Jump to content
BulForum.com

27C256 vs 29C256


Recommended Posts

Имам няколко въпроса относно взимозаменяемостта на тези два чипа. Някой пробвал ли е ? Забравяме за разликата , че единия се трие със УВ лампа. Гледайки ПДФ-ите ....забелязвам , че изводите им съвпадат напълно.

Благодаря предварително.Ще съм благодарен ако изказванията са конкретно по запитването а не от рода "Що ти текна да ги трампиш? или Какво мислиш да правиш с тях ? "

Link to comment
Share on other sites

виж тука

http://www.infinityelectronics.com/crossref.htm

и сам ще разбереш разликата ;)

E...чк разлика невидях.Освен че едното е ЕПРОМ другото ФЛАШ ще рече разлика в триенето.През добрата 1984г. "когато е създадено въпросното устройство" не е имало ЕЕПРОМ-и........ имало е ФЛАШ ;) та затова ми е въпроса.Що пък да не е ЕПРОМ? От 1 седмица си блъскам главата :sick

Ама много благодаря за отговора.Поне един се престраши :)

Link to comment
Share on other sites

Никой ли няма да удари едно рамо ???? :(

Link to comment
Share on other sites

Ми наистина единствената значима разлика си я дал вече(FLASH vs EPROM) - очевидно 29... е нова разработка на базата на флаш технологията. Наистина би било добре да дадеш малко подробности в ква схема ще я прилагаш тая памет, но ако е за някое процесорче до 40МХц съм убеден, че разлика няма да усетиш. Единственото което забелязах с помощта на гугъла е че флаш версията е по-бърза (70ns срещу 90 за другата). Лично аз съм ползвал 128к и 256к (от тия с джамчетата) на различни фирми и не е имало проблеми и не съм минал на флаш единствено защото не съм си купил такъв програматор. А това че крачетата им съвпадат по функции е нормално - нали трябва да ги правят съвместими едни с други(още едно доказателство че функционално са еднакви).

Ако се опитваш, обаче, да правиш някакъв програматор ще трябва да четеш по-надъбоко, защото имат различни времена за програмиращи импулси, задържания и т.н. дето програматорът се занимава с тях :pirate .

Link to comment
Share on other sites

Ми наистина единствената значима разлика си я дал вече(FLASH vs EPROM) - очевидно 29... е нова разработка на базата на флаш технологията. Наистина би било добре да дадеш малко подробности в ква схема ще я прилагаш тая памет, но ако е за някое процесорче до 40МХц съм убеден, че разлика няма да усетиш. Единственото което забелязах с помощта на гугъла е че флаш версията е по-бърза (70ns срещу 90 за другата). Лично аз съм ползвал 128к и 256к (от тия с джамчетата) на различни фирми и не е имало проблеми и не съм минал на флаш единствено защото не съм си купил такъв програматор. А това че крачетата им съвпадат по функции е нормално - нали трябва да ги правят съвместими едни с други(още едно доказателство че функционално са еднакви).

Ако се опитваш, обаче, да правиш някакъв програматор ще трябва да четеш по-надъбоко, защото имат различни времена за програмиращи импулси, задържания и т.н. дето програматорът се занимава с тях :pirate .

 

Уф.Най-сетне някой с нещо по-полезно. :) За какво ми трябва.......ами трябва да си перзапиша чипа на ЕЦУ-то на Кораба майка "Омегата" .Но немога да се примиря с факта , че трябва баш 27-ца да е чипа .Все пак е профилактика да му се невиди.А като омотам бин-а ......иди трий и светй като факела на олимпиадата :pirate .А 29-ката е по-културна работа. Виж за това , че е по-бавна не се бях сетил :cry .

Благодаря за подсказването.

Link to comment
Share on other sites

Виж за това , че е по-бавна не се бях сетил

Не бе, човек, 29с256 е по-бързата, ето

А това

ЕЦУ-то на Кораба майка "Омегата"
така и не мога да го декодирам кво значи ама карай :bgrin:
Link to comment
Share on other sites

..............................................

А това така и не мога да го декодирам кво значи ама карай :bgrin:

 

"ЕЦУ" = съкращение и побългаряване на "ECU" иначе казано компютъра на колата.Във авто форумите можеш да срещнеш какви ли не наименования :)

Link to comment
Share on other sites

Нямаш проблем в замяната, но между 1 и 28-ми крак трябва да сложиш един резистор 1 килоом, т.к. това се явява райтинебъла при флаш версията. Иначе е ясно за какво ти е ;)

Link to comment
Share on other sites

Нямаш проблем в замяната, но между 1 и 28-ми крак трябва да сложиш един резистор 1 килоом, т.к. това се явява райтинебъла при флаш версията. Иначе е ясно за какво ти е ;)

:beerchug Благодаря за подсказката :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...