Jump to content
BulForum.com

Помощ за една задача по информатика


sakuraki

Recommended Posts

Здравейте! Имам нужда от малко помощ за една задача по информатика,която не знам как да реша. Ако някой знае нека помогне, ето я и нея

 

 

Съставете програма за обслужване на покупката на билети от пътници пътуващи с автобус в различни направления. За тази цел:

1. Създайте начална база от данни за билетите, съдържаща за всеки билет: място на тръгване, място на пристигане, километри, цена, час на тръгване, час на пристигане, дата на тръгване, дата на пристигане.

2. Реализирайте справки от вида:

- списък на всички билети с въведените данни за тях;

- списък на всички билети с място на тръгване – Пловдив с въведените данни за тях;

- списък на всички билети, с километри надхвърлящи определена стойност (подадена като параметър на справката).

3. Актуализиране на данните за един билет, включващи обичайните обработки – като допълване, изтриване, промяна.

4. Сортирайте билетите по:

- място на пристигане в азбучен ред (при еднакви дестинации по час на пристигане във възходящ ред);

- час на тръгване във възходящ ред

 

Програмата трябва да се напише на С++ .Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

И кво ся, мързи те да напишеш един клас със 7-8 метода, а ние, щото сме прости и си нямаме работа, трябва да си загубим времето и да го направим вместо тебblink.gif Помъчи се, напиши нещо и ако има проблеми ще помагаме.

Link to comment
Share on other sites

Ще се радвам да помогна СЛЕД като видя, че сам си направил(а) нещо което не работи. Иначе за извършване на услуги последно тарифата ми е по 45 евро на час и се чудя дали не е прекалено ниска. Ако държиш да ти реша задачата от-до - пиши ми на ЛС. Гаранция в рамките на 2 час ще се справя заедно с обясненията след това.

 

Ако все пак положиш някакви усилия - покажи какво си направил(а), задай конкретни въпроси какво не разбираш и ще обясня подробно кое и как трябва да стане.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...