Jump to content
BulForum.com

София ФилмФест в Лъкито


LPFC

Recommended Posts

В продължение на 11 дни /от 16 до 26 март/ пловдивчани ще имат възможност да се докоснат до кино от висока класа. На фестивала в Пловдив ще бъдат представени 25 творби на световни режисьори. По-голямата част от тези филми повече няма да бъдат показвани в България. Лентите са специално селектирана част от програмата на софийското издание на СФФ, което започва седмица по-рано /9-19 март/. Пловдивските любители на седмото изкуство могат да им се насладят само ТУК и СЕГА:

 

Пловдив, кино Лъки Синема от 16 до 26 март

 

Започнал като тематично и локално кино-музикално събитие („купонът на годината”) София Филм Фест се превърна в най-мащабния международен филмов фестивал в България и един от най-важните кинофоруми на Балканите и в Източна Европа. Фестът с успех представя пред родните зрители най-актуалното от съвременното световно кино, както и българското кино пред света. Доказателство за това е членството му в Европейската координация на филмовите фестивали, Асоциацията CentEast на ключови филмови фестивали в Централна и Източна Европа, фигурирането в календара на ФИПРЕССИ (Международната асоциация на филмовата критика) и бъдещото членство във FIAPF (организация на най-авторитетните кинофестивали в света).

 

От три години фестивалът вече има свое издание в Бургас- “София филм фест На Брега”. А сега в годината на своето 10-то юбилейно издание СФФ стъпва и в Пловдив - “София филм фест в ПЛОВДИВ”.

 

За място на събитието е избрано кино Лъки Синема. Във фоайето млади актьори ще създават атрактивна творческа атмосфера и чрез забавни етюди ще разиграват снимане на филм, кастинг за роля. Публиката ще бъде въвличана в атракциите – в паузите между прожекциите зрителите ще могат да участват в жестомимични игри на филми и други ситуационни забавления. Фестивалът ще бъде открит с шоу-спектакъла “На крачка от Холивуд”, с участието на моделите на Анели Моделс. Организаторите са приготвили и други изненади за публиката. С всеки закупен билет зрителят ще получава и ваучер за една безплатна обиколка на пловдивската картинг-писта, а също и една игра на боулинг само срещу два лева. Предвидени са и карти с намаление. Прожекциите ще са от 18:30 и 21 часа. В събота и неделя и от 16 часа. Специалните гости на събитието в Пловдив ще коментират филмите заедно с публиката след всяка прожекция. Така ще се създаде вьзможност за емоционален контакт между зрители и артисти. За гости на фестивала сме поканили Стефан Данаилов, Цветана Манева, Крикор Азарян, Иван Андонов, Нери Терзиева, Рангел Вълчанов, Зорница София, Весела Казакова и други известни кинорежисьори, артисти, сценаристи.

 

Ето и някои от филмите, които ще бъдат показани в Пловдив:

"Детето", "Капоти", "Музиката на Истанбул", "Статски съветник", "Аз и ти и всички, които познаваме", "Ударът, който сърцето ми пропусна", "Последният Ткеши", "Пустият дом", "Три палми за двама пънкари и едно маце", "Бялата графиня"

 

quote:http://www.plovdiv24.com

 

първият филм от феста е Детето--L'enfant

9835.jpg Белгия / Франция, 2005, 95'

Режисьори и сценаристи: Жан-Пиер, Люк Дарден · C: Жереми Рение, Дебора Франсоа, Жереми Сегар, Фабрицио Ронджоне, Оливие Гурме

Драма, със субтитри, френски

18-годишната Соня търси Брюно – бащата на новородения си син. Когато го открива, той едва забелязва детето, въпреки че не му е неприятно да види Соня. Развратен и циничен, 20-годишният Брюно упорито избягва всяка нормална работа. Кражбите и дребните престъпления са повече в стила му.

