Jump to content
BulForum.com

HDD с лоши сектори


mikikunc

Recommended Posts

Здравейте !

Имам проблем с един хард WD250GB SATA за лаптоп, има 5-6 лоши сектора.

Искам да го ползвам за складиране и пренос на не особено ценна информация като филми и музика.

Проблемът е че каквито и тестове да му пускам след това пак записва върху лошите сектори и прави проблеми при четенето на информацията.

Преди десетина години съм ползвал една програмка под ДОС - "Norton disk doctor (NDD), която позволяваше ръчно да си избереш кои сектори от харда да маркираш като лоши и да не се записва информация върху тях.

Някой може ли да ми предложи съвременен софтуер позволяващ това, рових доста в нета но нещо не намирам решение.

 

До момента съм му правил

LL format, сканирал съм го с HD Tune pro, CHKDSK /f /r ,

броя на лошите сектори не се увеличава но и продължава да пише по тях и после да не иска да чете.

 

Обмислям и разделяне на харда на 2 партиции като оставя грешките в неупотребяван дял но още не съм го пробвал.

 

Ако нямой има някакви идеи моля да сподели.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ако лошите сектори са близко един до друг може да разделиш диска на два дяла, като задаваш този с лошите сектори да е Hidden. Ако имаш късмет и секторите са в началото или края на диска всичко ще е ОК.

 

...............

 

Не изравяйте безсмислено тема, която най-вероятно вече не е актуална, само и само за да отговорите на въпрос, зададен преди много време. Например...не е необходимо да давате съвет на потребител, задал въпроса си преди година, след като той самият може и да не е влизал във форума от тогава.

Правете сверка с датата на темата и последния пост в нея!

 

Модератор: Оставям темата отворена единствено заради това, че и друг може да има подобен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...