Jump to content
BulForum.com

Kakvo ohlajdane izpolzvate? Vav sistemata si?


  

25 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Trqbva da si smena AKASA-ta sas nqkakav ventilator ta iskam da razbera koi sa nai dobri za v momenta na pazara, parite nqmat golqmo znachenie, Iskam da badi ventilator sas regolirashti se oboroti. Predlojete modeli i ceni.

Link to comment
Share on other sites

Za radiatora spored men zadalzitelno e da e izcialo meden, osobeno ako ste overklokvash, i da e goliam. Tolkova goliam, che da mozeshd a slozish PONE 80mm perka.

Za ventilatora, vaznite neshta sa niakolko:

Kolko e goliam (60mm, 70mm, 80mm i t.n.)

Kolko e debel (10mm, 15mm, 20mm i t.n.)

Oborotite sashto ne sa bez znachenie

Eto ti edin adres kadeto ima hubav ventilator s promenlivi obotoi, no radiatora ne e ot nai-hubavite (ne che e losh).

Drugo vazno e kak se ohlazda samata kutia. Ako imash samo edin ventilator na zahranvaneto i kutiata ti e pulna s kakvo li ne, niama da e mnogo hubavo. Slozi GOLEMI ventilatori na samata kutia - edin pone ot tiah da vkarva svez vazduh, a drugia(te) da izkarvat.

 

Kogato stava vapros za duhalka, az sam za COOLER MASTER.

Link to comment
Share on other sites

Mojesh li da dadesh cena i neshto ot sorta?

Za zalost vav ofertata na Reset (na ul Gladston ot kadeto sam go kupuval) go ima samo kato artikul, no niama cena.

Cooler Master HAC-V81 Adj. RPM, Soc-A, up 3000+

Prosto ne si spomniam kolko beshe, no ako ne se laza neshto ot roda na 20-25lv. Tova vkliuchva radiator s medna sarcevina, ventilator s promenlivi oboroti i pasta.

 

Za kutiata:

Ako e malka i ima mnogo kabeli, koito da spirat vazdushnia potok ne e hubavo. Az lichno sam protivnik da se puhat PC-tata vav shkafove, garderobi i kakvo li oste ne. Po tozi nachin im se vuzprepiatstva vazmoznostta da se ohlazdat. Ako mozesh izvadi go PC-to ot tozi shkaf, niama da mu navredi.

Link to comment
Share on other sites

az predi imah Spire s medna podlojka kato tozi na veno (staria, veche ?) deto beshe postnal pic w overclocking topic-a.

s nego ohlajdah duron700@933

posle si kupih Thoroughbred 1700+ i reshih che za nego mi triabwa po-dobro ohlajdane

podwedoh se po akula na edin priatel koito prodawa pc-ta i mi kaza che ako wzema Titan D5TB(al) shte ima mnogo goliama razlika spriamo staria cooler i wzeh che si kupih takuw

imah wuzmojnost da gi testwam i 2-ta coolera na edno i sushto duno i processor, kato smenih 3 razlichni termopasti i moga da kaja che razlika niamashe, samo deto sam wutre s 15-tina lewa i pone shuma da mu beshe po-malko, ama ne.

zatowa sega sam malko razocharowan i se chudia dali da ne si wzema neshto drugo, ili samo perkata da mu smenia, ama puk ot druga strana temperaturite ne sa koi znae kolko wisoki i moje i taka da si karam - to ei kade e zimata, togawa niama da ima znachenie...

sushto taka se pritesniawam ako kupia drug cooler da ne stane sushtoto i da niama razlika i togawa weche... :devil

 

btw sega temperaturata e 48 pri full load, 166x11 MHz, otworena kutia (tia po princip taka si sedi), 24-25 staina temp, no neshto mi se wijda nerealna, to towa duno (8rda+) mai ne meri mnogo tochno...

Link to comment
Share on other sites

btw sega temperaturata e 48 pri full load, 166x11 MHz, otworena kutia (tia po princip taka si sedi), 24-25 staina temp, no neshto mi se wijda nerealna, to towa duno (8rda+) mai ne meri mnogo tochno...

Ako tazi temperatura e viarna, znachi niama ot kakvo da se pritesniavash.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hora kajete seriozno kakvo ohlajdane da si kupa, trqbva mi za da parja qko procesora si. A v tiq jego neshto segashniq mi ventilator e mnogo mnogo slab :( idarji mnogo visoki temepraturi. Koito ne me ustroivat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...