Jump to content
BulForum.com

Проблем със звука на DVD-та


Recommended Posts

Начи проблема е в тва, че на всички двд-та, които съм свалил не им работи едната опция за звук, независимо дали е 5.1 или само на два канала като е.По-точно се чува само музиката и ефектите без никъв говор.На Snatch от арената работи само френският :) Пробвам ги на WMP Classic.Не знам, в плеъра ли е проблема, в кодеците ли, или просто не знам от къде да свалям :)

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за домашен ДВД плеър виж си менютата за звука ако няма колонки 5.1 и си вързал звука през телевизора от менюто си го оправи да е на 2колонки (стерео) и всичко ще ти е наред.

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за домашен ДВД плеър виж си менютата за звука ако няма колонки 5.1 и си вързал звука през телевизора от менюто си го оправи да е на 2колонки (стерео) и всичко ще ти е наред.

За компютъра става въпрос и имам 5.1, обаче са включени в буксата за обикновени колони и по принцип точно опцията за 6-канален звук не работи.

Link to comment
Share on other sites

Като начало трябваше да опишеш по добре ситуацията.

Ако имаш 6канална аудиокарта и 6 канални тонколони -> ще имаш за цел да си пуснеш 6каналния звук от DVDто.

Ако пък имаш 6канални тонколони и 2канална аудиокарта, тогава тонколоните трябва да превръщат двуканален звук от компютъра в 6 канален(ресийвър). Тогава пускаш с двуканален звук DVDто.

 

Ако по горните работи са ти изпълнени, виж си кодеците и пробвай с PowerDVD+DTS Pack, че знае ли се, тва дет се опитваш да слушаш може да е DTS, и тогава няма да се чува нищо без инсталиран пакет.

AC3 Filter (настройки) ->2.1/5.1 Огледай настройките

възможно е да ти се пуска някой Filter (Inter напримерно) с дефаут настройки и да ти прецаква звука.

 

Поразбазикай.

И спомени конкретен хардуер и софтуер с който се опитваш да правиш "нещото".

Успех

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...