Jump to content
BulForum.com

търся информация за това превозно средство


Recommended Posts

Това на снимката. Не знам как се казва. Чел съм преди време една статия за изобретателя му. Някакъв ексцентричен милионер който също е създал и инвалиден стол който може да се изкачва по стълби.

Не е нещо важно, просто ми е любопитно да прочета още за този пич. Знам че има сайт неговата компания, но нямам никакви ключови думи по които да го намеря.

post-340-1112309288_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Казва се Segway. Между колелата му има живак, който запазва перфектния баланс на возилото и не ти позволява да паднеш. Има и някакви сензори за баланс, незнам точно какво беше. Имаше ги на Слънчев бряг и бяха доста скъпи, дори за туристи. Много рядко някой се мяркаше с такова нещо. Има 5 скорости, но от съображение за сигурност можеше да се ползват само 2. Все пак нещото достига 80км/ч! Изключително маневрено и компактно е. За цената незнам, но със сигурност струва майка си и баща си, че и вуйчо отгоре :D

Link to comment
Share on other sites

мерси, ама малко късно се включваш

на официалния сайт който съм дал по-горе има линкове към места от където може да се купи (едно от които е Amazon.com), цените варират от 3000$ до 5000$ в зависимост от модела

няма живак между гумите, има 5 жироскопа от които 3 само са достатъчни за нормалната му работа а останалите 2 са за като презастраховка в случай че някой от другите откаже

скоростта според сайта е 12.5 mph което е доста по-малко от 80 kmph ако не се лъжа

ограничението на скоростта е реализирано с 3 ключа - все едно ключове за запалване -

The Beginner Key (maximum speed of 6 mph and slowest turning rate), allows riders to gain confidence using the machine. The Sidewalk Key (maximum speed of 8 mph and a medium turning rate), allows riders to adapt well in pedestrian environments. The Open Environment Key (maximum speed of 12.5 mph and the most responsive turning rate), allows riders to comfortably cover open spaces.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...