Jump to content
BulForum.com

Intel Onboard Video Problem


Recommended Posts

Имам едно старо дъно Intel ca810e s PIII 600 за офис работа. Дъното е с оnboard VGA с чип 82810e. Проблемът е следния. Като пусна филм на малак екран работи и в момента който дам фул скиин почва да лагва все едно има 5 гръмнали кондензатора. Под линукс с MPlayer работи отлично.

 

Смених всякви нови и стари драйвери. Пробвах всякви кодеци. DirectX 9c. Друго не се сещам...някой ако може да каже нещо по въпроса да не се срамува ;)

Link to comment
Share on other sites

Смених всякви нови и стари драйвери. Пробвах всякви кодеци. DirectX 9c. Друго не се сещам...

Не казваш дали си пробвал други плейъри под уиндоус :unsure: . И аз имах подобен проблем с една вградена видеокарта(ама не помня ква беше) когато работеше с медия плейъра на пълен екран направо спираше и CPUто на 100% обаче бутвам малко слайда на звука... и воала - тръгва незнайно как, но с другите плейъри сичко беше ОК

Link to comment
Share on other sites

Не казваш дали си пробвал други плейъри под уиндоус :unsure: . И аз имах подобен проблем с една вградена видеокарта(ама не помня ква беше) когато работеше с медия плейъра на пълен екран направо спираше и CPUто на 100% обаче бутвам малко слайда на звука... и воала - тръгва незнайно как, но с другите плейъри сичко беше ОК

Пробвани са филмите с Медия П. БСплейър, МПлейър...се същото. Оставям плейърите като проблем. Другото, което открих. Този проблем при лага при филмите на резолюция 768-1024. Като пусна монитора на 800 на 600 тръгват отрас. Вече почвам да се нервя и като цяло съм на линукс, но в отделни моменти се налага стоя с дни на winblows :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Имам едно старо дъно Intel ca810e s PIII 600 за офис работа. Дъното е с оnboard VGA с чип 82810e. Проблемът е следния. Като пусна филм на малак екран работи и в момента който дам фул скиин почва да лагва все едно има 5 гръмнали кондензатора. Под линукс с MPlayer работи отлично.

 

Смених всякви нови и стари драйвери. Пробвах всякви кодеци. DirectX 9c. Друго не се сещам...някой ако може да каже нещо по въпроса да не се срамува ;)

 

Да какжеш с какво аудио е ;) Ако ползваш ISA аудио.....проблема е гарантиран :) Смени си аудиото на PCI при възможност :)

Link to comment
Share on other sites

Да какжеш с какво аудио е ;) Ако ползваш ISA аудио.....проблема е гарантиран :) Смени си аудиото на PCI при възможност :)

аудиото е Криътив на ПСИ....

Link to comment
Share on other sites

Аз на лаптопа имах същата мизерия.Картата не е същата ,но проблема 1:1.Виж в драйвъра дали има някви опции за видео.

Link to comment
Share on other sites

ne razbrah kakuv e windows-a

95,98.....xp-kakuv

komputera kakuv e

dai malko pove4e info

ako e markova ma6ina na pove4eto ima edna nastroika v bios-a s koiato se zadava pamet za videoto

v pove4eto slu4ai moje6 da izbira6 mejdu 512k i 1mb

kolko mb ti razpoznava windows-a

4mb,32mb

tozi problem se re6ava sus instalaciata na poslednia driver ot saita na intel

do sega sa mi minali dosta ma6ini sus takova vgradeno video i niama problemi

ako ne se opravi6 pi6i da ti pratia drivera s koito pri men e ok

uspeh

Link to comment
Share on other sites

ne razbrah kakuv e windows-a

95,98.....xp-kakuv

komputera kakuv e

dai malko pove4e info

ako e markova ma6ina na pove4eto ima edna nastroika v bios-a s koiato se zadava pamet za videoto

v pove4eto slu4ai moje6 da izbira6 mejdu 512k i 1mb

kolko mb ti razpoznava windows-a

4mb,32mb

tozi problem se re6ava sus instalaciata na poslednia driver ot saita na intel

do sega sa mi minali dosta ma6ini sus takova vgradeno video i niama problemi

ako ne se opravi6 pi6i da ti pratia drivera s koito pri men e ok

uspeh

Windows XP

Dellsko markovo pc. P3 na 600mhz, 384 SDRam, 82810e model na dunoto.

V biosa ima edinstvenata nastroika na videoto e da izbera dali da polzva onboard ili PCI karta

Driverite sa posledna versia ot site-a na Intel.

Filmite rabotiat pod 800 x 600 resolucia, na 1024 x 768 lagva stabilno. Pod linux rabotiat na vsqkukva resolucia.

Polzvam sam i po-stari driveri...ako imash niakoi shte sum blagodaren da gi pratish.

Link to comment
Share on other sites

Windows XP

Dellsko markovo pc. P3 na 600mhz, 384 SDRam, 82810e model na dunoto.

V biosa ima edinstvenata nastroika na videoto e da izbera dali da polzva onboard ili PCI karta

Driverite sa posledna versia ot site-a na Intel.

Filmite rabotiat pod 800 x 600 resolucia, na 1024 x 768 lagva stabilno. Pod linux rabotiat na vsqkukva resolucia.

Polzvam sam i po-stari driveri...ako imash niakoi shte sum blagodaren da gi pratish.

 

Намали дълбочината на цвета и ще ти тръгне и на 1024х768.

Link to comment
Share on other sites

Намали дълбочината на цвета и ще ти тръгне и на 1024х768.

дълбочината на цвета??? картата работи поддържа и работи 24-бита цвят, а бозата показва, че работи с 32мб рам.

Link to comment
Share on other sites

дълбочината на цвета??? картата работи поддържа и работи 24-бита цвят, а бозата показва, че работи с 32мб рам.

 

С колко рам работи е без значение. По спецификация i810 има само 1 МБ видео памет. Останалото го краде от рама и то за игрите. Не очаквай чудеса от 1 МБ 2D памет. Направи го на 16-битов цвят и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Направих го.....same ol' bullshit :angry1

 

Трябва да си намериш точен драйвер за дъното от сайа на производителя или от страницата на Интел, тъй като има няколко версии. Аз някога имах същия проблем, но след като си намерих свястен драйвер всичко си дойде на мястото.

Link to comment
Share on other sites

Слагал съм драйвери от Дел както и от Интел. Всякъкви, нови и по-стари и стандартни с ХР. Честно казано подобна боза не съм виждал...

Link to comment
Share on other sites

prati mi "service tag"-a na dell-a

ima go na niakolko mesta po kutiata a su6to i v bios-a

iskam da vidia to4no za kakva ma6ina stava vupros

otnosno driver-a molia da mi dade6 e-mail za da ti go pratia

imam dosta dell-ove na sklad i ne mi pre4i da proveria dali pri men go ima tozi problem,pri polojenie 4e imam su6tia

:punk

Link to comment
Share on other sites

Ето ти решение на проблема! Имах същото дъно със същия проблем! Слагаш К-LITE 2.04 + X-VID ( poslednite izleznali drivers, i pravi6 rezoluciqta na 1024X768 pri 16bit цвят и 60HZ на монитора, и гледаи филмите през BS Player 0.86 версията от кодеците на K-LITE... Това е няма начин да не стане!

 

Успех! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...