Jump to content
BulForum.com

Има ли любов по време на война? (крадецът на праскови)


Recommended Posts

Трябва ми есе на тема "Любов по време на война" по крадеца на праскови от емилиян станев

 

След отговор на темата е затворете

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Вече направо съм забравила "Крадецът на праскови"...

 

Като за начало можеш да обясниш кога има любов, т.е. по какво съдим, че има любов. След това с няколко изречения да представиш характеринете за войната обстоятелства.

В тезата ще се наложи да изкажеш мнението си дали войната е пречка за любовта. Само гледай да не кривнеш от сюжета на "Крадеца на праскови", а ако го направиш, то ще е хубаво да извъртиш нещата в твоя полза.

После ще ти се наложи да докажеш тезата си с конкретни примери от произведението.

Накрая обощаваш всичко.

 

Принципно есето е "свободен стил", но е хубаво да има подреденост. Винаги съм го разделяла структурно, защото изказа следва някаква последователност. Хубаво е да нахвърляш идеите си и после да ги подредиш логически, за да може текстът да върви гладко и да не се усеща разкъсване. За това е и хубаво да доказваш в точно определена последователност думите си от тезата. Не претупвай заключението. С едно хубаво заключение можеш да замажеш много други недостатъци. Това съвсем не означава, че можеш да направиш същото и със стило-езиковите грешки. Внимавай :)

 

Ами това е за полузаспалото ми състояние. Не стреляйте по музиканта, той толкова може!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...