16 март 2006 (чт) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

От гроб на гроб

Odgrobadogroba

Словения / Хърватия, 2005, 103'

Режисьор: Ян Цвиткович · C: Грегор Бакович, Драго Милонович, Саня Савич

Комедия, със субтитри, словенски

9988.jpg

Лъки Синема

зала 1

17 март 2006 (пт) 21:00 (4 лв)

 

 

 

Бедни роднини

Бедные родственики

Русия / Франция, 2005, 103'

Режисьор: Павел Лунгин · Сценарий: Генади Островски · C: Константин Хабенски, Сергей Гармаш, Леонид Каневски, Даниил Спиваковски, Марина Голуб

Комедия, със субтитри, руски

 

Лъки Синема

зала 1

17 март 2006 (пт) 18:30 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

А някакви отзиви от "Детето"? :)

 

Все още съм под въздействието на...всичко! в този филм (без музиката, разбира се ;) ), за да мога да се изкажа. С две думи - беше невероятен (, както и Рангел Вълчанов на първия ред :) )....

Link to comment
Share on other sites

А някакви отзиви от "Детето"? :)

за съжаление не успях да го гледам :( ,но чух много добри отзиви и смятам в близко време да си го намеря и да му хвърля едно око. ;)

Животът на Брайън

Monty Python's Life of Brian

9991.jpgВеликобритания, 1979, 90'

Режисьор: Тери Джоунс · С: Греъм Чапман, Джон Клийз, Ерик Айдъл, Тери Гилиам, Тери Джоунс, Майкъл Палин

Комедия, със субтитри, английски

Няма дори едничка шега, скеч или реплика в Животът на Брайън, които да не се врязват в паметта на зрителя като толкова смешни, колкото е възможно да бъдат. Шедьовърът на Монти Пайтън, представен с чисто ново реставрирано копие

Лъки Синема

зала 1

18 март 2006 (сб) 18:30 (4 лв)

Задължителен!!! ;)

 

Последни дни

Last Days

САЩ, 2005, 97'

Режисьор и сценарист: Гюс ван Сант · C: Майкъл Пит, Лукас Хас, Азиа Ардженто, Скот Грийн, Хармъни Корайн

Драма, със субтитри, английски

 

Вдъхновен от смъртта на Кърт Кобейн, Гюс ван Сант прави натрапчиво и самобитно съзерцание на душевния смут, обсебил талантлив, но психически неустойчив музикант в последните дни от живота му.

 

Лъки Синема

зала 1

18 март 2006 (сб) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля довечера да ида да гледам Last Days. Не бях и не съм фен на Cobain...дори съм от ония най-големи grunge фенове, които слушат всякакъв grunge без Nirvana. Обаче много харесвам van Sant и вярвам, че филмото ще е добро. Дано нещо не се прецака и да ида да го видя.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, не искам да те отказвам, и аз харесвам Ван Сант, но филмът...просто не ми хареса. Представи си Elephant, но умножен по 100. Не, че няма хубави страни, особено някои китарни откъси, но като цяло...беше празен. Вярно, че това му беше нужно за идеята на филма, но не мисля, че ще ми стане любим филм. Ако искаш го виж (не става въпрос за Кобейн, а за хипотетичен човек в образа на Кобейн :)), може да ти хареса, но мисля, че може спокойно да спестиш 4 лева или да видиш нещо друго..."Ад", например...

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Май ме амбицираш допълнително... Прекалено съм обзет от музиката и всеки филм за музика много ми допада (щом съм луд по The School of Rock, смятай...), а от друга страна ван Сант си е... Абе искам да го видя. Толкова... Пък после ще споделя и ще видим...

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK,хареса ли ти Last days???

 

Сърцето ми спря да бие

De battre mon coeur s'est arrete

10009.jpgФранция, 2005, 107'

Режисьор: Жак Одиар · C: Ромен Дюри, Нилс Ареструп, Лин-Дан Фам, Ор Атика, Еманюел Дево

Криминален, със субтитри, френски

28-годишният Том следва престъпния живот на баща си, който натрупва състояние от мръсни сделки с недвижими имоти. Всичко се преобръща, когато, вместо да се учи от своя родител, той започва да го поучава. На младия мъж не остава нищо, освен да вземе живота си в ръце...

