Jump to content
BulForum.com

Win32.Parite.b


B52

Recommended Posts

Kak da mahna virusa 'Win32.Parite.b'

atakuva vsichki exeta ... nortona mi se precaka , sled tova instalirak kasperski i zapochnah da scaniram kompa!

Kasperski opravi kakvoto moja i restartnah kompa ... vse oshte ima infectirani exeta!

Ne moga da si instaliram nortona ... dava mi niakolko errora pri installaciata...

 

Btw: Osven internet explorera i windows media player ... nishto ne bachka ... pone ne sym uspial da pusna nishto drugo !

Link to comment
Share on other sites

Ima6e v Net-a adress s img na boot disketi - spomniam si 4e ednata be6e boot disketa s F-prot na neia..

Ne6to takova ti triabva... za sajalenie ne pomnia link-a... Probvai v Google s "boot disk"+"F-prot"....

 

Uspeh

Link to comment
Share on other sites

btw: virusa veche e precakal vsichki programi ...

Niakoi gi niama vyobshte a drugi ne mogat da bydat iztriti! Imashe takiva programi koito mahat nenujni failove ot kompiutyra ! Nikaoi ako se seshta za niakoia ... neka ia kaje .

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

В случая не виждам какви програми могат да ти помогнат след като ти казваш че почти всичко е изтрито и уиндоус не работи добре. Зареждаш от системна дискета(заключена) и под дос с ф-прот изчистваш всичко заразено. Ако го нямаш кажи ще кача последната версия от преди седмица. Друг вариант е да свалиш харда и да го закачиш на друго пц и от там да го изчистиш ма е доста рисковано и не ти го препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

btw: virusa veche e precakal vsichki programi ...

Niakoi gi niama vyobshte a drugi ne mogat da bydat iztriti! Imashe takiva programi koito mahat nenujni failove ot kompiutyra ! Nikaoi ako se seshta za niakoia ... neka ia kaje .

 

Mersi

dwete programi koito ti triabwat sa fdisk i format :bgrin:

 

ps: ups, to format ne e programa ami komanda ama karai, wse taia

Link to comment
Share on other sites

Znachi utre shte mi dadat XP na disc.

Kak tochno da si formatna harda ? Pomnia vednyj niakoi mi formatna harda na staria kompiutyr i izgubih 1GB pri formata.

ako startiraneto ot dos disketa i pisaneto na commandi (o ujas, tuka niama mishka !!!) te pritesniawa, ima i po-lesen nachin :

 

puskash setup-a na winXP ot bootable cd i kato stignesh do miastoto kadeto te pita na koi partition da sloji windowsa, ima wuzmojnost za delete (natiskash "D" wurhu partition-a koito iskash da iztriesh) i posle create new. Sled towa na sledwashtia ekran shte te pita dali iskash da ti go formatira s NTFS ili FAT32. Az obiknowenno slagam fat32...

Link to comment
Share on other sites

Nai-dobre mahhi widows-a (barabar sas vsichkite direktorii ot tipa na Program Files) Pusni antivirus pod DOS - F-prot i si preinstalirai Windows-a. Stom imash tolkova mnogo infektirani EXE-ta, moze i da ima niakoi skapani (neznam kakvo pravi toia virus), koeto ste reche che taka ili inache e dobre da preinstalirash.

Drugia variant e da idesh na saita na Symantec, tam moze i da ima reshenie na vaprosa.

Link to comment
Share on other sites

dadoha mi xp na disc ... no ima problem:

 

Kato sloja systemnata disketka i restartiram izliza msg :

 

`Remove any media or discs. Press any key to restart.`

 

Ne znam kak da si formatna harda!

Utre shte mi dadat systemna disketa ot drug kompiutyr.

Link to comment
Share on other sites

Pogledni v BIOS-a ot koe ustroistvo bootva mashinata ti. Naglasi go da bootva parvo ot flopito i posle ot nulevia hard disk. Taka kato slozish sistemna disketa ste bootvash ot neia, a ne ot harda ili CD-to.

Link to comment
Share on other sites

i niama takiva raboti che pri format se gubi prostranstvo.Az kolkoto i puti da si go formatiram miashtoto mi e edno i sushto.Ti predstavish li si v internet zalite,kakvo shteshe da stane ako pri format se gubishe miasto. :woot

Link to comment
Share on other sites

fon_tomov Za boota v Biosa namerih tva :

 

Boot Device Priority

1.Removable Devices

2.ATAPI CD-ROM Drive

3.Hard Drive

4.Legacy Network Cards

5.Integrated Network

 

Ne znam tochno kak da go naglasia tva da mi bootva pyrvo flopito ?!?! :(

Link to comment
Share on other sites

Mi nai-dobre e spored men shtoto kolkoto i da izchistish nqma da si siguren che si chist. Ako mojesh da zapazish cennia si INTEL sha e dobre predi da FORMATirash. :evil

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tochno kak da go naglasia tva da mi bootva pyrvo flopito ?!?!

abe ti zashto boot-ash ot disketa - cd-to s XP ne e li bootable ?

 

ako e bootable, togawa spored towa koeto se wijda ot konfiguraciata na bios-a ti, komputera ti purwo tursi disketa, posle cd i nakraia boot-a ot harda, taka che ako wuw floppy-to niama nishto i w cd-roma si slojil bootable cd s winXP togawa shte zaredi ot nego.

 

Mejdu drugoto tva li e edinstvania nachin da si formatna harda s XP ?!

 

taka si zadal wuprosa che da se chudi chowek kwo imash predwid...

"da si formatnesh harda s XP" kwo znachi ? da go formatirash za polzwane na XP ili da go formatirash izpolzwaiki samoto XP za procedurata po formatirane ?

Link to comment
Share on other sites

fon_tomov Za boota v Biosa namerih tva :

 

Boot Device Priority

1.Removable Devices

2.ATAPI CD-ROM Drive

3.Hard Drive

4.Legacy Network Cards

5.Integrated Network

 

Ne znam tochno kak da go naglasia tva da mi bootva pyrvo flopito ?!?!  :(

Znachi taka, porednostta triabva da e malko po-razlichna:

 

Boot Device Priority

1.Removable Devices - Tova mai e flopito, to moze da bude tuk, no moze i da go niama.

2.ATAPI CD-ROM Drive - na tva mistoto mu ne e tuk. Triabva da e po-nazad v lista.

3.Hard Drive - T'va triabva da e pone na vtoro miasto.

4.Legacy Network Cards - T'va ne ti e nuzno vaobshte.

5.Integrated Network - T'va sashto ne ti e nuzno.

 

Nai-dobre da bootvash samo to HDD, ne e isno kakvo moze da popadne vav flopito ili CD-to. Ako obache se nalaga (a to poniakoga se nalaga), togava slagash na parvo miasto ili flopy ili CD.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...