Jump to content
BulForum.com

Cambridge First Certificate


Recommended Posts

Idi w ofisa na Longman. Namira se do policeiskoto uprawlenie na glawnata/na malkata glawna/. Kato tragnesh ot glawnata po ulicata na Infinity i posle zawiesh nalqwo i shte go widish. Ima si tabela. Are kasmet maina.

Link to comment
Share on other sites

Idi w ofisa na Longman. Namira se do policeiskoto uprawlenie na glawnata/na malkata glawna/. Kato tragnesh ot glawnata po ulicata na Infinity i posle zawiesh nalqwo i shte go widish. Ima si tabela. Are kasmet maina.

 

Аз имах предвид да си ги сваля пиратски ве, иначе знам откъде да си ги купя...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Използвам случая да ъпна темата, защото този път аз се нуждая от тези дискове.Всъщност не само от тези дискове, но и от всякакви други материали свързани с Първи сертификат.В ДЦ++ и Дата.бг и навсякъде другаде, където търсих е пълно с материали за 2 и 3 сертификат, но за 1 интересно защо нищо няма.; (.Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък използвам случая да ви кажа да учите направо за втория, смисъл няма от първия.само с 20 лв е по-скъп.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък използвам случая да ви кажа да учите направо за втория, смисъл няма от първия.само с 20 лв е по-скъп.

Не е въпроса в парите.Освен, че е по скъп 2 сертификат е и доста по-труден.Имам приятели, които са взели и 1 и 2 и са ми разпраяли.Освен това 2 ти трябва, когато искаш да учиш в чужбина, на мен не ми трябва за това сертификат, а ми трябва просто за да покажа че имам основни познания в английския.

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса в парите.Освен, че е по скъп 2 сертификат е и доста по-труден.Имам приятели, които са взели и 1 и 2 и са ми разпраяли.Освен това 2 ти трябва, когато искаш да учиш в чужбина, на мен не ми трябва за това сертификат, а ми трябва просто за да покажа че имам основни познания в английския.

Може би е оффтопик , но аз в момента се подготвям за втори сертификат . Не смятам да уча в чужбина просто смятам ,че ако в последствие се хвана на работа където искат английски език е много по-добре да покажа сертификат за напреднал отколкото за основни познания . Плюс това материалът за двата изпита е един същ ( граматиката ) само където при втория упражненията са малко по-сложни , има разлика в изчисляването на оценката и трябва да се борави с по-голям набор от думи :) По мое мнение най-добре си е втори .

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ме помолиха да пиша малко за втори сертификат и не ми се отваря нова тема пиша тука:

Добър вечер :P . Записването се прави в английската, за точни дати трябва да звъннеш или да отидеш до там. Май три пъти в годината се провежда, има и в София и в Стара Загора, май. Карал съм го с минимална подготовка изкарах "C". Резултата се пуска по е-мейл 6 седмици след изпита, сертификата се взима от британското посолство в софия от теб или от упълномощено от теб лице. 255лв ми струваше удоволствието. Ипита е два дни. Единия, отиваш сутринта, с бележката за платен изпит, трябва да си я пазиш, и има двама типа, в моя случай тип и типка, които се опитват да проведат някъв диалог с теб на английски и ти трябва да проведеш културен разговор с другарчето си, (влизате по двама)!

Трябва да се питате за някви тривиални неща, семейство, родители,интереси, хоби и т.н. Цаката е да говорите точно определено време, без да сбъркате. Самочуствие трябва да имаш и не трябва да си мрънкаш, да ги гледаш в очите и не трябва да спираш, максимален обем думи за малко време. Целия устен е около 15мин. Има и възможност те да проведата диалога с теб, но по-често ги мързи. И да кажете нещо хубаво за англия. Често питат къде си пътувал.

 

Писмения е друга хава:

Набутват ви 10-15 човека в една стая на английската. Въпросниците и дисковете пристигат директно от англия в запечатани пликове щото нямат вяра на наще квестори. Сутринта се отива задължително по-рано от изпита. Писменият е четири части: Writing, Listening, Use of English и Grammar май беше. Всяка част си има фатка. При райтинга най-често се пада писмо + нещо, времето стига пишете каквото ви хрумне, не се чудете за нещо ново, най-вече се оценява дали е направено в правилната форма и греешките. Аз слушането го омазах първата му част щото пихме бира в почивката(на три части е), но трябва да се слуша внимателно, щото въобще не говорят съвсем чист и отчетлив английски както ми бяха казали. За остналите две нямам какво а кажа, само гледайте да ви стигне времето да си пренесете отговорите на Answer Sheet-a. При нашия квестор се преписваше, но малко. Други коменти нямам.

 

едит: само да спомена че съм пътувал доста и съм учил английски във фарос до ниво BS, май...

 

edit2:Това може да ви е полезно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...