Jump to content
BulForum.com

Търся Turion x2


Recommended Posts

Колеги имам проблем с един лаптоп HP dv6449us. Процесора е AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-56 Проблема е, че не съм убеден дали е изгоряло дъното или процесора. Платката присветва, но когото трябва да запали проц. се изключва. Идеята е следната искам да пробвам с процесора и ако е от него ще го закупя... Очаквам предложения. Аз съм от Пловдив.. Ще поема пътните разходи ако се договорим за изпращане чрез куриер и не стане. Моля само да ми пращате на мейл предложенията или по телефона. Благодаря Ви предварително.

тел. 0878 853 180

matkauton@abv.bg

Йордан Величков

Link to comment
Share on other sites

Привет колега,

проблема НЕ Е в процесора, а в дъното. Само смяна на дъното оправя проблема.

Кога си си купувал лаптопа?

Link to comment
Share on other sites

Виж в тази тема, Ако не го е продал вече. :rolleyes:

 

http://www.bulforum.com/index.php?showtopi...entry1495250817

 

 

Процесора му е същия като твоя TL-56, но и моето предположение е, че в дъното е проблема.

Това е много често срещан случай при Turion X2 серията.

 

Надявам се да не сме прави с колегата, но мисля че 99% проблема е в дъното.

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Привет колега,

проблема НЕ Е в процесора, а в дъното. Само смяна на дъното оправя проблема.

Кога си си купувал лаптопа?

 

HP dv6,HP dv6+AMD=ИЗГОРЯЛО ДЪНО,ПОСТОЯННО ПРЕГРЯВАНЕ,РЕСТАРТИ,ЗАБИВАНИЯ В ИГРИ ,ОТЛЕПЯНЕ НА ЧИПОВЕ(ЗНАМ КЪДЕ ГИ ЛЕПЯТ),НАЛИ ЗНАЕТЕ.АМД СЕ КУПУВА:

1.АКО СИ БЕДЕН

2.АКО СА ТЕ ИЗЛЪГАЛИ

3.АКО СИ ВЪРЛ ФЕН

колегата е прав в 99 % е дъното,освен ако не си се правил на майстор и си барал проца,провери си проца за външни белези и тогава купувай,една диагностика по някой път е безплатна(в СТЕМО) ,или ще ти струва куриера за който си готов да платиш .

Link to comment
Share on other sites

В Стемо диагностиката е 20-на лева. Ще получиш отговор какво е дефектирало и цена за ремонт (смяна на дъно).

@Plamen22, колега прати на ЛС координати на фирмата, която лепи чиповете. Доколкото знам и от нета се касае за използване на припой без или с минимално количество олово, и затова при прегряване или продължително загряване се нарушават спойките на видеото или чипсета.

Ако можеш да пратиш координати на фирмата, която прави BGA ремонта, ще съм задължен.

DV хххх и други серии гледам, че се оплакват из нета...

 

ЕДИТ: сега гледам из ибей, дъната + мито+доставка излизат около 430 450 лева... Едва ли си заслужава ремонта, ако трябва да се сменя дъното. Ако може да се ремонтира за 100-на лева е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Името на фирмата е DELWI- http://www.delwi-itr.bg/news.php

Лично на мен са ми лепили BGA чиповете на 2 dv 5 xxxxxxxxx

Става дума за офиса в Бургас,за офиса в Пловдив се надявам да няма проблем,

понеже цената е различна за клиент и дилър ,не искам да подвеждам никой с цени

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...