Jump to content
BulForum.com

Web Radio


Vinetu

Recommended Posts

Nqkoi znae li nqkakva qka programka, koqto moga da izpolzvam s pomo6ta, na koqto da zapisvam music ot web radio + kogato slu6am s winamp ima gaden period na zarejdane, koito se povtarq mnogo 4esto i ujasno drazne6to. I o6te ne6to: vuzmojno li e az sam da si napravq web radio i kak

 

10x

Link to comment
Share on other sites

as slusham radio/Dr Ghetto Skum/ :punk ponqkoga s MediaPlayer i varvi sravnitelno dobre,stiga prez tova vreme da ne downloadvam nishto,taka che nai veroqtno si popadnal na kofti stanciq i za tova ti zarezda tolkova chesto.kolkoto do zapisa ne moga da ti pomogna...mai imashe nqkakvi programi koito zapisvat vseki zvuk proizveden ot pcto.no ne moga da ti kaza ime :(

Link to comment
Share on other sites

mai imashe nqkakvi programi koito zapisvat vseki zvuk proizveden ot pcto.no ne moga da ti kaza ime :(

Az puk moga da ti kaja ime, no towa niama da ti pomogne da reshish drugia problem deto ti spira da zarejda :) (za towa samo podhodiasht plugin za winamp, deto prawi write-to-disk i posle si go slushash bez pauzi, shte ti swurshi rabota ako ima takuf de. kuf format e stream-a deto se opirwash da slushash ?)

Inache programki deto zapiswat wseki zwuk sa :

Audio Recording Wizard (nai-dobrata spored men, direct to mp3 recording). www.share2.com

AAA Real Recorder (purwo prawi wav i posle go convertwa s lame)

ACE-High Mp3 Recorder (sushto kato po-gornata)

... (drugite deto namerih biaha kato gornite 2 i samgi iztril, na men mi triabwashe da ne minawa prez wav)

(ako niakoi znae druga hubawa programka koiato da zapiswa direct to mp3 i da ima schedule da kaje)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo visoko furcish bre. :woot

baiata vrazka ti triabav da za imash web radio. S nalichnata nai-mnogo da drapnesh niakoia i druga MP3-ka.

Мне, не е толкова високо.Повечето радиа са с по-ниско качество и се слушат перфектно.Не може да се прави добър рип де, защото са далеч от качеството на мп3-ойка.Виж на www.shoutcast.com, там има безплатен сървър за онлайн радио, за Линукс и Уиндоус.

Link to comment
Share on other sites

Wijte na kakwo popadnah dokato si turseh neshto sawsem drugo:

Streamripper is an open-source (GPL) plug-in for Winamp that connects to streaming MP3 servers such as Shoutcast and records the tracks to your hard drive as individual files. With the emergence of file-sharing protocols such as Napster and Gnutella, the average Internet user can download nearly any MP3 file quickly and easily. Streamripper, however, allows you to download an entire station of music from the Internet. After installation this plug-in can be activated in the preferences menu of your Winamp player.

Znachi, ako towa wi ustroiwa, tursete "Streamripper for Winamp3", "Streamripper for Winamp 2.x", "StreamRipper32".

Link to comment
Share on other sites

Neka nqkoi mi pomogne s konfiguriraneto na tova 4udo, 4e pri men ne6to ne stava, PLS

Eto pri men kak proraboti :

instalirah StremRipper32

w Output, Destination, izbrah e:\ shtoto tam imam miasto

dolu ot SHOUTcast.com Directory izbrah Genre "Techno" i natisnah Regresh List

izchakah dosta

kato sa poiawi lista, double clicknah na purwia result "DIGITALLY - IMPORTED - European Trance....", dade mi da izbiram mirror, probwah 1-wia, 2-ria i 10-tia - ne stana. Dawa error 404.

sled towa izbrah "*PLANETSOUL NETWORK* streaming deep..." i mi dade da izbiram mejdu 2 mirrors.

Double click na purwia mirror, w Broadcast Parameters mi se poiawi "http://130.161.220.212:9500".

Natisnah Start Rip. Dade mi "403 forbiden - Try changing User Agent".

Otigoh na More Options i smenih User Agent na Winamp3.

Natisnah Start Rip otnowo i stana.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...