Jump to content
BulForum.com

Замяна: Двустранна за едностранна 256MB SDRAM


Recommended Posts

До преди няколко дена търсих за един приятел двустранна 256MB SDRAM (дъното му е Intel BX) и сега се оказах собственик на два такива модула, които ползвам. Понеже едното ми дъно е Intel815, а другото VIA KT133A (могат да работят и с новата памет) предлагам ги за замяна срещу доплащане. Модулите са 256MB PC133, единият е PQI, а другият е IBM. Това предложение е актуално за собствениците на дъна с чипсети Intel LX/EX/BX/ZX и VIA Apolo PRO133(А). Предлагайте цена за замяната.

Link to comment
Share on other sites

До преди няколко дена търсих за един приятел двустранна 256MB SDRAM (дъното му е Intel BX) и сега се оказах собственик на два такива модула, които ползвам. Понеже едното ми дъно е Intel815, а другото VIA KT133A (могат да работят и с новата памет) предлагам ги за замяна срещу доплащане. Модулите са 256MB PC133, единият е PQI, а другият е IBM. Това предложение е актуално за собствениците на дъна с чипсети Intel LX/EX/BX/ZX и VIA Apolo PRO133(А). Предлагайте цена за замяната.

И какви парички ще искаш за доплащането????Или трампа 3х128 за една 256 става???128-ците са Kingston едностранни.Незнам обаче дали ще ти тругнат на дънцето "па било то и intel815 :)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да трупам малки модули, така че заменям само за едностранни 256MB PC133. А за доплащането, като знам как дерът кожата фирмите 15-20лв. е добра цена. Идеята със 128-миците би ми харесала във варианта - една двустранна 256MB за една едностранна 256MB + една (каквато и да е) 128MB.

 

@batko32

128-миците ти (освен ако не са от новите с 4 чипа) би трябвало да работят и на старите и на новите чипсети.

Link to comment
Share on other sites

Опсссс грешката е моя. 128-ците са двустранни със по 8чипа от всяка страна.Едната е със чипове HYUNDAY GM71V65803CT5 а другата е SAMSUNG 106 K4E640812D-TL60 . Иначе на етикетчетата и на двете пише едни и също

Kingston

KTM0274/128

128MB module

FRU 06J8203

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...