Jump to content
BulForum.com

Nalqganeto v gumite na motocikleta


Recommended Posts

ami li standart v stoinostite na nalqganeto v prednata i zadnata gumi ili za vseki proizvoditel e razlichno.govorq konkretno za pistovite motori. chetok naskoro v Avtotrud che e vazmojno pri opredeleni stoinosti gumata da se vzrivi ama ne pisheshe kolko.ako nqkoi ima informaciq i za drugite tipove motori neka pishe.

Link to comment
Share on other sites

ami li standart v stoinostite na nalqganeto v prednata i zadnata gumi ili za vseki proizvoditel e razlichno.govorq konkretno za pistovite motori. chetok naskoro v Avtotrud che e vazmojno pri opredeleni stoinosti gumata da se vzrivi ama ne pisheshe kolko.ako nqkoi ima informaciq i za drugite tipove motori neka pishe.

 

Toва зависи от пистата и главно температурата на въздух/асвалт. Конфигурация на пистата и т.н. Налягането може да се мени до колкото знам аз и е различно за предна и задна гума заради различната им натовареност. И май са пълни с азот

Link to comment
Share on other sites

мда азота няма температурно линейно разширение и не се свива и разширява това е предимство при возията при колите волана умеква

в града най добрата азотна система е до гребната база чух че била азотен генератор а не ботилка с азот с негарантирана чистота !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Еми на някои мотори си има табела и пише на колко атмосфери се помпят гумите.Гледам тука чак за писти и тем подобни рейсърски работи говорите.Щом искате голяма точност и гледате състояние на пистата-е няма такова нещо.Има значение тежеста на мотора,на моториста,профила на гумата,производителя и т.н.Като цяло като се покара мотора и човек горе долу преценява колко му е добре да има атмосфери в гумите.Помпете и карайте!Няма изпитатели да ставате,а и нямате так гаранция че няма да ви гръмне гумата.Наистина азота е доста по-безопасен и не знам там за волана по лек ли става (особено за кола 1500кг -1 куб м азот как ли ще се усети,ама не искам да споря).Пък и гумите гърмят при голямо натоварване-съответно висока температура,така че ролята на азота се свежда и до температурата. :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...