Jump to content
BulForum.com

А Т Л А С


MuFFi

Recommended Posts

A nqkoi ste poznae li koq e stolicata na Zamunda ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди десетина години бях на екскурзия във Франция - Париж, невероятен град с магическа атмосфера, видяхме доста неща - Айфеловата кула, катедралата Нотр Дам, Секре Кьор,Мулен Руж, триумфалната арка, нощна разходка по Шанз'елизе и др.(да ме простят франкофоните ако не съм изписала правилно имената на забележителностите) но и доста пропуснахме - не видях Лувъра, Версай и много други, така че  с удоволствие бих се върнала поне още два пъти до Париж. Пътьом до Франция направихме еднодневен престой в Виена и Цюрих.

 

Аз преди 2 години бях в Франция и за 5-те дни в Париж посетих точно тези места,без Мулен Руж.Нощно време на Шанз'елизе е лудница,какво и в цял Париж.А пък нощно време да погледнеш от Айфеловата кула ,... ми няма такава гледка :D Навсякъде е фрашкано с паметници,фонтани,градини има и езеро в района на Лувъра,който не можах да посетя.Бяхме го оставили за последно да минем през него ,а групата си тръгвахме в неделя,когато работел само до 11.00 часа и се прецакахме и за т'ва им казах "Ето нещото заради, което някой ден ще се върнем :P "

А във Виена минахме през Пратера да го видим кво е що е ,понеже спряхме там за 5-6 часа и кой квото обиколи т'ва ще му е.

В Белград,Сърбия щъкахме бая по главната там,все едно си тука,само където говорат малко на "шльокавица" :wir и в един замък се замотахме по едно време на края на града.

То при подобни пътувания човек където да се забие ,ще му е интересно и така си беше.

Сега ако хвана да разглеждам и снимките от там, ще ме залеят едни спомени ,та.... просто желая на всеки някой ден да се метна натоя или оня край на света ,така да се каже и да си направи густото там :D

 

Мен лично ми се ходи в Египет или някъде в Южна Америка,ама за сега си кретам в родната пловдивска Тракия,не че и тука няма такава растителност (да оставим на страна змии и гущери по поляните) ...

 

P.S. Много ми е кеф като гледам някой филм сниман в Париж и да изскочи някоя сцена ,снимана на място на което съм бил.Примерно "Целувката на Дракона" с Джет Лий - ей тоя филм имам чувството ,че са вървели след мен операторите и са го снимали :D

Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил в Полша и Германия.

Пазя много хубави спомени от един зоопарк :P

Освен това посетих един парк, където един човек съзваша статуи-динозаври в естествени размери. А аз между другото обожавам динозаври и направо такива приятни емоции бяха...

Друго много интередно място е Албертиниум-а в Дрезден - да се нагледате на красоти - всякакви произведения на изкуството, сътворени с невероятно майсторство. Ако щете ми вярвайте, имаше костилка от череша, сложена зад една дебела лупа за да можеш хубаво да я разгледаш - върху мизерната малка костилчица имаше резбовани 98 човешки лица! :tongue :blink:

Посетих и Цвингера с неговите музеи - рицарски брони, мечове и други средновековни реликви. И разбира се прословутата Дрезденска галерия - обиколих я цялата и накрая ми се виеше свят от картини в буквалния смисъл на думата... То това е нечовешко да го разгледаш всичкото на един път!!! Часове и часове картини на известни майстори. Когато излязох си мислех, че ако видя още една картина и ще се побъркам. :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...