Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

търся човек за частни уроци на Flash MX 2004 (не на клас или курс ... лично за мен) с цел научаване основно за създаване и публикуване на уеб съдържание и мултимедия ... ако има хора занимаващи се в сферата на тази програма и имат интерес да пишат .... за заплащане ще се разберем лично

 

 

offtopic:

извинявям се предвартелно на adminite ако нещо съм объркал мястото на темата но мисля че е за тук

Link to comment
Share on other sites

пробвал лиси просто да си купиш книжката. ще ти излезе по-евтино според мен...

Да имам книгите на "Софт прес" точно за Flash MX 2004 ... но мисля че с уроци ще се изпипа повече работата ... благодаря ти все пак ;)

Link to comment
Share on other sites

с цел научаване основно за създаване и публикуване на уеб съдържание и мултимедия ...

Flash дава две възможности - казано най-грубо: едната за рисуване, другата за писане на код.

За да се научих да използваш възможностите й за рисуване подробна книга ще ти свърши възможно най-добра работа. Сяташ пред PC-то четеш и пробваш. След няколко дни сериозна практика ще научиш кое меню къде е и какви са възможностите.

За кода, т.нар. actionscript - съдържа голям брой многополезни вградени функции, ако не се лъжа синтаксиса му е подобен на С. Като цяло синтаксиса също лесно може да се усвой от някоя от книгите на тази тема. А останалото е писане на алгоритми - въпрос на практика и талант (всъщност това може да се каже и за художествената част на програмата ;) ).

Така, че сядай си на 4-те букви и чети. Четене от справочници и практика - това е начина да се научи които и да е софтуерен продукт. Можеш да потърсиш и видео уроци. В аренената има доста такива, но не знам дали има за flash.

Link to comment
Share on other sites

Flash дава две възможности - казано най-грубо: едната за рисуване, другата за писане на код.

За да се научих да използваш възможностите й за рисуване подробна книга ще ти свърши възможно най-добра работа. Сяташ пред PC-то четеш и пробваш. След няколко дни сериозна практика ще научиш кое меню къде е и какви са възможностите.

За кода, т.нар. actionscript - съдържа голям брой многополезни вградени функции, ако не се лъжа синтаксиса му е подобен на С. Като цяло синтаксиса също лесно може да се усвой от някоя от книгите на тази тема. А останалото е писане на алгоритми - въпрос на практика и талант (всъщност това може да се каже и за художествената част на програмата ;) ).

Така, че сядай си на 4-те букви и чети. Четене от справочници и практика - това е начина да се научи които и да е софтуерен продукт. Можеш да потърсиш и видео уроци. В аренената има доста такива, но не знам дали има за flash.

 

10x намерих видео уроци. Мисля че с тях щи ми е малко по лесно за въвеждане в материала .... но ако има някой желаещ обявата си остава

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...