Jump to content
BulForum.com

Edno reshenie za tiho PC.


Recommended Posts

Predi vreme resih da si napravia PC-to po-tihichko i edinstvenoto reshenie, koeto namerih (osven da si hvarlia PC-to ot balkona) beshe da mu sloza po-goliam ventilator na CPU-to sas po-malko oboroti.

Moia ventilator beshe 70mm na 5000 oborota i bucheshe dosta, koeto me podludi (predpolagam i na vas ne vi e mnogo priatno). Kupih si edin ventilator 80mm i resih da go zashia na sashtia tozi 70mm radiator. Okaza se che triabva da pravia ciagnii i za celta se prinudih da si kupia i prehodnik ot 70mm na 80mm. Obache takiva niama (ili pone az ne namerih) i si kupih prehodnik ot 60 na 80mm. Probih mu edni novi dupki na pustia prehodnik taka che da stane kato prehodnik ot 60mm, 70mm i 80mm.

Zakacih si go kulturno za radiatora, zakacih i ventilatora otgore i neshtata zaspaha.

 

Sega niakoi ste popita sigurno Zashto ne sam si vzel napravo edin 80mm radiator s podhodiashtia za nego ventilator. A mi vednaga otgovariam, zashtoto nemozah da nameria meden radiator 80mm. Moze bi niakade iz grada ima, no az ne namerih, a moia radiator e meden.... ne mi se iskashe da slagam drug.

 

Viarno, v tozi sluchai malko se kachva temperaturata na CPU-to, no i na tozi problem ima reshenie. Slozete si ventilator s regulator na oborotite. Ako mu e "goreshto", vdigate oborotite (saotvetno i shuma), ako niama nuzda, togava si go puskate na malko oboroti i si sedite na tiho.

 

Neznam dali ste vi e polezna tazi informacia, no resih da spodelia opita si. Moze pak niakoi da ia nameri za interesna tazi moia epichna bitka sas shuma.... :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Az pak predi sedmitza si sglobih nov komputer s protzesor AMD 2Ghz slojiha mi napravo ot edna kutika

edin ventilator neznam kolko milimetra e ama e kato na 4 mese4no bebe kartunata :P neznam na 3000

ili 3500 oborota oba4e PC-to ne se 4uva 4e raboti i zasega nqma problemi s ohlajdaneto :D

Link to comment
Share on other sites

daite reshenie za moq gramoglasen hard disc :P koito e 4200 10 gb antika ot predi 5 godini

Da ti kaja draj si go v momenta se pravqt mnogo neka4estveni HDD osobeno novite maxtori sa

palen kenef za 3 mesetza smenqm 2 Maxtor parviq mu stana bad sektor sled kato igraeh na 1 igra

i edin pi4 ot mrejata zapo4na da tegli ne6to ot men i taka smeniha mi go be6e v garantziq toq e na

2 mesetza i edin takav 4uvam go 4e pristargva ne6to 6te vidim dali 6te go bade ili ne :confused

Link to comment
Share on other sites

Apasenie za shuma za tvoia disk mai niama. Ima edno utility za IBM diskove deto mozesh da naglasiash i nivoto mu na shum. No za tvoia disk mai takova niama da namersih. Kakto kazva DonRamon draz si go tozi disk.

Link to comment
Share on other sites

daite reshenie za moq gramoglasen hard disc :P koito e 4200 10 gb antika ot predi 5 godini

Da ti kaja draj si go v momenta se pravqt mnogo neka4estveni HDD osobeno novite maxtori sa

palen kenef za 3 mesetza smenqm 2 Maxtor parviq mu stana bad sektor sled kato igraeh na 1 igra

i edin pi4 ot mrejata zapo4na da tegli ne6to ot men i taka smeniha mi go be6e v garantziq toq e na

2 mesetza i edin takav 4uvam go 4e pristargva ne6to 6te vidim dali 6te go bade ili ne :confused

ahaha, man mai ti ulu4ni razvalenite , as si kupih predi 3 mesetsa nov maxtor, i za sega nikakvi problemi. (za sega :ghost )

Link to comment
Share on other sites

Mi kvo da ti kaja i az parviq go vzeh predi okolo 3 mesetza ma e go na preeba sa smeniha mi go ama

pak ne6to ne sam dovolen ima edin stranen 6um a ti se radvai na jivota i ne kazvai golqma duma zashtoto

ni6to ne se znae samo az znam 4e nqma da si kupq MAXTOR nikoga pove4e !!! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...