Jump to content
BulForum.com

VW Polo


Recommended Posts

Някой може ли да ми намери, няква литература за двигаеля на VW Polo 95 година :unsure: Или въобще няква литература, за поправка на тая количка :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ти намеря,защото сега просто ме мързи да изчета 13434123 страници,половината от които-глупости,за да намеря линка към документацията

 

Цъкни тук-обаче е на немски език.

 

Между другото-аз имам книжка за Polo Classic/Variant,които са от 95-00 година,също ще ти свърши работа,мога да ти я снимам с фотоапарата и да си я изтеглиш.А по принцип-нещо конкретно ли ти трябва от книжката или за всеки случай?

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ти намеря,защото сега просто ме мързи да изчета 13434123 страници,половината от които-глупости,за да намеря линка към документацията

 

Цъкни тук-обаче е на немски език.

 

Между другото-аз имам книжка за Polo Classic/Variant,които са от 95-00 година,също ще ти свърши работа,мога да ти я снимам с фотоапарата и да си я изтеглиш.А по принцип-нещо конкретно ли ти трябва от книжката или за всеки случай?

 

Ами по принцип ми трябва за двигателя. С баща ми махнахме главата, щото нещо на едното бутало няма компресия. И ми трябва за всеки случай няква литература, а и някви данни за разстояния и т.н.

Мерси предварително.

Ако може да направиш снимки на книжката, ще ти бъда благодарен. Моето поло е 94 ноември. Тва е модела 94-95 се водят, би трябвало книжката да ми свърши работа. Изтеглих тоя фаил и ще го поразгледам. Мерси ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи би трябвало да става въпрос за Поло 6N1,което е моноинжекция.Обаче книжката в линка,а моята също,няма да ти свършат никаква работа,защото са предимно описания-ква е колата,с кви двигатели се произвежда и прочее описания,които и сам може да видиш,като огледаш колата.Не знам какво е положението с разните софтуери като Autodata и прочее.Преди бая време съм ги разглеждал и вече не помня точно каква информация имаше в тях,но може да потърсиш в нета какво съдържат и ако става-Autodata имаше в data.bg,но мога да ти я намеря,ако е изчезнала оттам.

 

Сега намерих и още нещо-http://www.ultrahostingbg.com/vw_polo/VW%2...handbook%20.pdf-това е единствената книжка за ремонти,която ми е попадала,а май и не само на мен.Мисля че ще ти свърши работа

Link to comment
Share on other sites

miro123,в твоя линк има същите книжки като онези,които му дадох.Но Repair handbook трябва да свърши работа.Ебати VW-тата,никъде да няма качени repair manuals :blink:

Link to comment
Share on other sites

Мерси много на Велвет, нямаше пълна информация в тях, но така ми поногна да намеря и аз някакви неща. Намерих една книга, само че е на чешки, иначе има всякви картинки :bgrin: Тя е съшатата като repait manual но с повече "глави" тази repair manual е само една част от книгата, тази същата книга е 4 части, но кофтито е че са на чешки :ghost Ако ги искаш Велвет ще ги шерна в ДЦ++ да си ги изтеглиш :blink:

Link to comment
Share on other sites

Мерси,но не ми трябват.Колата ми идва малко сложна за собственоръчни ремонти.не са ми много ясни електрониките и прочеето шукарии по по-новите автомобили и мисля за момента да се огранича до по-елементарните операции,за да не стават големи беди

Link to comment
Share on other sites

Можеш да свържеш лаптоп към кола.Трябва ти съответният кабел обаче.И софтуер ще ти трябва,защото иначе ефектът ще е нулев.А какво искаш да правиш?

Link to comment
Share on other sites

Можеш да свържеш лаптоп към кола.Трябва ти съответният кабел обаче.И софтуер ще ти трябва,защото иначе ефектът ще е нулев.А какво искаш да правиш?

 

Имаш ли идея откъде мога да се сдобия с кабела и софтуера? Дали ще го има в магазина на официалните вносители? По-точно дали ще продават такъв?

 

Ами чувал съм, че по такъв начин могат да се следят доста показатели. От чисто любопитство.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много навътре в нещата-при официалния вносител-мисля си че няма да имат.Софтуера ще е доста скъп,но пък има пиратски изпълнения.Кажи за каква кола става въпрос и мога да се разровя и ако открия нещо ще пиша

Link to comment
Share on other sites

Не съм много навътре в нещата-при официалния вносител-мисля си че няма да имат.Софтуера ще е доста скъп,но пък има пиратски изпълнения.Кажи за каква кола става въпрос и мога да се разровя и ако открия нещо ще пиша

 

Пежо 307

Link to comment
Share on other sites

http://www.arenabg.com/details.php?id=8664 -това е софт,който би трябвало да свърши работа.Конкретен за Пежо не успях да открия,ако беше за VW-лесна работа.Трябва ти и кабел com/usb->obd,може да разгледаш в ebay какво е положението,а най-добре да питаш във форума на Пежо,все някой трябва да е правил подобна манипулация и ще ти каже къде може да намериш кабел и евентуално някакъв друг софтуер.Иначе се придават и разни скенери,които четат за грешки и прочее.Абе всякакви шукарии има
Link to comment
Share on other sites

a href="http://"www.arenabg.com/details.php?id=8664" target="_blank">http://www.arenabg.com/details.php?id=8664 -това е софт,който би трябвало да свърши работа.Конкретен за Пежо не успях да открия,ако беше за VW-лесна работа.Трябва ти и кабел com/usb->obd,може да разгледаш в ebay какво е положението,а най-добре да питаш във форума на Пежо,все някой трябва да е правил подобна манипулация и ще ти каже къде може да намериш кабел и евентуално някакъв друг софтуер.Иначе се придават и разни скенери,които четат за грешки и прочее.Абе всякакви шукарии има

 

Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...