Jump to content
BulForum.com

Bitmap problem !


B52

Recommended Posts

Kato iskam da si save niakoia snimka ot neta imam izbor :

Save as type: Bitmap(bmp) file .... Ne moga da save v drug format!

Snimki s razmeri 125 kb mi izlizat niakade 3-4 mb ....

Ako niakoi moje da mi pomogne shte sym mu mnogo blagodaren !

 

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n

Ami kak da ti dade da go svali6 kato .gif da re4em, kato faila o4evidno si e .bmp....

Vse edno da tragne6 da svalia6 .zip fail i da ti dade da go zapi6e6 kato .ace - shva6ta6 li?

.bmp failovete si se svaliat kato .bmp, .gif kato .gif i t.n. 4ak sled kato gi svali6 ima6 vazmojnost

da transformira6 ot edin format v drug...

 

Huh.. Ne sam si predstavial, 4e i tova 6te mi se naloji da obiasniavam... :woot :woot

Link to comment
Share on other sites

Jpg snimki s razmeri okolo 100kb mi izlizat niakolko mb !

*.jpg ... sigurno oznachava format jpg

I vischki formati moga da save samo v bmp

 

Huh ... ne sym se zamislial che mislish horata za tolkova glupavi ... :woot :woot

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n
Jpg snimki s razmeri okolo 100kb mi izlizat niakolko mb !

*.jpg ... sigurno oznachava format jpg

I vischki formati moga da save samo v bmp

 

Huh ... ne sym se zamislial che mislish horata za tolkova glupavi ...  :woot  :woot

OK - sorry, its my fault... Makar 4e ot obiasnenieto koeto si dal ostanah s takova vpe4atlenie...

 

Ne 4e sega mi e po-iasno. Ne mi e iasno sled kato faila e 150KB ot kade ti svalia ostanalite Kb do niakolko Mb?!

I sam mnogo curious sled kato gi svali6 tia niakolko Mb kato gi otvaria6 v niakoi viewer kakvo vijda6...

6toto ako vijda6 kartinka - mi zna4i faila si e .bmp i e redoven, a az sam prav...

Edinstvenoto koeto mi idva na um e fail s dvoino raz6irenie - example: kartinka.jpg.bmp -

v takav slu4ai ako si na Win i toi e nastroen da ne ti pokazva raz6irenie na poznatite failovi tipove

6te vijda6 izpisano samo kartinka.jpg....

A - i drugo se se6tam - ako az sam pravil stranicata v internet moga da si pi6a za link kakvoto si iskam,

primerno "kartinka.jpg", a v sa6toto vreme tozi link da so4i kam kartinka.bmp... i moga da pi6a sre6tu faila

za razmer 100Kb, a toi da e 6Mb... prosto HTML... zacepva6 li? i ti posle si vika6:

"Ba maaamu, pi6e .jpg, pi6e 4e e 100Kb a mi go svalia kato bmp i 6Mb goliamo...."

 

A ako iska6 po-smisleni otgovori, zadavai smisleno vaprosi te si...

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

Dobre be pich, ot vsichki saitove li kato se opitash da seivnesh kartinka go ima toia problem? Shtoto ako ne, to znachi problema e v stranitzata, ot koiato svaliash. Ako obache da, togava problema e v tvoia "televizor".

Togava edinstvenoto reshenie, koeto imam e che se kasae do niakakava nastroika na browser ili i az neznam kakvo. Dori i da ima takava nastroika ne se seshtam v momenta kade e i kakva e, che daze ne se seshtam da ima takava (pone az ne ia znam).

Da ne e niakoii virus mamka mu.... vapreki che da pravi takiva mizerii........ znam li, moze, no e malko veroiatno.

Opitai s niakoia druga stranitza, naprimer yahoo.com. Seivni niakoia kartinka ot tam, nikoi baner ili neshto takova i kazi kvo stava.

Link to comment
Share on other sites

http://www.warez.ru:8080/NEW_FTP/Pictures/hahaha.jpg

 

tova e jpg .... - 116k

Az go svalaiam kato bmp - 2,84 MB !

 

V poleto `save as type` imam samo bmp(bitmap) ... nishto drygo !

 

Nadiavam se che tozi pyt razbirate kakvo imam v predvid!

(windowsa mi e nastroen da pokazva razshireniata!)

 

PEACE  :rolleyes:

BTW Toq Screen az sam go pravil :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...