Лъки Синема

зала 1

19 март 2006 (нд) 16:00 (4 лв)

Турски гамбит

Турецкий гамбит

10187.jpgРусия / България, 2005, 130'

Режисьор: Джаник Файзиев · С: Игор Беройев, Олга Краско, Марат Башаров, Владимир Илин

Военен, със субтитри, руски

1877 година. Руско-турската война е в разгара си. Ераст

Фандорин успява да избяга от турски затвор и отчаяно се опитва да се добере до руското военнно командване, за да предаде важна информация за предстояща атака на врага. Филмът е сниман изцяло в България!

Лъки Синема

зала 1

19 март 2006 (нд) 18:30 (4 лв)

 

Когато порасна, ще стана Кенгуру

Kad porastem bicu Kengur

 

6898.jpgСърбия и Черна гора, 2004, 99'

Режисьор: Радивое Андрич · Със: Сергей Трифунович, Мария Каран, Борис Миливоевич, Никола Вуйович, Гордан Кичич

Комедия, със субтитри, сърбо-хърватски

Смешен и жизнерадостен филм за ежедневното отчаяние, което всички познаваме така добре. В Белград група младежи пият, псуват, пушат трева и се шляят. Младостта им отшумява без да са направили нищо особено. Иначе героите на този филм съвсем не са лоши: те искрено се радват на успехите на другите...

Лъки Синема

зала 1

19 март 2006 (нд) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

На мен лично Last days изобщо не ми хареса. Да не говорим, че за 4 лв. в Лъкито звука беше ужасен, почти нищо не се чуваше, нямаха субтитри на български и затова бяха на английски, което е недопустимо за провеждане все пак на фестивал. А и мудността на филма...абе съжалявам че го гледах.

Link to comment
Share on other sites

Светкавици! - тоя съм го гледал преди сигурно 3 години. Не ми хареса. Беше интересно разнообразие да гледам сръбски ъндърграунд опит за комерс, цветовете бяха хуБави и техниката с която е бил заснет явно е по-добра от обикновено, ама историята беше за някакви оръфляци, купони, простотии...

 

Капоти, Турси гамбит и още няколко смятам да си ги дръпна и да ги гледам вкъщи на спокойствие.

Препоръчаха ми "Като порасна искам да стана кенгуру" и смятам да отида на него.

 

Дневници на фестивала в Пловдив, Ден 1

 

Вдигнах си чукалата и се махнах от упражненията по латински и право в Лъки Синема.

Обявено беше, че ще се открива фестивала и всеки ден от 18.00 ще има срещи с гостите. Аз се озовах там около 16.45

Блях, дочетох си Animal Farm-a на Orwell, блях още...

Почваха да се появяват хора. Журналисти от разни вестници, съдейки по разговорите които водеха по мобилните си телефончета. Почнаха да слагат осветление и тон-колони... Нагласиха някаква маса, извадиха каси с бира...

Преди да усетя наоколо вече имаше около 40-50 човека.

По едно време някой се насочва към мястото където бях седнал, аз учтиво си отмествам раницата да му направя място. Я... тва Рангел Вълчанов ли е?! Май е той... Баси, ако взема да го питам дали е той и не е той ще е егати мизерията... мълча си. Идват някакви франсета, минават разни засукани мадами... Водещата на БУМ по Евроком, как се казва не помня, върви наоколо като холивудска знаменитост...

Става 18.00... Рангел Вълчанов става и заминава на някъде, приказва с франсетата, изгубва ми се от погледа...

Усещам типичното фестивално чувство - всеки наоколо е някой, правил е нещо и познава още някой, а аз седя отстрани, никой не познавам, гледам ги, и се чувствам като кученце дето върти опашка покрай масата и чака някой да го почеше зад ушите или да му хвърли кокал.

