Jump to content
BulForum.com

FreeBSD 6.0 + AS + BGP + VLAN


Recommended Posts

Здравейте всички,

 

Имам едно FreeBSD6.0 и 3 ISP всързани към него и една AS (която е моя) . Каква ми е идеята понеже единия ISP ми доставя нета по оптика , ще ми пусне още един VLAN по нея и така ще имам 2 ISP на оптиката. Какво искам да направя аз, FreBSD да може да router-aа на ниво BGP с 2 ISP. Знам как трябва да стане на теория,но на практика немога (това съм го правил с cisco роутер ). Тук ще трябва да се tag-ват и untag-ват пакети ( мисял че така се казваше). въпроса ми е някой може ли да ми каже какво трябва да правя на това FreeBSD или да ми даде някави материали да чета щото много работа ме чака.

Имам сложена програмата Zebra.

 

Ако нещо не съм обяснил както трява (което е така) кажете за да го поправя

 

Благодаря Вие предварително!!!

Link to comment
Share on other sites

Здравей,

аз също ползвам 2 доставчика за LAN-а си, като ползвам FreeBSD, но при мен е доста по-проста ситуацията.

Като прочетох поста ти, първото нещо, за което се сетих е Zebra. На много места съм чел, че Зебрата се ползва, когато проблемът е много advanced и трябва да се постигне CISCO функционалност. За съжаление не ми се е налагало да стигам до нея, като гледам има добра документация http://www.zebra.org/. Успех!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...