Jump to content
BulForum.com

Препоръка за геймърски лаптоп


d3Mag

Recommended Posts

В момента от 600 лв нагоре има с "B" серия процесори които не са зле, но качеството на изработката е като кофички от кисело мляко. Какво има трябва на хората ползващи само фейсбук и скайп :)

 

To и онова леново се ползваше за браузване на женски сайтове, скайп и фейсбук и от едно нежно отваряне и затваряне пластмасата се напука заради стегнатата сглобка (а стегната щото ако е хлабава както се установи екрана просто пада като талпа).

 

Честно казано откакто работя с един macbook air не искам и да видя друг лаптоп. Включително ултра-гига мега HP-то което имам и което ми излезна точно 3но на мак-а ми изглежда абсолютно дърво (освен екрана - там IPS матрицата просто втора няма)

 

 

PS: HP употребено по предназначение:

 

542863_10151712590809041_218709459040_9461773_671517524_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Имам от "здравите" стари леновота със супер яките магнезиеви тенекии и пак се разпука на 3-4 места. Преди това съм имал IBM-и и ни един не остана здрав :D Въпрос на (зло)употреба може би...

 

И аз да изкажа малко какво съм видял от лаптопите.

HP - от човек работещ в тази компания не ми го препоръчва (няколко приятели с прегряли вече от тази марка)

Не ги гледай тия пласмаски по 1000лв, ами виж Elitebook и пак ще си говорим не стават ли HP.

И аз съм на това мнение:

@ djadomraz, да това всичко е точно така както ти го каза.

Всяка марка си има евтинджос модели и изработка и Asus и Acer имат много здрави модели

Link to comment
Share on other sites

Не ги гледай тия пласмаски по 1000лв, ами виж Elitebook и пак ще си говорим не стават ли HP.

 

Toчно Elitebook 8740w имам. Освен IPS матрицата на екрана към останалото имам 2 педи забележки:

 

Като почнем от НЕосветената клавиатура (с изключително неудобни копчета между които успявам да си навра пръста, само дето поне са стабилно закрепени та не съм успял още без да искам да изкъртя някой, но последното вероятно се дължи на това, че напоследък не го ползвам много да не кажа хич).

 

После минем през микроскопичния му тракпад (на macbook air е точно 4 пъти по-голям, всъшност точно на този модел не знам защо тракпада е много по-малък от на всички останали лаптопи които се продават в момента дори от HP).

 

Тракпада е с кофти чувствителност, а онзи "клитор" по средата на клавиатурата е пък повече от неудобен.

 

При малко по-голямо натоварване прегрява (30 минути) - смятай - пусна ли игра и прегрява. При това по default вентилатора не се включва на макс ами просто стои стои и цък - изгасне. Намерих програма с която преди да пусна starcraft забивам вентилатора на макс и тогава не прегрява за 30 минути, тогава прегрява за около 70-90 някъде, но задължително прегреява. Не ми казвай, че лаптопа на 6 месеца трябва да го чистя след като съм го ползвал само по няколко часа на ден и то не на бюро ами е стоял на една поставка във въздуха та съвсем не мога да се сетя откъде ще да е влезнал прах вътре.

 

Айде това че е тежък го знаех преди да го взема и си мислех че не е проблем, е да ама 1 път точно се наложи да го нося и не спрях да псувам през цялото време - че и 2 дена след това че ми откачи рамото, като знаеш ли кое е парадоксалното - захранването тези колкото лаптопа. Егати купона - над 2кг захранване.

 

А пък за некадърния захранващ кабел който е с такава огромна и стърчаща букса отстрани не искам и да почвам критиките. Само погледни как се закача на МАК-а захранването с магнита и как истимаро стърчи назад а това е ЗАБУЧЕНО отстрани и само чака да се подместиш с нещо че да го счупиш. Даже имам чувството, че от стоенето във въздуха вече се разхлопа буксата.

 

А споменах ли колко кара на батерия? 1 час! По спецификация ужким 2 часа и половина... сигурно ако намаля на максимум екрана и ползвам единствено браузър със забранен флаш и javascript. Включа ли Visual Studio и някой торент клиент да съм забравил - час максимум час и половина. Специално му взех батерия да кара повече, при което и без това тежкия лаптоп доби нови 500гр отгоре. Симфония просто!

 

Иначе да - изглежда готин като изработка, стабилен и относително красив е, и е от малкото лаптопи с IPS дисплей (което наистина е несравнимо), както Core i7 процесор с 8гб памет, 500gb hdd, но не очаквах такава камара от "подробности" да почнат да ме дразнят. Иначе отвън е много стабилен, пантите на дисплея са супер, като корпус нямам забележки, има си всякакви портове и изходи а каквото няма го има на докинг станцията.

 

Принципно всичките му недостатъци могат да се обяснят с това че не е баш лаптоп ами workstation replacement, освен това че прегрява. Айде батерията че не държи и че е тежък ок - този клас не се очаква да са леки и да работят 5 часа на батерия. Клавиатурата мен може и да ме дразни а друг да го кефи на вид, а ако ще се работи в офис какво като няма подсветка. Но на мен някак ми идват в повече всичките тези неща като за домашна употреба. Особено когато съм ги сложил отгоре на секцията MAC-a и HP-то един до друг избора кой да хвана някак изведнъж се опростява. Отделно колко удобен ми е MACOS не е истина.

 

Ето това е по-новия модел:

http://laptop.bg/laptops-hp-EliteBook_8760w-hp_elitebook_8760w_LY533EA

 

Ако искаш на малко повече от половината цена на този мога да ти дам моя (май още 1 или 2 години е в гаранция) при това в комплект с една докинг станция и допълнителната батерия.

Link to comment
Share on other sites

Може ли лаптоп за 5к да няма SSDpirate.gif

 

Верно, че можеха ама то май има и опция но не и когато го купуваш от PIC или Laptop.bg защото те имат по 1 бройка от подобни неща (ако изобщо има) :)

 

Ако 5к не са ти проблем едва ли 200-300лв за прилично SSD ще са ти проблем :D но наистина като се дават толкова пари е хубаво да го има :)

 

300лв? Пробвай $600 за нещо по-прилично (поне преди 7-8 месеца)

 

Говоря за нещо прилично над 200гб все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

според мене за този бюджет dell xps е най-добрия компромис между цена и качество ето линк към малко по-скъп но мисля че по-си заслужава от acer,asus,msi,toshiba : http://pcstore.bg/laptopi/DELL-2/DELL-XPS-15z-Windows-7-8GB-2411 ето още един който се вмества в рамките на парите които автора може да отдели http://www.multirama.bg/product/11386/laptop-dell-xps-l502x-i5-2430-2-40-ghz.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...