Jump to content
BulForum.com

Chessmaster 10th Edition


Dominik

Recommended Posts

Излезе нова версия на-най-добрата шахматна игра Chessmaster 10th Edition /на 3 диска е/.Качих я от data.bg,заредих я,но при мен не работи добре-накъсва видеото и дава грешка с kernel.dll.Прочетох в Redme файла,че играта изисква/цитирам от същия файл/:

---------------------------------------------------------------------

The recommended system requirements for running Chessmaster 10th Edition are:

Supported OS: Windows® 98/ME/XP (Chessmaster 10th Edition does not officially support Windows 2000 or NT)

Tested Service Packs: Win 2000 - Service Pack 4, Win XP - Service Pack 1

Processor: Pentium III 1Gz or more recent

RAM: 512MB

Video Card: ATI Radeon™ 9000 family, GeForce™ FX family

Screen Resolution: 1280x1024

Sound Card: recommended

DirectX® Version: DirectX 9

CD-ROM: 16X CD-ROM

Hard Drive Space: 1650 MB, allowing a full install

Multiplayer: broadband

---------------------------------------------------------------------

Аз имам:Р3700 Мв;447 Мв RAM;Windows XP with SP2 integrated;DirectX 9.0c;Video Card: Riva TNT(16 Mb)-слаба конфигурация за изискванията на играта.

Затова питам:ако някой я е качил и пробвал да каже как е положението.

Засега с 9-тата версия нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът трябва да е във видеокартата - Riva TNT е прекалено стара за игра, изискваща карта от FX фамилията.

 

П.С. 447 MB рам ?!

Link to comment
Share on other sites

добре де, какви са тея изисквания?! т'ва е просто един шах! колкото по-семпло, толкова по-добре!

аз още като видях, че е 3 диска и се отказах дори да го пробвам :angry:

Link to comment
Share on other sites

П.С. 447 MB рам ?!

 

Грешно съм изписал RAM-a:не 447,а е 448 Мв>на 3 слота имам поставени 256+128+64 МВ.Това е така,защото ъпгрейтвах на 2 пъти-имах първо само 64 Мв.

Конфигурацията ми е старичка,но досега ми вършеше работа-сега явно ще трябва да се замисля.Плашат ме все по-големите изисквания,които поставят производителите на игри пред нас.

Иначе съм любопитен-ако някой я качи и подкара нолмално нека пише как е...

При мен засега на става.Само услях да видя,че дизайна е коренно сменен-синьо,красиво и различно от предните версии.

Може да се качи само първи диск и при инсталацията да се избере минималното-играта пак трябва да тръгне дори и от 1-ви диск.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...