Обявяват коктейла и канят народа...

Седя и зяпам.. всички ходят да плюскат... Че кво пък, отивам и аз.

Зажулих 2 бирички Stella Artois и гъчнах некви сандвичи и хапки със сирене. Готино било да си на фестивал

По някое време храната вече е на привършване (как няма, то идват некви и ръгат в чиниите кат невидели, ебаси!) и обявяват че ще се открива фестивала.

Егати пародията, братче! Обявяват че ще дойдат холивудски знаменитости - сиреч по стълбите слизат някакви нагласени девойки, които трябва да са съответно Джулия Робъртс, Анджелина Джоли, Калиста Флокхарт (която така се вживя, че се спъна и едвам не се катурна надолу по стълбището, добре че я хванаха), Дженифър Лопес и Катрин Зита Джоунс. Приликата с оригинала се изчерпваше с цвета на косата. Отблизо половината бяха гримирани крокодили.

Накрая излезе и човекът, дето седна до мене одеве - въх, наистина бил Рангел Вълчанов! Знаех си аз! Каза някаква духовита реч и разведри атмосферата.

Малко снимки ала-бала, народа започна да се заформя на групички и да си приказват...

Изчаках Рангел Вълчанов и отидох да си кажем две приказки. Чудех се дали няма да му досадя, някакъв наивен кино-ентусиаст... Човекът напротив, зарадва се, "че млад човек проявява интерес", поразпита ме какво уча, горещо ми препоръча "Капоти" и каза относно мераците ми за режисура "Действайте!"

Link to comment
Share on other sites

Такаам...сядам и аз да си кажа. Първо това, което каза Пипелота, е абсолютната истина, но леко смекчена. Това си беше брутална подигравка. Първо не ни прожектираха лента, а с мини-прожекторче, свързано с компютър. Даже им седеше да се гледа Windows Media Player-а... Съответно не бих казал, че гледахме филма със звук. Много предполагам, че звукът е много подобен на това, което гледахме, но проблемата е другаде. Дългите, тихи кадри не ги коментирам. Но при такъв мрачен филм да не чуваш репликите и особено като са двама души да не разбираш кой ги казва... Пак добре, че бяха титрите и добре, че не ни сложиха и диктор. Бас, че нямаше да ни дадат индивидуално слушалки, а щеше да ни приказва директно сигурно на микрофон. Между другото и малкото звук, което имаше (а то повечето беше пръщене), изчезваше тук таме. Изобщо...див професионализъм. Толкова за прожекцията...

 

Колкото до самия филм...мисля си, че за разлика от едно 90% от хората в залата много добре разбирам филма. Разбира се разбирането е само една страна... В същност не си падам по толкова снобистки филми. Не казвам, че кино-езикът не може да бъде безсюжетен. Добрият режисьор може да внушава по различни начини, а историята е най-лесният просто. Но да не се отплесвам...казвам, че понякога от много снобизъм да сме арт и да не сме конвенционални, правим негледаеми неща. Last Days не е негледаем. Просто е ужасно конкретен. В същност най-конкретният ми коментар за филма е: Този филм е Kurt Cobain... Едно към едно. И никак не ми харесват. Наистина показва много точно моята представа. Само дето е малко странно. Аз съм един от големите и по-крайните му критици, а филмът би трябвало да е правен от поклонник. Ако трябва да кажа аз нещо за тоя човек, то ще е много подобно на тоя филм. В тоя ред на мисли бях изумен от него...не бях очаквал просто. Но от друга страна това не ме вълнува. Като цяло не знам...това е филм, който скоро ще забравя, но пък ми беше интересно...не вярвах, че някой ще се осмели да направи подобен филм за Cobain. Или van Sant нещо е сбъркал, или аз нещо не съм разбрал, но все е весело...

Link to comment
Share on other sites

Kad porastem bicu Kengur-или Като порасна ще стана Кенгуру.

