Jump to content
BulForum.com

Проблем с мрежов принтер


tracker

Recommended Posts

Накратко - мрежа с боза 98 и ХР и 2 на линукс федора. Мрежовия принтер беше на комп с 98 сега е сложен ХР. всичко остава непроменено на машината с принтера само операц. с-ма е сменена. Когато беше 98 всички машини от мрржата принтираха в това число и линукс машините. Сега принтират само win базираните машини по мрежата. За линукските казва - NT_HOST_ACCESS_DENIED. Линукс машините си виждат мрежата но не могат да принтират сега когато мреж. принтер е на NT базирана машина. Относно линукса - samba i cups мисля че всичко е наред. Предполагам че има нещо в NT-то. Ако някой е имал същия проблем или знае какво трябва да се направи ще съм му благодарен!!!

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв смътен спомен че в документацията на samba-та беше описана подобна случка..

трябва да се премахне encryption-а на windowsNT базираната система.. в случая - XP-то,

не мога в момента да намеря точния линк в който го бях търсил. беше упоменато като "enumeration" мисля.

Корекциите се нанасят в windows registry-то.. за 2мин работа е :)

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв смътен спомен че в документацията на samba-та беше описана подобна случка..

трябва да се премахне encryption-а на windowsNT базираната система.. в случая - XP-то,

не мога в момента да намеря точния линк в който го бях търсил. беше упоменато като "enumeration" мисля.

Корекциите се нанасят в windows registry-то.. за 2мин работа е :)

 

И аз така чух, но нямам точната информация къде в регистрите да се пипне и кое да се промени. Ако се сетиш нещо ще ти бъда благодарен за го разбера.

Link to comment
Share on other sites

вярно , я кажете какъв е този трик! и аз "драпам " от 20 дена по един мрежов принтер ама си мислех , че е моя грешка. то най - вероятно и така ще се окаже ама както и да е :) нека се знае :)

Link to comment
Share on other sites

вярно , я кажете какъв е този трик! и аз "драпам " от 20 дена по един мрежов принтер ама си мислех , че е моя грешка. то най - вероятно и така ще се окаже ама както и да е :) нека се знае :)

 

Значи аз каквото открих споделям:

 

1) Трябва да се даде full access to everyone на мрежовия принтер и евентуално

2) http://www.osnews.com/story.php?news_id=6684&page=2

 

Това е в случай че мрежовия принтер е на сложен на комп с боза от мрежата (samba printer) и искате да принтиране на него от линукс машина по мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...