Jump to content
BulForum.com

CD-RW disk - problem


Recommended Posts

diska si raboteshe , sega veche ne.

na nego e zapisvano samo 7-8 pyti. Markata e Dysan , 16-24 skorosti.

Na 1 komp kompa zabiva , kato shtrakna vyrhu diska (opravya se samo kato ejektna diska), na drug ne zabiva , no i na dvata ne iska da zapisva nishto na diska (nito faylove , nito da burn-ne iso-image) - kazva:"device not ready" ...

Otishyl li si e diska ili moga da go opravya ? (imam predvid da probvam da zapisha neshto na nego na drug komp , ili da go pochistya , ili neshto drugo) ?

zapisvachkite mi (Liteon 32x12x10 i Neck NR 9400 - 48x48x24 mislya) rabotyat normalno s drugi diskove. Moje li vypreki tova da e nyakakyv hardueren problem ?

Link to comment
Share on other sites

diska si raboteshe , sega veche ne.

na nego e zapisvano samo 7-8 pyti. Markata e Dysan , 16-24 skorosti.

Na 1 komp kompa zabiva , kato shtrakna vyrhu diska (opravya se samo kato ejektna diska), na drug ne zabiva , no i na dvata ne iska da zapisva nishto na diska (nito faylove , nito da burn-ne iso-image) - kazva:"device not ready" ...

Otishyl li si e diska ili moga da go opravya ? (imam predvid da probvam da zapisha neshto na nego na drug komp , ili da go pochistya , ili neshto drugo) ?

zapisvachkite mi (Liteon 32x12x10 i Neck NR 9400 - 48x48x24 mislya) rabotyat normalno s drugi diskove. Moje li vypreki tova da e nyakakyv hardueren problem ?

Tova e ot diska.I az imam edin takav,samo edin pat uspqx da zapi6a ne6to i do tam be6e.zna4i vkarvam diska v CD-to i kato re6a da go otvorq i kompa se bugva.Tova go pravi i na drug komp.zapisva4kata mi e TEAC 52x/24x/52.

Link to comment
Share on other sites

Dyson -->абсолютни боклуци.На три пъти съм си взимал такъф и все в гъзо!Даже последния път копувам един такъв RW диск, разопаковам го от целофанчето, записвам един филм на него, отивам у един приятел да го гледаме и фащам големия.Прибирам се вкъщи, моето CD не го чете и закономерно тъпия диск изхвърча през джама, барабар с кутийката.И решавам, да не си взимам подобни при никакви сигутации.Можеш да направиш същото.И като си взимаш RW дискове си взимай Verbatim, поне знаеш за какво си даваш парите.

Link to comment
Share on other sites

>>>Офтопик<<<

Кои са според вас най хубавите презаписваеми дискове?

Какво мислите за Traxdata?

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на диска ама с тази Liteon 32x12x10 няма да стане все пак диска ти е Ultra Speed 16x24 a зап. е Hi-speed и ако си го записал на нея нищо чудно да прави така пробвай да го форматираш на някоя зап. ultra speed и може и да се оправи

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на диска ама с тази Liteon 32x12x10 няма да стане все пак диска ти е Ultra Speed 16x24 a зап. е Hi-speed  и ако си го записал на нея нищо чудно да прави така пробвай да го форматираш на някоя зап. ultra speed и може и да се оправи

Nqma zna4enie tazi marka diskove e precakana.Az imam ot sa6tata marka edin disk koito Ultra speed i zapisva4kata mi Ultra Speed.Uspqx da zapi6a samo edin pat na nega i do tam be6e sega samo kutiikata mu var6i rabota.Imam i edin disk CD-RW Princo koito e high speed i vapreki 4e zapisva4kata mi ultra speed go 4ete perfekno ;)

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на диска ама с тази Liteon 32x12x10 няма да стане все пак диска ти е Ultra Speed 16x24 a зап. е Hi-speed  и ако си го записал на нея нищо чудно да прави така пробвай да го форматираш на някоя зап. ultra speed и може и да се оправи

 

diskovete gi zapisvam na Neck-a i mn.ryadko na Lite-on-a.

Tozi si e zapisan na Neck-a na 8-a skorost ...

Link to comment
Share on other sites

diskovete gi zapisvam na Neck-a i mn.ryadko na Lite-on-a.

Tozi si e zapisan na Neck-a na 8-a skorost ...

 

Tочно защото си го записал на 8 скорост става така ;) ако искаш да нямаш проблем си го пиши на 16 или 24 (те и затова са писали хората 16х24)

А що се отнася за самата марка лично аз нямам проблем а ползвам около 20-25 диска и всичките са на повече от 30 записа :)

 

Imam i edin disk CD-RW Princo koito e high speed i vapreki 4e zapisva4kata mi ultra speed go 4ete perfekno wink.gif

 

Много ясно, че няма да имаш проблем когато диска е HI a зап. Ultra проблема е гогато са обратно(зап. Hi и диск Ultra)

Link to comment
Share on other sites

Tочно защото си го записал на 8 скорост става така ;) ако искаш да нямаш проблем си го пиши на 16 или 24 (те и затова са писали хората 16х24)

А що се отнася за самата марка лично аз нямам проблем а ползвам около 20-25 диска и всичките са на повече от 30 записа :)

Много ясно, че няма да имаш проблем когато диска е HI a зап. Ultra проблема е гогато са обратно(зап. Hi и диск Ultra)

Az go zapisvax na 16x i pak se precaka,edva sled parviq zapis

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...