Jump to content
BulForum.com

за калории , ваглехидрати и белта4ини


icinkyyy

Recommended Posts

Ис4ислих по колко калории , ваглехидрати и белта4ини се нуждая на ден за увели4аване на масасата ми.Вапроса ми е как да разбера като ям , по колко ваглехидрите и т.н.Например като изям едно кебап4е как да разбера колко белта4ини садаржа?

Link to comment
Share on other sites

Тук има таблица с доста хранителни стойности.Успех ;)

 

Тая таблица става ама горе долу, щото има само отделни продукти, а аз рядко ям отделни продукти... Виж в тоя сайт само не гледай калкулатора от колко kkal се нуждаеш на ден щото се нуждаеш от доста повече, ако искаш да качваш маса, там е ако искаш да подържаш теглото си...

Link to comment
Share on other sites

Малко 6те се отклоня от темата но да питам едно друго вапрос4е:ся като по4на да пия протеини те 6те ми набяват нужните ваглехидрате , белта4ини и калории за ден за увели4ение на масата ?

Link to comment
Share on other sites

Малко 6те се отклоня от темата но да питам едно друго вапрос4е:ся като по4на да пия протеини те 6те ми набяват нужните ваглехидрате , белта4ини и калории за ден за увели4ение на масата ?

мхм...малко не разбрах какво точно питаш. :unsure: Какво общо имат протеините с въглехидратите

колкото до протеините,ако можеш да си набавиш нужното дневно количество протеин от храната не виждам смисъл да зимаш протеини.Трябва да си наясно какво последствия води,когато протеините(белтъците)са в повече-можеш да увредиш бъбреците :) Може би се отклоних от темата,но виждам че си начинаещ(е поне така изглежда)и затова ти казвам всички тези работи.

Да се върна пак на темата прочитайки още веднъж какво си написал(ще си набавяш нужното количество белтъци,ако това не го правиш с храната)..Както казах по-горе не виждам връзка приемането ти на протеин с въглехидратите.

Link to comment
Share on other sites

Верно сам на4инае6т...ся да ти обесня малко по добре.Целта ми е да ка4а маса и си пресметнах колко калории белта4ини и ваглехидраси са ми нужни на ден.За целта искам да пия протеин (с цел да набавя нужните коли4ества), и питам дали протеина наистина ги набавя.Надявам се да си разбрал малко по добре :P

Link to comment
Share on other sites

Това пък къде си го чел?

Лекари са ми го казвали ;) и доста хора занимаващи се с този спорт...

 

ЕДИТ:Също така и в учебника по биология когато бях 9 клас

Link to comment
Share on other sites

Да наистина има такова нещо,

Прехранването с белтъчини, особено животински, претоварва организма с екстрактни вещества /крайни продукти в азотния метаболизъм/, които увреждат функциите на черния дроб и бъбреците, въздействуват неблагоприятно върху нервната и сърдечно-съдовата система.

,но все пак е противоречиво,защото доста хора карат на НВД което буквално си значи да карат само на белтъчини ;)

Link to comment
Share on other sites

Да наистина има такова нещо,

,но все пак е противоречиво,защото доста хора карат на НВД което буквално си значи да карат само на белтъчини ;)

ами това е така,но те не карат само на белтъци,при нвд се използват мазнините(ненаситените) ;) Оттам организма зима енергия

Link to comment
Share on other sites

Малко 6те се отклоня от темата но да питам едно друго вапрос4е:ся като по4на да пия протеини те 6те ми набяват нужните ваглехидрате , белта4ини и калории за ден за увели4ение на масата ?

 

Не те не могат да ти набавят нужното количество въглихидрати и белтъци, те са просто допълнение към храната, щото трудно можеш да си набавиш нужното оличество само с нея... Divaka ако не знаеш в протеина се съдържат белтъци и въглихидрати, даже има и протеини които са предимно въглихидратни! А тва за бъбреците е доста минимално увреждането...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...