Jump to content
BulForum.com

Europe against Software Patents. Vote!


Rangy

Recommended Posts

Ето, че и това ни дойде до главата. Поне аз досега си мислех, че това са само американски простотии, но и в Европа се приеха закони, според които може да се патентоват неща, като "Desktop", "GUI", "progress bars", "mouseclicks on online order forms", "scrolling within a window" ( http://www.bgit.net/?id=61925 ).

Нали се сещате до какво ще доведе това?

 

Micro$$$$$oft Forever!!!!!! (кой друг да остане?!)

 

Не съм анти-М$ :evil, но искам да работя на система със свободен код!

 

Ако искате да подкрепите инициативата на EuroLnux Alliance - подпишете се под тази петиция:

http://petition.eurolinux.org/index_html?LANG=en

Link to comment
Share on other sites

The current total number of signatures is: 192188

Само забележете колко гада са се подписали. Това дето го измислиха е супер в гъза. От утре сигурно ще измислят да патентоват и щракане. И ще има прорами от рода на Mouse-Click Voucher или реклама "Само при нас получавате допълнителни 200 клика при използването на 500. Купете сега 500+200 клика само за $7." :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Mani ami sichki sa v stachka gledai kvo stava sichko e pognato ebi mu maikata

freshrpms.net - vijte

rpmfind.net sashto...

SHIBANA raota ama da vi kaja MS i gaza da si spukat nikoga nqaa da naparaat svesten OS to se vidia che sled 98 nemoje da pokajat nishto novo na pazara osven KARTINKI

 

 

What Is Microsoft - Bad Programmers and Good Designers

Link to comment
Share on other sites

Добре де, някой може ли да ми кажа за к'во е цялата тая работа ??!?!

Link to comment
Share on other sites

Добре де, някой може ли да ми кажа за к'во е цялата тая работа ??!?!

Ами цялата работа е много проста - ако знаеш какво е лиценз и патент, тогава всяко обяснение ще е излишно.

Все пак - софтуерните лицензи са като всички останали лицензи - за да се използва лицензираният обект (какъвто и да е той) трябва да се плати на този, който го е лицензирал. Забележи!!! Той може да е съвършенно различен от този, който го е измислил! Това е особено гадно, защото много от софтуерните разработни, са с "неясна" собственост. Може ли някой да каже кой е излислил графичният интерфейс? Аз мога - това са Xerox - съмнява ме и 1% от специалистите и програмистите да го знаят - но това не им пречи да работят с него. Представи си сега, че си посветил 10 години да разработваш проект с отворен код - кефи те, не искаш пари, предоставил си кода свободно. И изведнъж се появава нещо (лицензът) който казва, че за да продължиш да правиш това (да пишеш софтуер) ще трябва да платиш на някой, който е имал по-добри адвокати от теб.

Най-просто казано - това с лицензите ще доведе до тотално обедняване откъм свежи идеи и разработки в програмирането. Какво толкова ще кажете - ами нищо, ако не ви интересува товва. Ще си жулите боза, ще псувате рестартите, ще чакате поредният critical update, ще губите данни и т.н. Ще работите с една О$ и вероятно ще играете игри от един производител, е в най-добрият случай от 2-3-ма.

Мен това не ме кефи, искам да съм свободен и да избирам на каква операционна система да работа - софтуерните лицензи ще ми отнемат това. Затова и постнах това тук в тази част на форума.

Link to comment
Share on other sites

Гласуването за софтурените патенти е отменено!

Още малко време за каузата!

:punk

Link to comment
Share on other sites

Дали пак ще пуснат гласуването?!?! Аз намерих един сайт който е против патентите който още работи, който иска да се подпише.

NO ePATENTS...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...