Jump to content
BulForum.com

video за Play Station 1


valbg54

Recommended Posts

Днес, batko32 ми зададе горния въпрос. Както се вижда от моя отговор, който публикувам по-долу, не успях да съм особено полезен. Може би, някой е по в час и ще е така любезен да отговори. Общо взето, въпросът е следния: Може ли видео от .avi, да се запише в аудио и видео компресия, която да се чете от play station 1?

 

Моят отговор: Въпросът е много интересен. Аз обаче хабер си нямам от софтуеъра на Play Station 1, нито имам игра, за която съм сигурен, че може да върви на Плейстейшъна. Но затова пък имам някои идеи. Набързо отворих няколко игри, да видя в какъв формат е видеото им. Две от тях имаха интро в avi, на другите видеото беше в .dll, SMK, .bin, .cue . Погледнах формата на .avi, беше копресиран в cvid а аудито компресирано в PCM. Ако това се чете от плейстейшъна, никакъв проблем. От друга страна Nero може да записва в bin и cue, значи също може и това да се пробва. По друг начин стои въпроса с динамичните библиотеки /.dll/ Те са "приложни файлове", koито съответната програма чете и отваря. Но не е и необходим толкова зор, ако горните заключения вършат работа.

Тъй като нямам плейстейшън и не мога да поекспериментирам, предлагам да отнесем въпроса и до форума. Може би, някой ще помогне повече. След малко ще отворя тема , дано някой се заеме с въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Днес, batko32 ми зададе горния  въпрос. Както се вижда от моя отговор, който публикувам по-долу, не успях да съм особено полезен. Може би, някой е по в час и ще е така любезен да отговори. Общо взето, въпросът е следния: Може ли видео от .avi, да се запише в аудио и видео компресия, която да се чете от play station 1?

 

Моят отговор: Въпросът е много интересен. Аз обаче хабер си нямам от софтуеъра на Play Station 1, нито имам игра, за която съм сигурен, че може да върви на Плейстейшъна. Но затова пък имам някои идеи. Набързо отворих няколко игри, да видя в какъв формат е видеото им. Две от тях имаха интро в avi, на другите видеото беше в .dll, SMK, .bin, .cue . Погледнах формата на .avi, беше копресиран в cvid а аудито компресирано в PCM. Ако това се чете от плейстейшъна, никакъв проблем. От друга страна Nero може да записва в bin и cue, значи също може и това да се пробва. По друг начин стои въпроса с динамичните библиотеки /.dll/ Те са "приложни файлове", koито съответната програма чете и отваря. Но не е и необходим толкова зор, ако горните заключения вършат работа.

     Тъй като нямам плейстейшън и не мога да поекспериментирам, предлагам да отнесем въпроса и до форума. Може би, някой ще помогне повече. След малко ще отворя тема , дано някой се заеме с въпроса.

 

Да внеса малко пояснение. :)

Опитах се да запиша клип който да се чете/гледа на PS1. Доста проби направих " .avi .mpeg1 .mpg .mpeg2 .pmeg4 .vcd .svcd...общо 12 диска :( " Виж .bin & .cue несъм пробвал :confused ...ще взема да пробвам ама....не ми се вярва. от един Испански сайт попрочетох нещичко за .srt ......идея си нямам вече.

ЕДИТ:

Да вметна...гледах Manowar на конзолата обаче си върнах диска и.......май е проходило въпросното СД...немогат да го изнамерят "щях да погледна в какъв формат е клип-а" :cry

.srt е видео срииминг ....и .mpeg1 е стриим файл но...ядец....нестава. Опитах се да изнамеря програма която да записва .str обаче пак греда :sick

Link to comment
Share on other sites

ми то на диска трябва да има и програма за плейване, не само клип  :blink:

 

Ти направо ме разби.......за това небях се сетил.... :confused Идея за програма ???? И как ПС1 да я разбере ???

Да вметна...ПС1-то съм си го чип-нал да чете и ...неоригинални СД-та ;)

ЕДИТ:

Със bin и cue нестава :sick

Link to comment
Share on other sites

Ти направо ме разби.......за това небях се сетил.... :confused Идея за програма ???? И как ПС1 да я разбере ???

Да вметна...ПС1-то съм си го чип-нал да чете и ...неоригинални СД-та ;)

ЕДИТ:

Със bin  и cue нестава :sick

 

става въпрос за ps програма, а диска трябва да е буутъбъл.за dreamcast мога да ти кажа за ps незнам, но ти щом си гледал, значи има.

Link to comment
Share on other sites

става въпрос за ps програма, а диска трябва да е буутъбъл.за dreamcast мога да ти кажа за ps незнам, но ти щом си гледал, значи има.

Бреееейййй навеждаш ме на мисълта да запиша СД дето да стартира конзолата "TED беше споменал нещо такова из форума...ама за пиратски СД-та.....демек да се пускат пиратски с определена програма" и вътре да запиша видео-файл-а...хмммм :unsure: Ами тогава идиотската конзола как чете CDA ????" нормални аудио СД-та"

Link to comment
Share on other sites

Бреееейййй навеждаш ме на мисълта да запиша СД дето да стартира конзолата "TED беше споменал нещо такова из форума...ама за пиратски СД-та.....демек да се пускат пиратски с определена програма" и вътре да запиша видео-файл-а...хмммм  :unsure:  Ами тогава идиотската конзола как чете CDA ????" нормални аудио СД-та"

 

чете цда щото в биоса има подпрограма за четене на цда, даже и да запишеш онзи буут диск пак няма да стане, щото пак няма плейър.стига хаби цд-р-ове ами сърчни гоогле :) нещо от сорта: playstation mpeg player

