Jump to content
BulForum.com

vgradenite video kaarti na dunoto zabavqt li pc to


Recommended Posts

spored vas vgradenite video karti zapavqt li (otnemat li) procesorna mo6t na pc to ili zaemat irq poveche to kolkoto ne vgradenite video karti bez da otchitame che otnemat ot rama za video rama .

rimerno na dunoto imam s3savage4 chip .

pishete po tozi vupros .

Link to comment
Share on other sites

osnovniq im nedostatyk e, che ne mojesh da gi upgradenesh :) na povecehto takiva dyna lipsva AGP slot... a dori i da ima.. chuvstvash se nakaksi izlygan, che imash neshto vgradeno, koeto ne go use.. poradi tazi prichina, ne si kupuvam dynna platka s vgradeno kakvoto i da bilo, edinstveniq compromis e za vgraden SCSI controller, ama i tam ima ulovka.. che kato trygnesh da prodavash dynoto za da se upgrade, obiknoveno nqma koi da ti dade poveche pari za tazi extra...osven ako ne mu prodadesh i SCSI device :)

 

takiva platki s integrirano video/audio/ethernet sa predimno za ofis prilojeniq ili domashen(ne-gamerski) computer

 

nai me e qd, che 99% ot dynnite platki na pazara, se prodavat s integrirano audio.. ot tova po-golqma glupost nqma.. dosta zor vidqh posledniq pyt kato si upgradevah home workstationa da si namerq dyno bez audio...

Link to comment
Share on other sites

Doniakade sam saglasen s weasel, no mislia che vsichko tova zavisi ot proizvoditelia. Imashe edno vreme edni darveni duna s vgraden saund i video, deto sazdavaha strahotni mizerii. Sega mai neshtata ne sa savsem taka, no ima i takav moment.

Neznam dali vgradenoto video otnema ot proizvoditelnostta na CPU-to, no predpochitam da moga da si go smeniam kogato si pozelaia. Ima i duna sas vgradeno video i AGP slot, taka che mozesh ako iskash da si slozish otdelno video.

Vaprosa e finansov v povecheto sluchai. Vgradenoto izliza po-tunko.

Po otnoshenie na IRQ-to, a mi to si e ednakvo kakto za vgradenite, taka i za vunshnite video karti, razlika mai niama.

S3savage4 veche e dostatuchno star chip, no za vremeto si beshe dobar. Sega ima dalech po-dobri.

Az lichno predpochitam dunoto mi da niama vgradenio ustroistva, no segashnoto mi ima vgraden saund i LAN i chesno kazano sam dovolen, ne sam imal problem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...