Radivoje Andric.Преди около 4-5 години изкара Munje!-Светкавици-супер як филм за мен,за ърбан културата на Београда.Кенгуруто снощи го гледах за втори път и пак се размазах.Страхотни персонажи,реалност толкова близка до нашата,че чак сърцето те заболява,че със сърбите явно верно сме братя,колкото и да не ми се иска.Става дума за футбол,за еврофутбол,за бири на покрива,за малко кино любов и много,ама много лафове.Аааа и за футбол :lol: .Браво Радивоя,браво Андрич!

Чест и почитания и малко надежда,че един ден и ние ще се откажем от префърцуненото,амбициозно-помпозно-натруфено-слабосюжетно-претрупано кино със слаби диалози,слаб OST,слаби декори,слаби филтри и нафукани режисьорчета-връзкари.

 

 

 

Пролет, лято, есен, зима... и пролет

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

10000.jpg

Корея / Германия, 2003, 102'

Режисьор и сценарист: Ким Ки-дук · С: О Йеон-су, Ким Ки-дук, Ким Йеон-мин, Сео Джае-гиеон

Драма, със субтитри, корейски

Старият монах и Младият монах живеят като отшелници в спокоен, плаващ храм сред езерото Юсан, но дори и в пълната изолация от светските проблеми двамата не успяват да избегнат притегателната сила на житейските страсти и страдания. Размишление над същността на живота, вдъхващо благоговение.

Лъки Синема

зала 1

20 март 2006 (пн) 18:30 (4 лв)

 

 

 

 

 

Ад

L'enfer

Франция / Италия / Белгия / Япония, 2005, 101'

Режисьор: Данис Танович · C: Еманюел Беар, Карин Виар, Мари Жилен, Карол Буке, Гийом Кане, Жак Гамблен, Жак Перен, Мики Манойлович, Мариам Д'Або, Жан Рошфор

Драма, със субтитри, френски9921.jpg

Ад е новият шедьовър на режисьора Данис Танович след отличения с Оскар Ничия земя. Портрет на едно семейство, разкъсано на части от събития, години наред, спотайвани под повърхността. По идея на Кшищоф Кешловски.

Лъки Синема

зала 1

20 март 2006 (пн) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

Още едно уточнение като се е тръгнало разкритикуването на организацията. ;)

 

Филмите НЕ се прожектират с прожекторче, а съвсем нормално. Прожекторчето прожектира рекламите в началото и субтитрите по време на филмите. Това ясно си се вижда през целия филм - по средата (тъй като субтитрите трябва да са в долния край) се очертава ръба на прожекторния екран.

Link to comment
Share on other sites

Стик №3

Bin-jip

 

10182.jpgЮжна Корея / Япония, 2004, 88'

Режисьор и сценарист: Ким Ки-Дук · C: Лий Сюн-йеон, Дже Хий, Гуеон Хиеок-хо, Джу Джин-мо, Чой Джон-хо

Драма, със субтитри, корейски

Бездомникът Те-сук живее като фантом, промъквайки се във временно освободени от собствениците си домове. Никога не краде или не поврежда домовете - по-скоро играе ролята на любезен гост. Красивата Сун-хуа живее като безплътна сянка, затворена от съпруга си в претенциозно декорирана къща. Прищявка на съдбата пресича пътищата на Те-сук и Сун-хуа.

Лъки Синема

зала 1

21 март 2006 (вт) 18:30 (4 лв)

 

 

 

 

Фактотум

Factotum

10018.jpgСАЩ / Норвегия, 2005, 94'

Режисьор: Бент Хамер · C: Мат Дилън, Лили Тейлър, Мариса Томей, Фишър Стивънс, Дидие Фламан, Карън Йънг

Драма, със субтитри, английски

Екранизацията по едноименната книга на Чарлс Буковски разказва историята на писателя Хенри Чинаски, който се хваща да работи какво ли не, за да плаща най-скъпите си забавления: да пие, да играе комар, да флиртува с леки жени и най-вече - да пише за тях...

