Jump to content
BulForum.com

нова конфигурация


samkijot

Recommended Posts

ASROCK Pro3 Gen3(или GB GA-Z77-DS3H)

Intel Core i3 2120

Scythe CPU Cooler Katana 4

2x 4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

1TB HITACHI SATA II 7200rpm 32MB

Sapphire HD6770 1GB GDDR5 128bit, 850/4800 MHz

LG GH22NS90 SATA DVD+RW/-RW

CoolerMaster Elite 431 Plus

Corsair Builder Series™ CX600 V2

 

... човекът иска да играе Guild Wars 2 и това го нахвърлях като най-подходящо.

 

видео картата не знам дали е добра, но просто над 200 лв. от бюджета за видео не ми се струва много разумно, освен ако не си закоравял геймър и искаш всичко на high да цъкаш.

за процесора и дъното разбрах, че може да са и G-серията на Intel и H61 чипсет, като това би намалило бюджета с 200 лв. надолу - примерно G630 и да речем GB GA-H61M-S1

този модел захранване е около 150 лв. и не знам дали може да се бутне надолу цената, ако се избере някакво по-евтино ... дали би било удачно.

това е общо взето. давайте мнения.

 

п.п. бюджета е да речем 1000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Веднага ти казвам откъде да резнеш, въпреки че ти вече си откроил по-важните неща. Дъното е излишно скъпо за заключен процесор, ерго онова с чипсет h61 ще свърши идеална работа. Процесорът не го барай, не падай под този модел. Боксовото охлаждане ще свърши идеална работа, не му трябва отделно. Паметите няма да работят на 1600mhz, а на 1333, тъй като с този модел процесор - толкова, така че може да му вземеш някакви а-дати по 1333мхц. После ще допиша, че сега трябва да излизам :).

Та, до видеото стигнахме - 6770 за 187 лева е идеална сделка, защото малко по-добрите карти (7770 и 560SE) са по 250-260 лева, така че тази ще е идеална. Захранването и то е малко скъпо, но тук не искам да се обаждам, тъй като не съм много в час. И все пак ако човека иска да даде тая хиледарка по-добре да налее по-голямата част от парите в процесор и карта като варианти много, но и този 2120 с бюджетното дъно и 6770 ще му свършат прекрасна работа за GW2.

Link to comment
Share on other sites

Не могат. Но не взимай от тях. За игри не са лоши, но не падай под 2120, защото i3-ките се представят по-добре от G-серията.

За протокола само ще вмъкна, че на втория компютър имам AMD Phenom 925, който с лек клок се представя на нивото на и3 2100 и с този феном и една GTX460 нямам игра, която да се опре, но това при резолюция 1280x1024. Диабло3, Крайзиси, БФ3 (ultra/high) - всичко е под ножа.

На главния имам 2500к, който си е в друга категория, но там и паричките стават доста повече и ако твоя познат иска да похарчи хиледарката, че и малко отгоре - това е варианта му - 2500к (който се клоква мъжката) с хубаво дъно ~200 лева и някаква карта докъм 300 лева.

Link to comment
Share on other sites

добре, при тея новите видео карти(аз спрях да ги следя от 4*** серията на radeon, с каквато съм и в момента), това че шината е 128bit от значение ли? в смисъл ... примерно една такава карта по-слаба ли ще е от да речем 4870?

 

 

http://pic.bg/kompyutri/pic/kompyutar-intel-i5-ivy-bridge

 

тази конфигурация как ви се струва ... като съотношение между цена и параметри? аз доколкото сметнах, отделните части излизат малко по-скъпо от цената там. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

4870, която е с 256бита е по-слаба от 6770, която е със 128. Не се подлъгвай по тези шини. Повече трябва да се обръща внимание дали картата е ДДР3 или ДД5, като последното е за предпочитане. Вчера беше официалното представяне на новите карти на нвидия GTX660TI, които са със 192-битова шина, но бият гиганти като GTX580, които са 384-битови. Тенденцията на новите карти е по-малкото енергопотребление и по-ниската температура. Имах преди 4870, а преди това 2900 и мога да кажа, че тези карти искаха малка електроцентрала, за да вървят добре. 2007 дори заради ати-то (2900PRO) си взех 700-ватов Фортрон, който днес крепи 2хGTX460 без проблем :). Има един чудесен сайт - anandtech.com, в който може да сравняваш различни модели процесори и видеокарти и да видиш как се представят.

Колкото до готовите конфигурации - аз съм против, защото като я вземеш сега и 3 години трябва да си седиш с нея. Не че процесора няма да издържи, но картата ще е слаба след около година.

Link to comment
Share on other sites

Ами сравняваш си цените с трите най-евтини магазинa в София и Пловдив, а именно - sky, nikem и era и си правиш сметка. :)

EDIT: Като цена не знам, тъй като не ми се занимава да гледам цените, но като параметри е супер - само картата е малко по-слаба на фона на цялата конфигурация и завбъдеще е добре да се взима с 2GB памет, че този 1GB в някои игри започва да окъсява.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...