Jump to content
BulForum.com

egghelp


UrandoM

Recommended Posts

Здравейте,ам знчи конфигурирах си eggdrop за линукс сичко е перфектно немога да се оплача почти от нищо,самоче когато напиша в конзолата ./eggdrop ми се зареждат 3 процеса eggdrop.Как да направя така че да се зарежда само един процес еggdrop.Използвам дистро Debian.Благодаря Ви предварително! Прилагам и снимка prc.JPG

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че едно "killall -9 eggdrop" преди да изпълниш командата ще свърши работа :D

Няма начин да пускаш един, а да тръгват 3 процеса!

По скоро има нещо пуснато преди това..

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че едно "killall -9 eggdrop" преди да изпълниш командата ще свърши работа :D

Няма начин да пускаш един, а да тръгват 3 процеса!

По скоро има нещо пуснато преди това..

 

Пак са 3 процеса...

Link to comment
Share on other sites

# /etc/crontab: system-wide crontab

# Unlike any other crontab you don't have to run the `crontab'

# command to install the new version when you edit this file.

# This file also has a username field, that none of the other crontabs do.

 

SHELL=/bin/sh

PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin

 

# m h dom mon dow user command

# 17 * * * * root run-parts --report /etc/cron.hourly

# 25 6 * * * root test -x /usr/sbin/anacron || run-parts --report /etc/cron.daily

# 47 6 * * 7 root test -x /usr/sbin/anacron || run-parts --report /etc/cron.weekly

# 52 6 1 * * root test -x /usr/sbin/anacron || run-parts --report /etc/cron.monthly

*/5 * * * * root /usr/local/bin/rrd_traffic.pl >/dev/null

10 * * * * root yasuc

#

 

 

Ето това е всичко което е в крон таба. ако ти трябва още нещоо викай.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам узер в една машина която е на дебиан и ми излизат 3 процеса, но руута ми каза, че няма проблем, че не заема място за 3 процеса, така че няма от какво да се претесняваш, освен ако не те дразни при ps -ux

Link to comment
Share on other sites

Добре щом не товари компа.Самоче имам още едно малко проблемче с dcc chat-a вижте и кажете как мога да го фиксна този проблем

 

[17:20:55] <eggmachine> [17:19] -urandom (~SavaTage@84.252.40.219.eth.ggbit.net)- DCC Chat (84.252.40.219)

[17:20:56] <eggmachine> [17:19] CTCP DCC: CHAT chat 1425811672 1025 from urandom (~SavaTage@84.252.40.219.eth.ggbit.net)

 

кажете от каде може да е това? 10х предварително.

Link to comment
Share on other sites

Добре щом не товари компа.Самоче имам още едно малко проблемче с dcc chat-a вижте и кажете как мога да го фиксна този проблем

 

[17:20:55] <eggmachine> [17:19] -urandom (~SavaTage@84.252.40.219.eth.ggbit.net)- DCC Chat (84.252.40.219)

[17:20:56] <eggmachine> [17:19] CTCP DCC: CHAT chat 1425811672 1025 from urandom (~SavaTage@84.252.40.219.eth.ggbit.net)

 

кажете от каде може да е това? 10х предварително.

 

Т.е не можеш да се конектнеш на дцц чат ли ? щото не разбрах ако не можеш провери в конфа на "set my ip" или нещо такова..там където му настройваш ип :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ако толкова държиш да е само един процес - пусни го със screen.

И малко офтопик - някой има ли опит със свестен emule или edonkey конзолен клиент?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И малко офтопик - някой има ли опит със свестен emule или edonkey конзолен клиент?

 

Аз съм си сложил на машинката оригиналния edonkey клиент http://www.edonkey2000.com/downloads.php и съм доста довелен - има някакъв команд лайн интерфейс но не съм го ползвал, има фронтенд (http://ed2k-gtk-gui.sourceforge.net/download.shtml) за линукс и виндолс с който се конектваш към core-а, пускаш си каквото искаш да сваляш и затваряш фронтенда - core-а продължава да си бачка на машината на която си го пуснал.

 

Ползвам този клиент от няколко месеца на една слаба машина, като съм си инсталирал фронтенда на друга машина под линукс (не съм полжвал виндолския фронтенд) и си работи ок, единствения проблем който забелязах е, че когато търся нещо по рядко срещано, с амуле намирам повече попадения от колкото с edonkey (поне като ползвам фронтенда за търсене), затова като ми трява нещо по-нестандартно си пускам амулето на мойта машина намирам каквото ми трябва, копирам линка и го пускам в едонкеъ.

 

Когато търсих подобно решение разгледах и няколко подобни клиента с уеб интерфейс, обаче гореописаната схема ми се стори най добра и съм найстина доволен. Остава да си направя някакъв скрипт за атоматизирано местене на свалените файлове защото се трупат в един дир и правя много голям ъплоад.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че трябваше направо нова тема да отворите за еМуле и подобните му програмки..

Определено темата няма нищо общо с irc/irc clients/irc bots :rolleyes:

Стига толкова и с моя офтопик :)

Та.. ако му е възможно на urandom да отиде да погледне няколко сайтчета на който се предлага помощ на крайни потребители.. определено няма да е лошо да се разходи до такива..

Там като точка 1 пише "Дайте колкото е възможно повече информация за съответния проблем, както и какви опити сте правили за отстраняването му"..

Момче, трябва ли всичко да ти го мъкнем с кука от устата?

Или просто да не си тровя нервите и да не поглеждам темата?

Едва ли съм единствения с негативни емоции в случаи като този..

Ако реално искаш да получиш помощ.. предполагам знаеш как да го постигнеш, а ако случая е за да се покажеш като "разбиращ работите", че си пуснал един eggdrop.. или за да отчетеш активност в тема във тази част от форума.. то.. :blink: не знам! :confused :huh:

 

Послепис: имам в предвид конкретно следното нещо, което не става ясно в НИТО ЕДНО от мненията ти - какво искаш да постигнеш, и какво се е получило, и какво си направил за да се получи това нещо.

Link to comment
Share on other sites

на мен ми трябва нещо, което е само за конзола.Нещо като конзолния битторент.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...