Jump to content
BulForum.com

тест за далтонизъм


Recommended Posts

  • 1 year later...

Samo iskam da vi poiasnia, 4e pod daltonizam se rasbira narushenoto cvetouseshtane samo kym oprewdeleni cvetove, a ne kym vsi4kite. Zatova po- pravilno e da se nari4a narusheno cvetouseshtane otkolkoto "daltonisam"

Link to comment
Share on other sites

Zatova po- pravilno e da se nari4a narusheno cvetouseshtane otkolkoto "daltonisam"

Tчно така е,аз също имам Деутераномалия тип"В" и при мъжете на всеки 10 човека един е такъв.

Тва в реалния живот изобщо не пречи дори и професионално,освен ако си химик в някоя лаборатория.

Педераси смотани казаха ,че не мога да бъда професионален шофьор,голям праз. И само спират кадърни хора в много отрасли,за тва сме на тва дередже. Мога да ви кажа,че на запад тва не го имат толкова предвид,мой приятел си изкара книжка в Лос Анджелис,със същата степен на нарушено цветоусещане и вече 18 години е шофьор на собствен тир.

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се, че съм писал в поне две такива теми...

 

Ето тест: какъв цвят е човечето: :angry1

Link to comment
Share on other sites

 

тук някои от картинките са доста бледи и много трудно се виждат...при лекарите са много по ярки щото държат тези книги на тъмно ;)

преди са бях притеснил защото на военната комисия ма бяха искарали..далтонист само че като си искарвах медицинско за книжка всичко си беше наред ;) 6 от 6 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз не мога да различа никакви числа на номер 14 и 15 и според този сайт съм с "пълна цветна слепота " :unsure: ама нещо не ми се вярва (или поне не ми се иска да вярвам) така че не се шашкай

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да различа никакви числа на номер 14 и 15 и според този сайт съм с "пълна цветна слепота " :unsure: ама нещо не ми се вярва (или поне не ми се иска да вярвам) така че не се шашкай

№ 14 - По-голямата част от хората с червено-зелена недостатъчност я четат като 5. По-голямата част от хората с нормално зрение и с пълна цветна слепота не могат да разчетат цифри.

№ 15 - По-голямата част от хората с червено-зелена недостатъчност я четат като 45. По-голямата част от хората с нормално зрение и с пълна цветна слепота не могат да разчетат цифри.

 

Иначе 6 и 7 са еднакви, а описанието е различно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...