Jump to content
BulForum.com

Suse 10.1 Font


Recommended Posts

Колеги, направо ще ми изтечат очите от това СУСИ, много се чудя що досега не съм виждал Линукс със хубав шрифт. Под хубав имам предвид ръбовете на буквите да са отсякани, а не да ми ги размазва все едно съм с монитор който е загубил фокус.

Та въпроса ми е от каде да си сменя шрифта на буквите та да си четя спокойно. Имам предвид шрифта на цялата система

Link to comment
Share on other sites

не знам какво имаш предвид ама се каз Сузе и освен това те са не би трябвало да са размазани сложи си ЕксДжиЕл и тогава не саамо 4е намя да са размазани ами и ще имат ефекти!!!

а ина4е поне на кде си гои сменяш бая лесно шрифтовете!

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде screenshot или да ми ги напише шрифовете/тези, които са си когато се инсталне сузето, а не тези които са default/, че аз ги бърниках и като цъкнах default и станаха доста нечетливи...и на какви настройки да направя в anti-lising-а ?

10x :punk

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде screenshot или да ми ги напише шрифовете/тези, които са си когато се инсталне сузето, а не тези които са default/, че аз ги бърниках и като цъкнах default и станаха доста нечетливи...и на какви настройки да направя в anti-lising-а ?

10x :punk

Link to comment
Share on other sites

Сваляш си някакви яки шрифтове, правиш ги да са в една папка, тая папка я ръгаш някъде, най-добре при останалите шрифтове, после в /etc/X11/xorg.conf в section Files добавяш пътя до новата папка и после в менюто на кде ги променяш.

 

п.с.: За линукс май някъде се искаше да изпълниш едно "fc_cashe ./ еди каквоси" но не помня добре, абе като свалиш отнякъде шрифтове като например http://artwizaleczapka.sourceforge.net/ там си има README :zzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...