Лъки Синема

зала 1

21 март 2006 (вт) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

....Първо това, което каза Пипелота, е абсолютната истина, но леко смекчена. Това си беше брутална подигравка...

 

... Не казвам, че кино-езикът не може да бъде безсюжетен. Добрият режисьор може да внушава по различни начини, а историята е най-лесният просто.

 

.....Last Days не е негледаем. Просто е ужасно конкретен.

 

...това е филм, който скоро ще забравя, но пък ми беше интересно...не вярвах, че някой ще се осмели да направи подобен филм за Cobain. Или van Sant нещо е сбъркал, или аз нещо не съм разбрал, но все е весело...

Мнението ми не се различава от мнението на GeorgiK и pipelota специялно за организацията. Имаше един светъл лъч в началото на прожекцията, в който с няколко песни на Нирвана, изпълнени наживо "подгряха" публиката. Но оттам нататък нещата се сринаха...

За филма просто нямам думи. Явно режисьора е бил амбициран да покаже същността на Кърт Кобейн, но това си е доста сложна задача. Ако филма беше малко по-динамичен, имаше някоя и друга песен на Нирвана (защото повечето зрители са техни фенове) и завършваше.... как да кажа... завършено, може би щеше да стане далеч по приемлив и смилаем филм. В крайна сметка се оказва, че Last Days може да се гледа само от тесен кръг хора, а аз и 99% от киносалона не бяхме от тях (слагам 1% от толерантност към статистиката).

Link to comment
Share on other sites

Утре ще си дръпна "Когато порасна искам да стана кенгуру" и след него пак "Черна котка, бял котарак", трябва ми нещо източно европейско да се отърся от оная корейска чудесия "Пролет, лято, есел, зима... и пак пролет", за която се излъгах да дам цели 4 свидни лева на филм фест-а при положение, че го има на сървъра. Филма започна обещаващо и към края така се сбози... Иначе разнообразие си е. Пък и много красиви панорамни кадри. Но то те са го снимали в егати живописната местност, там и цвъкните на птичките по покрива на храма да бяха снимали пак щеше да изглежда поетично.

Link to comment
Share on other sites

Всички филми на Ким Ки-Дук са специфични...и по своему мълчаливи... Затова неговите филми, и като цяло новото азиатско кино, изискват специфична публика, един вид "мълчалива", т.е., ако трябва да го обясня най-елементарно и дори първично - публика, която най-малкото като седне в киносалона или телевизора, компютъра даже, няма нужда да говори докато гледа, т.е. публика, която изцяло "потъва" в екрана. Оттам вече следват предпочитания към тематика и стил, преживяност на показваните емоции и т.н. Казвам го това, защото всяко кино и особено независимото се преценява субективно. Но, от друга страна, сме много податливи на чужди препоръки, които пък създават предрасъдъците. Отрицателните обикновено влияят повече и по-дълго - често през целия филм, като създават нагласата за критисизъм в моменти, в които иначе би се открило прекрасното.

 

Затова мисля, че толкова силни изказвания против някой филм е по-добре да се маркират като спойлери. Нищо лично към теб и вкуса ти. :) Просто да не заблуждаваме някой бъдещ почитател на корееца - всеки подходил непредубедено към филмите му (и изобщо) би могъл да стане такъв. ;)

 

Иначе, на мен лично, ми хареса, както и останалото, което съм гледала от режисьора...

Link to comment
Share on other sites

Аз бих предпочел филмът да си бе останал само "Пролет" - първата част ми хареса най-много.

От момента в който...ъъъ...опа, за малко да пусна спойлер. :unsure:

Не че филмът е лош, но според мене е прехвален. Не че не се вписвам в представите за "мълчалива публика", даже най-обичам да съм сам в салона, макар да се случва доста рядко.

Вероятно темите, към които се насочи филма с порастването на момчето са по-далечни за мен - съзряване, любов, ревност и т.н. Аз предпочитам филми за чест, свобода, приятелство, отстояване на идеали...

