Jump to content
BulForum.com

USB и Nokia 7210


Recommended Posts

Значи USB-то беше чисто ново, отиваме, вързваме го, чува се гадния сигнал на XP-то, че е намерено USB устройство. Дотук добре. Програмата е Nokia PC Suite, според един от последните броеве на "Списанието на М-тел" поддържа този модел. Обаче никаква връзка с телефона, отидох в едно меню "Choose model" или нещо от сорта, посочвам USB имам избор между COM1, COM2 и друг COM (понеже PC-то имаше доста USB-та отзад сменях и съответно и буквичката се сменяше, по което съдя, че получава някакъв сигнал). Само че след като съм избрал въпросния COM - бутона "OK" не е активен. Та въпрсоса ми е в програмата ли е грешката, на телефона ли му има нещо, трябват ли допълнителни драйвери, за да се разпознае самия телефон ...

ПС - Не съм сигурен за тук ли е темата или за уин апликейшънс, но реших, че е по-свързана с хардуера.

Link to comment
Share on other sites

С Nokia PC Suite няма да стане нищо, не че не подържа телефона ;) самата програма е кофти и в повечето случаи неработи :bgrin:

Ако искаш да нямаш проблеми си намери Oxygen Phone Manager II. :)

 

EDIT:Ако имаш проблем с намирането на програмата ми кажи да е уплоудна заедно с крака :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, значи мисля че това трябва да е програмата, по информация от тук... Та значи с тази програмка USB и телефон ще си тръгне всичко по живо по здраво, така ли ? В смисъл нямам нужда от никакви допълните драйвери и такива работи ?

 

[едит] : няма да ти се разсърдя ако ъп-неш крака :P

Link to comment
Share on other sites

Имая в FTP-то тук :)

 

ЕDIT:Само, че свали това "Oxygen.Phone.Manager.2.3" другото не е инсталационно а е преписано както е било инсталирано :confused и дава грешки

аз крака дай си ICQ-то да ти го изпратя(26к е) защото казва, че нямало място в FTP-то :cry

Link to comment
Share on other sites

Значи сложих програмата, но пак не засича телефона. Не знам къде е проблема - трябват ли някакви по-специални неща да направя, драйвери глупости. И Oxyge-а и Nokia PC SUite не щат да го засечат гадния телефон, вече се отчайвам, USB кабела беше нещо CSB или нещо от сорта, но не вярвам да е от него нов е. И ако може да попитам как става самото включване и разпознаване - телефона трябва да е включен при пускане на дадена програма или се включва в USB-то след като е стартирана прогамата. Ще съм ви много благодарен ако ме светнете на темата GSM-и и USB-та като цяло и за възможните проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Az imam 7210 i IR2USB i izpolzvam PC Sute-a i nema nikakvi problemi. Do sega nito vednuz ne mi e pravila niakuf problem.

Pogledni stranitzata na Nokia. Tam ima driver-i za cabel, vupreki 4e PC Sute-a si gi slaga kato ia instalirza6 (pone tezi za IR de). Smukni si gi i gi slozi.

Moze i kabela ti ne6to da ne e fffred.

Ne sum polzval PC Suite s kabel ama si mislia 4e problema ti ne e ot programata.

Link to comment
Share on other sites

Незнам от къде си купил кабела, но това, че е нов изобщо не значи че работи :bgrin: в момента по магазините за GSM-и се продават много кабели от които нищо не става :cry

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 7250, но тя ползва същият USB кабел.

Ти качи ли драйвер за самият кабел ? Ако е оригинален ,драйвера се казва DKU-5. Има го на страницата на Нокия.

След това ползвай другите софтове.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 7250, но тя ползва същият USB кабел.

Ти качи ли драйвер за самият кабел ? Ако е оригинален ,драйвера се казва DKU-5. Има го на страницата на Нокия.

След това ползвай другите софтове.

A ako ne e originalen kvi draivari mogat da mu se slojat.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Ами би трябвало пак да ти свърши работа, защото се предполага, че някой е копирал оригиналния кабел, но немога да ти гарантирам. Аз за моя кабел се изръсих луди пари в ГЕРМАНОС, ама какво да се прави, трябваше ми за лаптопа.

Опитай и ще стане ясно. Когато ги инсталираш ( DKU-5 е exe файл) и пъхнеш кабела в USB то веднага windows ти казва, че имаш дата кабел включен!

 

Успех

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Ами би трябвало пак да ти свърши работа, защото се предполага, че някой е копирал оригиналния кабел, но немога да ти гарантирам. Аз за моя кабел се изръсих луди пари в ГЕРМАНОС, ама какво да се прави, трябваше ми за лаптопа.

Опитай и ще стане ясно. Когато ги инсталираш ( DKU-5 е exe файл) и пъхнеш кабела в USB то веднага windows ти казва, че имаш дата кабел включен!

 

Успех

Kabela mi go namira kato go vklu4a i sum installnal drivarite i pak ne stava. A puk kato gi svalqh driverati vidqh 4e ima nqkvi drivera dku-2 te da li 6te stanat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...