Jump to content
BulForum.com

как да сменям клавиатърната подредба с едно копче


wlado

Recommended Posts

как да сменям клавиатърната подредба с едно копче и да сартирам старт меню с виндовс бутона. Става ли тва изобщо.сега мога старт менюто и с алт+F1 ама искам да е с вин буотна

Link to comment
Share on other sites

Е, сега, бива ли такива работи?

Като съм ти чел постингите знам, че поне от 1-2 години ползваш Linux.

Вземи дай малко по-подробна информация, а не като осакатен windows потребител. Хората не са врачки.

За каква графична среда говориш? Предполагам за KDE, ама не ми се гадае на боб.

 

Аз съм с менажера на прозорци Fluxbox и за него няма проблем. За смяна на клавиатурната подредба се коригира xorg.conf, а за менюто конфигурационния файл на Fluxbox.

 

Момчетата от KDE са направили разни графични инструменти за настройка на клавиатурата на KDE, но там сигурно си пробвал. За Gnome също има такива неща. Все пак без да кажеш изходните данни никой не може да ти помогне.

Link to comment
Share on other sites

Е, сега, бива ли такива работи?

Като съм ти чел постингите знам, че поне от 1-2 години ползваш Linux.

Вземи дай малко по-подробна информация, а не като осакатен windows потребител. Хората не са врачки.

За каква графична среда говориш? Предполагам за KDE, ама не ми се гадае на боб.

 

Аз съм с менажера на прозорци Fluxbox и за него няма проблем. За смяна на клавиатурната подредба се коригира xorg.conf, а за менюто конфигурационния файл на Fluxbox.

 

Момчетата от KDE са направили разни графични инструменти за настройка на клавиатурата на KDE, но там сигурно си пробвал. За Gnome също има такива неща. Все пак без да кажеш изходните данни никой не може да ти помогне.

сорри ама аз не мога да пиша на български, а камо ли да обяснявам!Не знам как ме възприемат сега когато съм преподавател.ами КДЕ е естествено то си го пише в Надписите отдолу(не знам как се казват)

А съм сигурен че ще е просто като решение ама обичам да не чета th fucking Manual ами да чуя наготово решение!

Link to comment
Share on other sites

Това със клавиатурата не знам дали ще е просто..

А това със windows бутона.. не знам, когато питах - никой не ми отговори :)

Най добре ще е да ровнеш google по въпроса, аз самия не съм го правил, защото нещо ми беше мързеливо, и ми беше по лесно да си инсталирам един windows и да използвам него докато някой не каже как точно се настройват тия работи..

 

Въпросните "надписи отдолу" се казват подписи :) от английски "signature"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
' date='Apr 18 2006, 22:09' post='513281']

Пишеш това в конзолата:

setxkbmap us,bg ,phonetic grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll

 

и вече се сменят с Алт+Шифт :)

mmersi mnooo пич макар да не сум с кде в момента и не знам още с какъв линукс ще бъда и то само щото ме мързи да си сваля 5 диска на любимото дистро!!!май ще е дебиан ДеМуДи де понеже иксам да си взимам миксер и яко ще ги комбинирам!!1

Link to comment
Share on other sites

сорри ама аз не мога да пиша на български, а камо ли да обяснявам!Не знам как ме възприемат сега когато съм преподавател

 

Боже, опази!

Link to comment
Share on other sites

Боже, опази!

пич тва, че аз си права самокритика не oзначаа, че може да си правиш такива коментари! Щото не ме познаваш..А и току виж може да съм по умен от теб/и не искам конфронтация/.Аз все пак не преподвавам български език(макар че мога). Kоментара ми беше, че не се изразявам ясно в интернет!!!Alles Klar oder?Gibt's noch irgendwas? :devil :angry: :devil

Oсвен това Боже опази ако имаш деца и те са с интелекта/културата на ученици от махленско (и не само )училище. :lol: :laughing: :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

пич тва, че аз си права самокритика не oзначаа, че може да си правиш такива коментари! Щото не ме познаваш..А и току виж може да съм по умен от теб/и не искам конфронтация/.Аз все пак не преподвавам български език(макар че мога). Kоментара ми беше, че не се изразявам ясно в интернет!!!Alles Klar oder?Gibt's noch irgendwas? :devil :angry: :devil

Oсвен това Боже опази ако имаш деца и те са с интелекта/културата на ученици от махленско (и не само )училище. :lol: :laughing: :rolleyes: ;)

 

:sick

 

Що не се скриеш някъде?

Link to comment
Share on other sites

пич тва, че аз си права самокритика не oзначаа, че може да си правиш такива коментари! Щото не ме познаваш..

 

Нещо много навътре си го взел струва ми се, но "боже опази" си беше съвсем намясто като коментар на изказването ти "че на български не можеш да пишеш камо ли да обясняваш" а при това си и преподавател някъде (готов съм даже да се обзаложа на 20лв че си асистент в техническия университет)... Аз бих изръсил същото с една усмивка накрая без да ти се подигравам или нещо подобно :)

 

Тъй че "take it easy" и "relax, don't worry - be happy" :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо много навътре си го взел струва ми се, но "боже опази" си беше съвсем намясто като коментар на изказването ти "че на български не можеш да пишеш камо ли да обясняваш" а при това си и преподавател някъде (готов съм даже да се обзаложа на 20лв че си асистент в техническия университет)... Аз бих изръсил същото с една усмивка накрая без да ти се подигравам или нещо подобно :)

 

Тъй че "take it easy" и "relax, don't worry - be happy" :)

:D малко офтопиц ама аз не съм крил каде преподавам освен това не съм асистент :D :P (иначе си е техническия).А за българския ставаше въпрос че макар да мога няма да преподавам никога(поне така смятам сега ) БГ език и литература, понеже не съм достаъчно уверен в себе си ,а и не ми харесват анализите на книгигте. За да пепдовавш литература тряя много да си чел а аз на отричам че не е така :lol:Толкова навътре не съм го взел все пак де ама не ми се спори хич(макар да ми харесва :punk :lol: :D :P :tongue )

aide nqkoi ot moderatorite da zakrie taq tema i bez towa w4e4 na sam s kde oswen towa otogowora behse mnogo hubawo daden

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...