да пробвам :D .Следващия въпрос-кое е най-доброто масло за двутактов скутер :)

Link to comment
Share on other sites

Пич, аз потроших една Хонда дио за 2 лета и то без да права такива хватки много много. така че те съветвам ако не искаш да вървиш пеша, да си караш скутера яваш яваш.тия машинки не са направени за byrnout и за каране на задна(чупи се калника отзад :D )Тва не е пистов мотор, така че с 2 думи не ти препоръчвам подобни изпълнения, освен ако нямаш много излишни пари за ремонти след тва де.

Link to comment
Share on other sites

Пич, аз потроших една Хонда дио за 2 лета и то без да права такива хватки много много. така че те съветвам ако не искаш да вървиш пеша, да си караш скутера яваш яваш.тия машинки не са направени за byrnout и за каране на задна(чупи се калника отзад :D )Тва не е пистов мотор, така че с 2 думи не ти препоръчвам подобни изпълнения, освен ако нямаш много излишни пари за ремонти след тва де.

Be izli6ni pari ne mi sa namirat :D ama BTW teq Dio-ta sa basi ma6inkite lud start praat :) .Edin pi4 s MBK Booster mi polaza kak varti gymi i e super zaribeno-iskam iskaaam :lol:

 

 

Edit:Na tvoq kfo my e stanalo 4e sa e potro6il-blizka sre6ta s nqkoe darvo?:P

Link to comment
Share on other sites

не съм го блъскал, ама му издъних аспуха кат за начало, след тва корите зеха да висят и накрая стана за основен ремонт от юркане.Те по принцип имат едни лапми speed пише и почват да мигат кат догнеш повече от 40 км/ч, а мойта не изгасваше почти :D

Link to comment
Share on other sites

не съм го блъскал, ама му издъних аспуха кат за начало, след тва корите зеха да висят и накрая стана за основен ремонт от юркане.Те по принцип имат едни лапми speed пише и почват да мигат кат догнеш повече от 40 км/ч, а мойта не изгасваше почти :D

AAA taka ne e hybavo :D .To zatva taka e stanalo :D .Moq nqa lampa speed i go iyrkam kolkot mi e kef :punk :lol: .Az poneje nqam knijka oba4e karam s kaska,dokymentite v men si4ko i s ba6ta mi rodihme laf-napalno izrqden,nepravosposoben voda4 sam az :lol: .Are pohvalete sa kfi sa vi skyterite da razdvijim temata malko i nqkoi ako ima sait da dade kadeto e obqsneni to4no kak sa prai burnout 4e ne6y kakto velvet mi go opisa ne staa(s maslko ne sa probval de :P ).Az sled malko 6a ka4a snimka na moq :D :love

Link to comment
Share on other sites

Абе преди имаше някъв форум на каращите скутери,но явно се е затрил,защото не го откривам.Бе,да ти кажа за бърнаута-скутер е това,не очаквай много.Зависи и колко пауър има,пък и с нови гуми е по-трудничко,с галоши ще ти е по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Абе преди имаше някъв форум на каращите скутери,но явно се е затрил,защото не го откривам.Бе,да ти кажа за бърнаута-скутер е това,не очаквай много.Зависи и колко пауър има,пък и с нови гуми е по-трудничко,с галоши ще ти е по-лесно.

Mislq 4e saita be6e www.scooter-bg.com,no ne my bil platen domeina i sq go nqma :) :(

Link to comment
Share on other sites

Та преди около два месеца си зех скутер-Suzuki Katana с оптичен тунинг на Malossi :D .Та покорявам си аз сега пътищата и женските сърца :D ,обаче викам да отворя и една тема в форума защото знам,че много хора имат такива машинки и ще е добре да обменим малко инфо(за burnout,каране на задна гума и т.н.).

 

П.П.Ако темата ми е на неправилното място моля модераторите или админите да ми я преместят,защото много се чудих дали да не я сложа в Any other Sports :confused

честито,и ти се присъединяваш към клуба на скутер маниаците :)..попринцип днеска се возихме трима човека на един пич на скутера и хоп изведнъж му падна амортисиора :D

доколкото знам нов хубав амортисиор е към 40-50 лв..

А,да те питам колко си го зе скутерчето..към 800 лв?

