Jump to content
BulForum.com

Продава се лаптоп MSI CX600


Recommended Posts

Историята започва....

 

Лаптопа го купих от Германия на 11.11.2009г. Точно след година обаче (05.11.2010), както го включвах в контакта, стана някакъв удар и лаптопа с всичката ми техника изпляскаха.Стоеше си така до 7ми месец на 2011г, когато трябваше да се връщам в Германия. Отидох и веднага задействах пращането на лаптопа за гаранционна поправка. Върнаха ми го на 08.07.2011 с поправено дъно и нов хард диск. Радост голяма, но за кратко :)

 

Точно след две седмици, оставил лаптопа на земята с музичка, баща ми се качва на заден ход от долният етаж боядисвайки и го настъпва без да се усети. Лаптопа почна да мяука, просто спря да мисли, рестартирах го и не можеше да стартира уиндоуса. Нямах и идея да се пробвам да го поправям, просто си взех нов.

 

Та така си и остана до преди 2-3 дни, в които реших, че няма смисъл този лаптоп да прашасва и да остарява морално и се заех да разбера проблема сам! Чувах как харда се мъчи и рекох, че от него идва проблема. Отворих го и видях, че мястото на харда е точно там, където беше настъпан. (Язък, току що заменен чисто нов Тошиба) Исках да купя пак Тошиба, но за съжаление бяха свършили на 2 места и се принудих да взема Хитачи (на външен вид изглежда като детска играчка в сравнение с Тошибата)

 

В крайна сметка РАБОТИ! Инсталирах му 7ца и от днес има нов живот :) (Много се радвам, че успях сам да отстраня проблема) Общо взето излиза, че лаптопа съм го използвал една година и е седял 2 години неработещ. Новият хард си е с 2 години българска гаранция, ще предоставя бележката. Ще дам и бележката от гаранционната поправка, за да се види, че наистина дъното е сменено.

 

Погледнах и видях, че тук в момента вървят 999лв и почти навсякъде количеството е изчерпано (явно се купуват доста).

 

Мисля, че 750лв за доста запазен и почти неизползван лаптоп е добра цена. Ако не мислите като мен, ме поправете.

 

Нека желаещите евентуални купувачи бъдат от Пловдив, предпочитам лично да се види, да се пробва, да се коментира и т.н

 

 

 

Характеристики:

 

Процесор - Intel Core 2 Duo T6500 2.10 GHz

 

Рам - 4GB DDR2

 

Видеокарта - ATI Mobility Radeon HD 4330 (512 MB)

 

Хард диск - Hitachi 500GB, 5400RPM, SATA2 (нов с 2 год, гаранция)

 

Оптично устройство - CD/DVD-RW четящо и записващо устройство

 

Дисплей - 16 инча с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове (1366×768)

 

SD четец, камера, микрофон, 3 USB, Bluetooth, изход за монитор...

 

 

 

Ето и пресни снимки, тамън от фурната Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3 Снимка 4 Снимка 5

 

 

Поздрави! Агоп

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Понеже каза да те поправим ... та , допуснал си много важни грешки и пропуски.

И ако искаш да го продадеш, ще трябва доста да коригираш цената.

Първо ... този лаптоп като параметри е ДОСТА стар и не знам къде си го видял 1000 лв ?

За тези пари си взимаш доста модерна и актуална машинка.

Може би в някой сайт дето е изчерпан в далечната 2009/10 година и не е поддържан вече от никой, ако не и по-отдавна.

Това е много подвеждащо и доста хора забелязвам се лъжат по него, този лаптоп няма да го намериш като продажна цена в никой от сайтовете дето продават нови лаптопи.

 

Та .. старо цпу, старо видео, ддр 2 и натам ти е ясно ...

Виж какво човек може да си купи за тези пари дето искаш ( намират се от новите цпута и3/5, а разликата е дълго да ти обяснявам каква е) и след това си формирай цена.

Това е с две думи поправката .. успех с продажбата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Абсолютно се съгласявам за забележката. Наистина не бях разгледал цени на други марки лаптопи, изумен съм колко са се стопили. Никога не съм имал намрение да подвеждам някого, както се забелязва по информацията за лаптопа, съм доста искрен. Цената пада мигновено на 500 лв. :)

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...