 

Хареса ми друго - как се показва как като се влюби човек и започва да изневерява на принципите си, не разсъждава трезво и върши глупости.

 

Но едно нещо ми направи поразително впечатление. Думите на монаха, когато предупреди момчето че привързаността поражда ревност, а тя жажда за убийство.

 

Attachment leads to jealousy. The shadow of greed, that is. Train yourself to let go of everything you fear to lose.

 

— Yoda, Star Wars III: Revenge of the Sith

 

Така че аз предпочитам да гледам на филма като на трактовка на темата за Тъмната страна.

Link to comment
Share on other sites

Хех :D Може и така да е...

 

За мен лично филмът представлява един порочен кръг, на човека, на избора, на доброволния избор. И още...още много. Заслужава и 10 лева според мен :)

 

Колкото за публиката, това беше като най-прост пример, имам предвид нещо повече - да обичаш тишината и наситеността, която тя поражда, да я откриваш и разгадаваш по екрана, да си "говориш" с нея..., т.е. тази пълна откъснатост от околното да дава възможност един по-друг диалог да се развие - диалектиката на зрителя с образа, така всеки словесен диалог става ненужен...

Link to comment
Share on other sites

Турски гамбит

Турецкий гамбит

 

10187.jpg

Русия / България, 2005, 130'

Режисьор: Джаник Файзиев · С: Игор Беройев, Олга Краско, Марат Башаров, Владимир Илин

Военен, със субтитри, руски

 

1877 година. Руско-турската война е в разгара си. Ераст

Фандорин успява да избяга от турски затвор и отчаяно се опитва да се добере до руското военнно командване, за да предаде важна информация за предстояща атака на врага. Филмът е сниман изцяло в България!

 

Лъки Синема

24 март 2006 (пт) 18:30 (4 лв)

 

 

 

 

 

Три палми за двама пънкари и едно маце

Tri palme za dve bitange i ribicu

 

10185.jpg

Сърбия и Черна гора, 1998, 103'

Режисьор: Радивое Андрич · Cъс: Сърджан Тодорович, Дубравка Миятович, Горан Радакович, Милорад Мандич-Манда, Миряна Каранович

Комедия, със субтитри, сърбо-хърватски

 

1993 година. Белград е разтърсен от безпрецедентна инфлация. В цялата тази лудост, когато дори презервативите се мият и сушат за повторна употреба, трима млади хора се опитват да оцелеят. Когато пътищата им се пресичат, те решават да ограбят банката, ограбила цялата нация!

 

Лъки Синема

24 март 2006 (пт) 21:00 (4 лв)

Link to comment
Share on other sites

btw Kad Porastem Bicu Kengur гледах и... бива го, но не останах очарован. Забавно филмче, интересно разнообразие, но като слушах какво приказват хората и май очаквах повече. Вероятно ако гледах поне малко футбол щеше да ми е по-забавен. Напомня на Munje!, като визия са идентични - и не останах изненадан като се оказа че са на един и същ режисьор. Ама Кенгуруто е по-добро. Разпознах някои познати в героите от филма...

 

Някой да има инфо за закриването на феста?

Link to comment
Share on other sites

btw Kad Porastem Bicu Kengur гледах и... бива го, но не останах очарован. Забавно филмче, интересно разнообразие, но като слушах какво приказват хората и май очаквах повече. Вероятно ако гледах поне малко футбол щеше да ми е по-забавен. Напомня на Munje!, като визия са идентични - и не останах изненадан като се оказа че са на един и същ режисьор. Ама Кенгуруто е по-добро. Разпознах някои познати в героите от филма...

 

Някой да има инфо за закриването на феста?

явно наистина не гледаш грам футбол,защото иначе този филм би те размазал.плюс това освен режисьора половината актьори,ако не и повече от половината са същите като в Munje!.

Закриването е в Мармалад утре в 21,но в 20 ще пускат Музиката на Истанбул,така че не ми е много ясно...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...