Link to comment
Share on other sites

Skyter4eto go zeh 1000 kinta samo 4e sa my praveni nqkoi podobreniq predi da go zema-novi spira4ki,remaci tfa onva i tolkova go zeh.Ina4e sq pokrai koleda sam namislil da si zema MHR-Malossi Hyper Racing.Nqkoi da ima info zaslyjava li si i gore doly kolko para e novo :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Skyter4eto go zeh 1000 kinta samo 4e sa my praveni nqkoi podobreniq predi da go zema-novi spira4ki,remaci tfa onva i tolkova go zeh.Ina4e sq pokrai koleda sam namislil da si zema MHR-Malossi Hyper Racing.Nqkoi da ima info zaslyjava li si i gore doly kolko para e novo :bgrin:

така си си мислех..попринцип 800 лева обикновен..1000 лева е хубав скутер :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

така си си мислех..попринцип 800 лева обикновен..1000 лева е хубав скутер :rolleyes:

1200 :D .Ся питах бащата и каза,че толкова го е плащал.Скутера замина на доктор-бобината нещо прай номера дано да я оправят и да не тряа смяна,а хубава част-Ducati :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1200 :D .Ся питах бащата и каза,че толкова го е плащал.Скутера замина на доктор-бобината нещо прай номера дано да я оправят и да не тряа смяна,а хубава част-Ducati :rolleyes:

мм доволно,досега съм се цапал със скутера на един приател....половин час неможе да запали :tongue

само се дави...тва сигурно дето от вчера... :D

Link to comment
Share on other sites

мм доволно,досега съм се цапал със скутера на един приател....половин час неможе да запали :tongue

само се дави...тва сигурно дето от вчера... :D

Пфф утре си зиам матора.Монтиора каза,че ша го опрай :punk само дано да не се променят плановете :D :bgrin: .А неска станах свидетел на следното нещо-карам едно Пежо(скутерче),ма по-старичко и като му дадеш газ в началото качели се дави и после хоп...изхварча.Тфа е мн кофти :D

 

 

Едит:Кфо сте прайли вчера уе :D

Link to comment
Share on other sites

Пфф утре си зиам матора.Монтиора каза,че ша го опрай :punk само дано да не се променят плановете :D :bgrin: .А неска станах свидетел на следното нещо-карам едно Пежо(скутерче),ма по-старичко и като му дадеш газ в началото качели се дави и после хоп...изхварча.Тфа е мн кофти :D

Едит:Кфо сте прайли вчера уе :D

ами нищо особенно...днеска пак нещо се прекваше скутерчетооо.иначе на един друг приател му направихме скутера машина...тръгва дава газ и дига предна...без нищо еи така :D

Link to comment
Share on other sites

ихааа, и как пък тъка го направихте бе ?? присадка на двигателя или кво ?? бах маа му. искам и аз тъка- като се кача на колелото да си върви...без нищо еи така

Link to comment
Share on other sites

ами нищо особенно...днеска пак нещо се прекваше скутерчетооо.иначе на един друг приател му направихме скутера машина...тръгва дава газ и дига предна...без нищо еи така :D

деца, успокойте се малко, че ако ви фане чичко полицай с тия скутери и ше има актче.Че пък и на задна гума ей така си карат.ХАХА :lol: Аз отивам да си попаса още малко вънка на поляната :lol:

Link to comment
Share on other sites

деца, успокойте се малко, че ако ви фане чичко полицай с тия скутери и ше има актче.Че пък и на задна гума ей така си карат.ХАХА :lol: Аз отивам да си попаса още малко вънка на поляната :lol:

To toq nomer stava po mnogo na4ini :D ma e tapi4ko 6ot ako padne6 otzad plasmasite 6a im sa ebe mamata i posle 150 lea za spoileri :D .Ina4e az s policaite sam sa razminaval pone 10 pati i ni6to ne mi kazvat.Oba4e az si karam s kaska si4ko kakto si trqa :D i kykite ne praat problem-pak i kakto sam po-visoki4ak :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За всички фенове на малките зверчета вече отвори официалния БГ Фен Сайт-www.scooterclub-bg.com.Има си и форум,в който може да задавата всичките си въпроси :) .Честито :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...