Link to comment
Share on other sites

чете цда щото в биоса има подпрограма за четене на цда, даже и да запишеш онзи буут диск пак няма да стане, щото пак няма плейър.стига хаби цд-р-ове ами сърчни гоогле :) нещо от сорта: playstation mpeg player

 

Не може конзолата да няма нещо като плеър, след като някои игри имат интро в .avi. Поразрових се из интернет. В един форум, отговарят, че на плейстейшън може да се гледа .avi, mpeg, vcd /тук ми се струва, че малко са скарани с форматите/, ако се инсталира modchip. този чип автоплейва според описанието дискове, които нямат оригинален автоплей фаил. Ако е така, не може ли да се създаде такъв диск , съдържащ видео, което се самостартира /по аналогия, като си отвориш някакъв плеър, той не си търси сам филма, освен ако няма настройка да отваря CD/Rom-a/, а трябва да му "посочиш" какво да отвори. Програмата Cheber Soft Autorun Creator SLEO 0.5 е точно за създаване на такива дискове, а има и много други програми.

Идеята за .bin и .cue не работи, защото и да ги отвориш, те пак съдържат .аvi фаил.

Link to comment
Share on other sites

Именно - на диска би трябвало да има някакъв софтуер , който да плейне филма, в самия play station няма такъв очевидно, значи и той е записан на диска. Само едно нещо не ми стана ясно - има ли mpeg* декодер в play satation или трябва да има допълнителен софтуер на cd-то за да се декодира mpeg?

 

*Говоря за mpeg-4

Link to comment
Share on other sites

Имаше един пич който ми записа ЦД с клипове за ПС. Понеже сички неща за ПС са долу в мазето трябва да слезна и проверя ама няма да стане веднага щото съм в сесия.

Link to comment
Share on other sites

Именно - на диска би трябвало да има някакъв софтуер , който да плейне филма, в самия play station няма такъв очевидно, значи и той е записан на диска. Само едно нещо не ми стана ясно - има ли mpeg* декодер в play satation или трябва да има допълнителен софтуер на cd-то за да се декодира mpeg?

 

*Говоря за mpeg-4

 

Tъййй..... На диска се оказа , чев трябва да има STR файл. С две думи ...въпросното клипче трябва да е СТР формат. Тук обаче пак се получи греда защото всичкия софт дето го изнасвалих казва , че видиш ли..фаила "ави-то" било голямо и неможел да го енкодне :(

Сега правя още 2-3 опита и ще дам повече инфо :)

EDIT:

Вече нерви неостанаха :( Никакъв резултат до тук.

Имам въпрос . Някой има ли идея КАК да се запише STR формат на ЦД :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да помогне ??? :confused :confused :blink:

Link to comment
Share on other sites

moga samo da dopulnq 4e na vremeto se prodawaha specialni dopylnitelni karti za gledane na vcd na playstation1 te se vklu4vaha ot zad v nqkyv port na psx

i se gleda6e vcd no vyprosyt zna4i opira do hardware ... ne 4e ne sym gledal video klipove na game disk ako ne se lyja na test drive 5 ima klip kojto se iskarva s cheat na fear factory cqla pesen

Link to comment
Share on other sites

moga samo da dopulnq 4e na vremeto se prodawaha specialni dopylnitelni karti za gledane na vcd na playstation1 te se vklu4vaha ot zad v nqkyv port na psx

i se gleda6e vcd no vyprosyt zna4i opira do hardware ... ne 4e ne sym gledal video klipove na game disk ako ne se lyja na test drive 5 ima klip kojto se iskarva s cheat na fear factory cqla pesen

Този хардуер за които говориш е за VCD. Работата е там , че PSX чете/възпроизвежда STR формат видео-файлове "до този извод стигнах" .Сега се ровя в някакви Spanish сайтове и се опитвам да открия "от английски думички познати на мен" някакъв софт за записване във СТР "стрийм" формат.До тука успях да намеря като полезно единствено BOOT-CD :cry Почти станах ГУРУ във PSX сайтовете :tongue :woot

Link to comment
Share on other sites

Някой ненамери ли нещо "програмка/софт" с което да помогне малко ??? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kypete si PS2 i si gledaite DVD.

Tova e moqta preporuka!!!

Препоръката е добра :punk Работата е там , че аз вече си имам PS1 на което ВЕЧЕ гледах филм.Формата е video.str само дето още немога да изровя софт "работещ" за запис във STR формат :(

Link to comment
Share on other sites

bravo brato svalqm ti 6apka samo 4e ne mi stana qsno tova str ot kyde go nameri

???????????

 

STR=стриим формат от рода на MPEG1 само дето това последното не се плейва от джаджата :( . За да успея поне малко в предишните ми опити се наложи да сваля allvideoconverter, avi2str, avi2mpeg, avi2wmv,.......и...все във тази насока...да не споменаваме VirtualDUB :) Обаче стигнах само до извода , че софтуера не е точно този който е необходим за конверт и запис :(

Link to comment
Share on other sites

Ako zapi6a igra za PSone sus nero 6e trugne li PSone :confused  :confused  i imant niakva za6tita na tia si otide  :D

 

Да. Можеш да запишеш диск със "Неро" и да го плейнеш после на ПС1. Просто трябва да направиш копи от СД=>СД. Ако срещнеш трудности попитай ме за повече подробности на ПМ за да неразводняваме темата :)

Колкото до защитите....повечето игри имат такава. Тя се изразява във грешно записан сектор, празен сектор,празна поредица от сектори по СД-то "вижда се и със просто око" ...и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...